Claas

@danger:eek:d kojeg Zmaja ste uzeli lančanike za priijenos,i dali treba šta preradit kod ugradnje na kombajn ??
Naravno,i slika toga sistema bi jako pomogla..:bravo:

Moze.....slika sutra,od zmaja 142,na bubnju sve stima kao da je fabricki,samo gornji zupcanik se razbusi za 5mm i kajla prosiri sa 12 na 14mm i takodje duzina stima kao da je zmaj kopirao sa klasa.....
 
Možda je Claas kopirao sa Zmaja.Ne zna se pouzdano.Tvrdi se ali nije dokazano.

Zasto bi kopirao sa zmaja ili zmaj sa klasa , kad je i zmaj pravio kombajne po licenci, nisam 100% siguran ali mislim da nije po MF , ta firma je propala davnih dana , vece modele nije:)

Dopuna, internet kaze da je Massey Harris, bio prvi koji je poceo da pravi te kombajne ali je onda kupljen ili sta od Fergusona , pa je nastala kompanija koja se sada naziva Massey Ferguson , jel:)
 
Poslednja izmena:
Mi radimo sa Medionom 320 i takodje ima cepanih zrna zato sto obrtaji bubnja nemogu da se smanje ispod 650 bez reduktora, a gas moze biti samo dva polozaja kornjaca i zec tojest mali gas i pun gas, jedino da se na pumpi nasteluje da pun gas bude manji ali neverujem da je to dobro za sve ostalo :D
i ja mislim da to nije dobro za druge stvari,jedino resenje je reduktor. kaze ovaj majstor da moze malo da se smanji lom kad se radi bez donjih sita. a medion nema aps?
 
@danger:eek:d kojeg Zmaja ste uzeli lančanike za priijenos,i dali treba šta preradit kod ugradnje na kombajn ??
Naravno,i slika toga sistema bi jako pomogla..:bravo:

Ovo ti je slika iz originala kako izgleda fabricki.......sutra cu ti uslikati kod mene....
2lth4ib.jpg
 
Zanimljivo,budem sutra u svome katalogu našao ovu stranicu,nikad stvarno se nisam zamarao time..
To znači da bi se moglo kupit i original lančanici,lanac i zatezač i samo namontirat gore???
Baš ču pitat cjenu ako je moguče kupit..
 
Zanimljivo,budem sutra u svome katalogu našao ovu stranicu,nikad stvarno se nisam zamarao time..
To znači da bi se moglo kupit i original lančanici,lanac i zatezač i samo namontirat gore???
Baš ču pitat cjenu ako je moguče kupit..

I meni je ta stranica zapala za oko i sproveo sam u delo,prekopirao sam nosac spanera a lancanike od zmaja i radi dobro za sitne novce......
imas u ponudi iz originala pogonski 17 i 15 zuba a gonjeni 64 45 35 zuba,razlika je jedino sto na originalni pogonski mozes da stavis remenicu koja pogoni secku,kod zmajevog to nemoze al svejedno radim bez secke tako da mi nije ni bitno.....
 
Drugar je na Dominatoru 76 takodje montirao od Zmaja lancanike.Prosle godine je u Almexu komplet (ne secam se sa koliko zuba lancanici)kostao 3000+ eura a Zmajev nov komplet je oko 300 eura.
 
Sad mi je jasna i ova remenica na slici..:osmeh:

Još uvijek mi nije jasno,zašto su toliko bitni ti manji okretaji kod kukuruza??
Recimo kod nas se niko ne žali na lom kod otkupa,po meni loma če uvijek bit..
Pa ako može neki čvrst razlog,koji bi mi dao više volje da idem preradit ove lančanike bio bi zahvalan :bravo:
 
Kod nas ne da se samo zale nego i odbijaju na prijemu u silose tako da bolji razlog od toga nije potreban.Kod sopstvenog lagera mnogo je manja verovatnoca da ce doci do grejanja(palenja)kukuruza ako su zrna cela nego ako ima loma,pogotovo na mestima gde puzni transporter ili pneumatika(zavisi ko sa cim radi)ispustaju zrno.
 
Kod nas ne da se samo zale nego i odbijaju na prijemu u silose tako da bolji razlog od toga nije potreban.Kod sopstvenog lagera mnogo je manja verovatnoca da ce doci do grejanja(palenja)kukuruza ako su zrna cela nego ako ima loma,pogotovo na mestima gde puzni transporter ili pneumatika(zavisi ko sa cim radi)ispustaju zrno.
Potpuno se slazem sa tim, i preporucujemo vrlo jednostavnu gravitacionu separaciju,koja podrazumeva punjenje lagera preko iste, koja se vrlo jednostano napravi od cevi i pletene zice 5 puta 5 mm.Mi tako godinama lagerujemo soju i kuk. bez obzira na vizuelni izgled cistoce zrna.
 
Sad mi je jasna i ova remenica na slici..:osmeh:

Još uvijek mi nije jasno,zašto su toliko bitni ti manji okretaji kod kukuruza??
Recimo kod nas se niko ne žali na lom kod otkupa,po meni loma če uvijek bit..
Pa ako može neki čvrst razlog,koji bi mi dao više volje da idem preradit ove lančanike bio bi zahvalan :bravo:
kukuruz je dosta krupniji od psenice, a ima manji hektolitar i drugaciju tvrdocu i veci broj obrtaja ga razbija.
 
Evo lančanika i tablice za podešavanje vršidbe određenih kultura. Ono što privlači pažnju je broj obrtaja za kukuruz 650 - 800. Neznam zašto je to tako postavljeno i dali je nov dominator mogao da radi na tom broju obrtaja bez prevelikog loma a kasnije zbog istrošenosti nemože? Prvenstveno mislim na zazore u prenosima pa da tu lomi.




 
Čudno za dominator da nemože ispod 600,nekad to bilo dobro a danas več ne,stvarno čudno :sta:
Ja isto tražim lančanike od Zmaja da prepravim,našao sam 19 zuba mali,jedino nemogu nači 43zuba veliki,nudi mi se samo 34zuba,a to mi se čini premalo,tu če isto biti negdje oko 550-600o/min,a tako imam sada preko remena..
 
Čudno za dominator da nemože ispod 600,nekad to bilo dobro a danas več ne,stvarno čudno :sta:
Ja isto tražim lančanike od Zmaja da prepravim,našao sam 19 zuba mali,jedino nemogu nači 43zuba veliki,nudi mi se samo 34zuba,a to mi se čini premalo,tu če isto biti negdje oko 550-600o/min,a tako imam sada preko remena..

Danas gledao kod nas na vasaru 43 z kosta 70e,ako ti odgovara mozemo ti nabaviti......
 
@danger:Sutra idem kod čovjeka koji možda ima lančanik doma,ako neče on imat onda je ovo zadnja opcija..
Jedino slike još uvijek čekam,da ipak vidim kako to izgleda namontirano
I sanduče za poruke vam puno,slao sam vam neke poruke još prije 2-3tjedna i pisalo puno sanduče,možda se obrisali u međuvremenu,pitao bi nešto detaljnije privat..:ideja:
 
Nazad
Vrh