Claas

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.210
Video sam još jednog clasa sa takvim periskopom .Odličan je zbog prašine.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.244
Tako je.Periskop služi za prevenciju od prašine.Filter ne mora da se izduvava jer uvek bude čist.Smešno izgleda ali radi radnju, pogotovo u kukuruzu.

Nikolucic

Član
Učlanjen(a)
25 Apr 2012
Poruka
51
Drugari poznaje li ko kakvog dobrog limara koji bi mi napravio nove rakete. Adapter je claas 4 redni starija varijanta, ja bi mu donio ove sadasnje stare. pa po njima.

tomasevic

Član
Učlanjen(a)
9 Nov 2011
Poruka
68
Dali neko ima iskustva sa dominatorom 85, hocu da predjem sa zmaja na clasa , pa me interesuje na sta da obratim paznju pri kupovini. Nasao sam jednog zapusten je malo ...

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.244
Treba da gledaš sve kao i na Zmaju a pošto je zapušten verujem da mu nije prejaka cena pa imaš dosta lufta da mu izmenjaš sve i voziš bez problema.

sasa74

Član
Učlanjen(a)
22 Mar 2017
Poruka
234
Stanje motora možda najbitnije pa onda ostalo.Sve ovo se da napraviti i dovesti u red. I ja sam gledao 85 kad sam kupovao kombajn, ali sam odustao jer kome ga sutra prodati.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.244
Motor je najmanja stavka.Osovine, kućišta, reduktori, lađa, slamotresi, vetar, prenosnici, transporteri...ima dosta stvari koje treba da se pregledaju i koje iziskuju znatna ulaganja.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.244
Ja sam kod mene na 98 rešavao par gluposti u hodu pa sam odlučio da na proleće pravim promaju u kombajnu i menjam sve što je sumnjivo bez obzira na cenu.Ako ti ne daj Bože zvekne reduktor koji pogoni spiralu za punjenje bunkera može da ti strada i lanac ovršene mase uz to a posao da se skine iziskuje dosta vremena koga u sred sezone nema i naravno povlači znatna novčana sredstva ako uz to strada i nešto što uopšte nije trebalo.

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.257
Najveci problem je kad crkne u zetvi,jedino Almex ima deo na lageru. A kad preko zime remontujes,imas vremena da nadjes zamenske-jeftinije delove. U zetvi,ne pitas za cenu,trazis najbrze resenje

Vrh