Claas

ETO, upravo si potvrdio moje tvrdnje... Ljudi neupuceni u aksijalce i onda je kombajn kriv... Prodavaci ne daju upute prevedene, a ocekuje se da svi znaju engleski i sve strucne nazive pojedinih djelova kombajna. CAK ako i prodavac daje uz kombajn knjizicu koja je prevedena, koliko ljudi ce ju procitati da se nauci kako podesiti kombajn?!? JAKO MALO.


Opet cu napomenuti da su ljudi u mom kraju kupovali zmajeve u "zlatno doba" i kako je u tvornici "podesen" tako su s njim vrsili... Neki su vrsili bolje, neki gore, al sve je to bilo u redu... Koga god sam pitao jel ima knjigu uputa od Zmaja, svi me blijedo gledali i zacudjeno pitali kog ce mi to vraga... Vjerujem da je isti slucaj sa svim novim stvarima, a ne samo kombajnima...

Na kraju se svodi da ta nova tehnologija ne valja nista, da je ono staro bolje i da su strojevi krivi za sve, a da je sofer uvjek u pravu i sve zna bez nekih tamo "knjiga"...
 
Za takvo ja kazem: Mozes biti
A "Traktorista"
i mozes biti
B :Vozac traktora"
Izmedju A i B razlika je nebo i zemlja!!
 
Zato sto ima najveci ucinak na svijetu. A ima ga zato jer nije cisti sksijalni kombajn, nego ima i predbubanj, bubanj i biter, pa tek onda DVA uzduzno postavljena separatora... Masa kroz njega doslovce leti i zato po njivi moze ici preko 10km/h bez rasipa.

Ovdje pricam o LEXION modelima claas kombajna.

Meni se osobno svidio Medion 310. Sjeo sam u nejga i to je bilo TO. Bas je skladno sve unutra napravljeno, a nije neki pun elektronike, nego cista mehanica i deri. Zato mi se ponajvise i svidio.
 
Ako cemo o najboljim axilacima onda je tu Case najbolji,mada ni ostali nisu losi i razlike su u mili%. A ta prica ko je Claas najbolji na svetu je po meni,ponavljam po meni,cista budalstanina i nestrucnost. Zmaj 142 moze biti bolji od od Claasa ako je Zmaj nastelovan kako treba,a Claas nije,veruj. Prosle godine smo kosili zadruzi soju. Na istoj parceli uporedo mi sa JD 975 (5 slamotresa,1,3 m usta,155 konja motor,secka) ,Claas Mega 208 (6 slamotresa,1.6 m usta,235 konja,secka) i JD 9580 wts (5 slamotresa, 1.4 m usta, 250 konja,secka).
Ubedljivo najbolje i najcistije,ali ne najbrze je radio 9580. Claas je radi nesto brze,skoro zanemarljivo,ali zato najprljavije i sa najvise loma. Kvario se 3 puta. 1. kvar je bio na ovrsenoj masi,2. kvar na kipi, i 3. Nesto sitno oko elektronike,ali stajao je oko 1/2 sata. Moj 975 se nije kvario i dnevno smo uspeli da uradimo oko 25 kj. Na kraju kad je doslo placanje za ovrsenu povrsinu ubedljivo najvise je uradi 9580 (oko 110 ha), iza njega mi (oko 65 ha) i na kraju Claas (oko 60 ha).
Zakljucak.
Mozda Claas za nijansu brze radi od drugih,ali nikako i najbolje. Tu je razlika veo melika. Svaki kombajn moze da radi brzo,ali kvalitetni retko koji.
I jos jedna stvar,svaki drugi kombajn prodat u svetu je JD,verovali ili ne ali tako je.
 
Pazi ovako... Kod nas u kombinatu imaju dva lexiona na gusjenicama i jednog JD... Ne znam koji su modeli kombajna, ali JD teraju duplo brze od Claasa i JD sam povrsi koliko i claasovi, jer "soferi" ne znaju postelati kombajn da ga mogu terati ko ljudi...

Ja upravo o tome pricam...


I da te pitam nesto... Koje je godiste claas mega, a koje godiste je 9580? Mislim da je razlika medju njima prevelika da bi to bila pravovaljana usporedba (mega se proizvodi od1993, dok 9580 od 2001, a to je veliak razlika u godistima), a kvarovi, cuj, kako ti se potrefi... Moze i zmaj izgurat sezonu bez kvarova ali rijetko... mozda taj claas nije bio odrzavan kao dangerov na primjer, pa se kvario... tako i bilo koji drugi stroj, a pogotovo kombajn.

Koliko u njega ulozis prije sezone, on ce ti toliko u sezoni vratiti. Ako ne pravis servise, zato jer "to je CLAAS i on se ne kvari" onda ces se gadno iznenaditi.
 
clasov kombajn namenjen za rad na brdima :D
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=hw6PxpzPYkc[/youtube]
 
mityoo je napisao(la):
@ Bobo
Pazi sad sta sam danas cuo :haha: :haha: :haha:
Isao sam u obilazak automatic-om da vidim dali imam parcelu koju mogu da ovrsem... usput naidjem na claas axial, pored prikolice, bas mere vlagu! Stanem da vidim rezultat merenja..... vlaga 17%! VLASNIK kombaja kaze: Puj j...m ti AKSIJAL kad tako vlazno vrse!! :sta: :haha: :haha: :haha:
Kao da to ima veze! :haha: :haha: :haha:

u sustini ima veze......ali vazi za sve kombajne......ako je masa vlaznija....kada prodje kroz kombajn dobije jos oko dva posto vlage..........
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246559972[/time]_________________________________________________
ono bobo sto si pricao o aksijalcima u predhodnim postovima samo je delimicno tacno......ali ne mogu vise da objasnjavam......

zanima me samo odakle se ti razumes u kombajne......koji kombajn vozis....?cisto bezveze pitam?znatizelje.....radi.......
 
@ gregorije83

Pa bas sam zato i napisao ono jer je covek psovao aksijal, kao da bi iz kombaja sa klasicnim dobom bilo suvlje...
 
bilo bi vlaznije jer mnogo sporije prolazi kroz kombajn.
ali ocigledno da se necete dogovoriti ili sporazumeti,jer je neko tvrdoglav.
 
ufffffffff,uzdrzacu se ovaj put na neke komentare o kvalitetu vrsenja primesama brzini kretanja itd...... :ppozdrav:
 
34tdesm.jpg

na grafiku su prikazani ucinkovitost i gubitak,gubitak je oznacen vertikalnom osom u %,a ucinkovitost horizontalnom u t/ha
 
danger je napisao(la):
ufffffffff,uzdrzacu se ovaj put na neke komentare o kvalitetu vrsenja primesama brzini kretanja itd...... :ppozdrav:

danger za tebe znam da se razumes u kombajne.....ajde leba ti objasni im malo aksijelace....

ili nemoj....neka sami nauce.... :bravo: :bravo: :bravo:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246572892[/time]_________________________________________________
a bobo mi neodgovori na postavljeno pitanje :nono: :nono: :nono:
 
@gregorije: Sad cete se svi zgrazati, ali ja imam malog, jadnog zmaja 132RM iz 1981...

Odakle se u kombajne razumijem toliko? Pa imam 13 tomova tehnickih enciklopedija iz kojih sam naucio jako puno, internet, komunikacija s ljudima, ispitivanje sto i kako radi i zbog cega, znatizelja i volja za ucenjem, za razliku od nekih koji se prave da sve znaju.

Ja ne kazem da znam sve, al svakako znam o kombajnima i traktorima vise od 90% stanovnistva okolnih mi sela... kad mi covjek koji je mirovinu u kombinatu zaradio kombajnirajuci kaze da se kombajn ne treba prestelavati od kulture do kulture, onda znas o cemu je rijec... nisam od koga imao sto nauciti, pogotovo jer mog starog i djedove to nista ne zanima, a ja zelim sto vise znati o svakom komadu mehanizacije koji imam ili zelim imati...

Cim sam saznao sto ja aksijalni kombajn odmah proucavanje i pretraga interneta da vidim na koji to princip radi, pa listanje i citanje stranih foruma (americki, britanski) i ispitivanja razno razna. Sakupljanje raznih prospekata i kojekakve dokumentacija te citanje i proucavanje istih... Sa svake strane po malo.

Puno puta su se ljudi opekli u moje ne/znanje iz "kojekakvih bezveznih knjiga i kompjutera" pa me tu i tamo ljudi zovu da im dodjem nesto pomoci sastaviti na traktoru ili kombajnu, jer sam dokazao da neki bog i znam. ne znam sve, ali svaki dan naucim ponesto novoga i ja sam zadovoljan...


danger, dokazao si da me ocito ne trpis, pa se od tebe ni ne ocekuje da komentiras ista... Ili reci sto zelis, jer internet i forum trpi sve, a ako nemas sto reci, nemoj nista ni pisati!
 
Bobo je napisao(la):
@gregorije: Sad cete se svi zgrazati, ali ja imam malog, jadnog zmaja 132RM iz 1981...

Odakle se u kombajne razumijem toliko? Pa imam 13 tomova tehnickih enciklopedija iz kojih sam naucio jako puno, internet, komunikacija s ljudima, ispitivanje sto i kako radi i zbog cega, znatizelja i volja za ucenjem, za razliku od nekih koji se prave da sve znaju.

Ja ne kazem da znam sve, al svakako znam o kombajnima i traktorima vise od 90% stanovnistva okolnih mi sela... kad mi covjek koji je mirovinu u kombinatu zaradio kombajnirajuci kaze da se kombajn ne treba prestelavati od kulture do kulture, onda znas o cemu je rijec... nisam od koga imao sto nauciti, pogotovo jer mog starog i djedove to nista ne zanima, a ja zelim sto vise znati o svakom komadu mehanizacije koji imam ili zelim imati...

Cim sam saznao sto ja aksijalni kombajn odmah proucavanje i pretraga interneta da vidim na koji to princip radi, pa listanje i citanje stranih foruma (americki, britanski) i ispitivanja razno razna. Sakupljanje raznih prospekata i kojekakve dokumentacija te citanje i proucavanje istih... Sa svake strane po malo.

Puno puta su se ljudi opekli u moje ne/znanje iz "kojekakvih bezveznih knjiga i kompjutera" pa me tu i tamo ljudi zovu da im dodjem nesto pomoci sastaviti na traktoru ili kombajnu, jer sam dokazao da neki bog i znam. ne znam sve, ali svaki dan naucim ponesto novoga i ja sam zadovoljan...


danger, dokazao si da me ocito ne trpis, pa se od tebe ni ne ocekuje da komentiras ista... Ili reci sto zelis, jer internet i forum trpi sve, a ako nemas sto reci, nemoj nista ni pisati!

neznam zasto bi se neko zgrozavao tvoga kombajna......nije mi jasno zasto si to napisao.....po tvojim postovima ja sam mislio da nemas kombajn.....

nekazem ja da ti nista neznas, ali imamo svo jos dosta da ucimo....po tome sto ti pricas vidi se da ucis iz knjiga, da to nije praksa......ja bas radim na velikim kombajnima, isoa sam na obuke za njih, imam solidno velik kombajn a imam odradjen i prakticni deo obuke na kombajnima jer sam zavrsio poljoprivredni fakultet....i imam jos dosta da ucim........

za dangera cu ti reci jedno....ja coveka licno neznam.....ali nemoj tako pricati o njemu.....on je jedan od retkih ovde koji zna sta prica kad polemisemo o kombajnima, pogotovo o klasu......
tema naseg neslaganja je pocesa kada je spomenut aksijalac......nemoj o njemu strebati iz knjiga, sa you tuba i slicnih stvari, to si do sada naucio....izadji na teren ili kod nekog ko ga ima, bice ti jasno sve o cemu smo da sada pricali...........
 
remenje je pun gas :D,
neznam po cemu si to "Bobo"zakljucio da te netrpim,ako cemo tako onda ispadne da na ovom forumu niko nikog netrpi,cim se neko neslozi sa nacijim misljenjem odmah "Rat",valda svako ima pravo na svoje misljenje i svako ima iskustva u necemu ili nekom kombaju,a kad neko pocne da lupa da je klas napravljen za rad na brdima jos treba neko da doda da je dzondir napravljen samo za mocvarno podrucje dodje mi da se use.....od komentara strucnih ljudi,zato sam napisao ufffffff i da necu da komentarisem gluposti jer to nicemu nevodi,e sad ti vidi ko je sta pisao,neznam zasto se uvek nadjes prozvan
 
Rubena=odlicno.
Ja ga imam,ide sa motora pa dalje na prenos za secku i stoji odlicno kao prvog dana.
Rubena ti je deo ceskog Baruma.
 
znaci moze posluziti :ppozdrav: :cool:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246653048[/time]_________________________________________________
radio sam psenicu 6,5t-h isao 5 km/h brzina doba 1100 ali mi bolje zvuci na 1200 vase misljenje :sta:

_________________________________________________Post je spojen: [time]1246653542[/time]_________________________________________________
2l9gq3t.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1246653670[/time]_________________________________________________
4hso.jpg
 
Nazad
Vrh