Cisterne za osoku

znaci na -1 vec skuplja cisternu?i jel mi zna neko reci kako naj bolje da ostavim onu polugu kad praznim slobodnim padom,da ostavim tamo gde stoji i kad punim,ili da prebacim kao kad bi kardanom praznio?
 
pa da,na -1 pocinje da skuplja cisternu,tako je bilo kod mene.kad praznis slobodnim padom,nek ti rucica ostane gde se nalazi i kad punis,a na usisnom vodu malo ispred pumpe se nalazi ventil koji otvoris kad praznis slobodnim padom,na taj nacin pustas vazduh u cisternu i ona se mnogo brze prazni...ako ima jos nesto pitaj slobodno...pozdrav...
 
vranjanac je napisao(la):
pa da,na -1 pocinje da skuplja cisternu,tako je bilo kod mene.kad praznis slobodnim padom,nek ti rucica ostane gde se nalazi i kad punis,a na usisnom vodu malo ispred pumpe se nalazi ventil koji otvoris kad praznis slobodnim padom,na taj nacin pustas vazduh u cisternu i ona se mnogo brze prazni...ako ima jos nesto pitaj slobodno...pozdrav...
ima ventil koji sluzi za pritisak,sigurnosni ventil,jel na to mislis?
 
zoki,druze,kako da ne postoji.nalazi se na onoj krivini usisnog voda neposredno pre pumpe gledano u smeru kretanja vazduha kad se cisterna puni.znaci na samoj krivini,jedan kraj krivine ulazi u pumpu a na drugom kraju te krivine je crevo usisno koje ide navise do posude gde je gumena lopta.tu na toj krivini nalazi se mala rucica tog ventila koju povuces ka sebi i tako ga otvaras tj.pustas vazduh u cisternu.napomonjem da sam cisternu kupio polovnu pre nekoliko godina pa ne iskljucujem mogucnost da je prethodni vlasnik to sam napravio,mada mi sve izgleda originalno fabricki.na kraju,slikacu to i ako se snadjem da postavim sliku videces o cemu govorim.pozdrav!
Post je spojen: [time]1288102796[/time]
_________________________________________________
robici na 4.strani ove teme pogledaj predzadnju sliku,vidi se vrlo lepo...
 
vranjanac* to je sigurnosni ventil,prilikom velikog pritiska u cisterni otvara se ventil.barem su meni tako rekli.
 
mozda je i tako,ali ja taj ventil otvorim rucno povlacenjem te rucice ka sebi,na taj nacin pustim vazduh u cisternu i ona se mnogo brze isprazni.ako je sigurnosni ventil,sto su mu pravili rucicu?pogledaj nekoliko slika ispred ove,videces sigurnosni ventil na vrhu cisterne...
 
slikao sam ja kod mene taj ventil i stavio sam sliku,naces je na 7.stranici od gore treca slika.ja sam tu sliku stavio posto neznam kako se podesava sigurnosni ventil.citao sam da treba da se namesti tako da se aktivira na 1bar.e sad pitanje kako da ja to podesim.da naguram 1 bar u cisternu i ako se ne aktivira da je podesavam do se ne aktivira,ili? :sta:
Post je spojen: [time]1288104212[/time]
_________________________________________________
taj ventil koje sad spominjes da je na vrhu cisterne,taj ventil sluzi za prevelik vakum u cisterni,ne znam kod kog korisnika je to uradjeno,ali znam da otvara ventil na -0.8
 
pa verovatno tako,napumpaj 1 bar u cisterni a onda polako odvrci ventil i on ce se u jednom momentu otvoriti i ispustiti pritisak iz cisterne.ja na mojoj pumpi ne mogu okrenuti rucicu pa da pumpam pritisak u cisternu,jer te rucice nije ni bilo kad sam je kupio tako da to nisam radio.
 
ali to je dobro pre nego pocnes da praznis da guras vazhuh u jamu da promesa.
 
vranjanac je napisao(la):
pa da,na -1 pocinje da skuplja cisternu,tako je bilo kod mene.kad praznis slobodnim padom,nek ti rucica ostane gde se nalazi i kad punis,a na usisnom vodu malo ispred pumpe se nalazi ventil koji otvoris kad praznis slobodnim padom,na taj nacin pustas vazduh u cisternu i ona se mnogo brze prazni...ako ima jos nesto pitaj slobodno...pozdrav...
kad prazniš cisternu slobodnim padom(mada ne znam zašto bi to radio)ručicu staviš u položaj pražnjenja i onda pumpa propusta sama vazduh a taj ventil nema potrebe da diraš jer on služi samo kao sigurnosni od prevelikog pritiska i naravno fabrički ima i na majevici
 
a jel bi se nesto desilo kad bi rucicu ostavio u polozaju kao kad punim,i tako da praznim slobodnim padom?
 
MONTOYA je napisao(la):
ne bi se ništa desilo ali nema logike,
ručicu stavi u položaj pražnjenja i uključi kardan na ler gasu i cistrna će se polako prazniti
ja sa tako uvek praznio a dobije i gasa kada zuri brze isprazni i izbaci sve
 
evo da se i ja pohvalim novom masinom :D
345ivzp.jpg
 
jel zna neko zbog cega izbacuje ulje na onoj cevi koja je na pumpi,ja mislim da ta cev sluzi da pumpa dobije vazduha,tu mi pici napolje ulje.jel moguce da sam previse sipao ili da previse kaplje na lopatice pa visak tu izbaci?
 
Nazad
Vrh