Cisterne za osoku

na sta treba da obratim paznju kad kupujem cisternu?
Post je spojen: [time]1286649163[/time]
_________________________________________________
pomagajte drugari,di ima cisterna za osoku oko 3000l do 1000E ?
Post je spojen: [time]1286677620[/time]
_________________________________________________
okolini novog sada :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1286729670[/time]
_________________________________________________
e kupljeno creina,sutra ce doneti pa cu staviti fotku.samo sto ne znam kolika litraza,posto ni prodavac ne zna.ja mislim da je 3000.treba malo srediti,ofarbati i zastititi iznutra.pumpaje je po mom misljenju dobra,posto je od jednom povukla vodu,covek je kacio na rakovicu i skoro na leru radila. :D
 
evo cisterne,treba malo srediti i bice kao nova :ppozdrav:
1zdlr4p.jpg

1447aty.jpg

Post je spojen: [time]1286853451[/time]
_________________________________________________
a sad tri slike,za svaku sliku imam pitanje :D
kako da izpitam ovaj ventil,dali je izpravan?na kraju ima kao sraf i okrece se,za cega to sluzi?

2s1rnna.jpg

Post je spojen: [time]1286878730[/time]
_________________________________________________
ova poluga sad stoji na sredini,jel mora tako da stoji kad praznim slobodnim padom?
35kuygy.jpg

Post je spojen: [time]1286904000[/time]
_________________________________________________
za cega sluzi ova posuda,jel ima nesto unutra,jel treba da se cisti?
taq3ya.jpg
 
Na prvoj slici ti je sig. ventil koji stiti cisternu od prevelikog pritiska. Tim "srafom koji se okrece" se steluje na koji pritisak ce se ventil aktivirati.
Kad izbacujes vodu slobodnim padom neka ti ta rucka stoji u istom polozaju kao kada tu operaciju vrsis preko kardana.
Na zadnjoj slici je casa u kojoj se nalazi gumena kugla i sluzi da stiti pumpu od ulaska sadrzaja iz prepunjene cistene. Moras ponekad odviti plasticni, prozirni deo i isprazniti ga jer se sa podizanjem nivoa u njemu zatvara protok vazduha.
Nek je sa srecom kupovina. :ppozdrav:
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Na prvoj slici ti je sig. ventil koji stiti cisternu od prevelikog pritiska. Tim "srafom koji se okrece" se steluje na koji pritisak ce se ventil aktivirati.
Kad izbacujes vodu slobodnim padom neka ti ta rucka stoji u istom polozaju kao kada tu operaciju vrsis preko kardana.
Na zadnjoj slici je casa u kojoj se nalazi gumena kugla i sluzi da stiti pumpu od ulaska sadrzaja iz prepunjene cistene. Moras ponekad odviti plasticni, prozirni deo i isprazniti ga jer se sa podizanjem nivoa u njemu zatvara protok vazduha.
Nek je sa srecom kupovina. :ppozdrav:
hvala ti,samo sto nemam manometar.kako je naj lakse podesiti sig.ventil?znaci mora se prabacivati ta rucka kad se prazni?
Post je spojen: [time]1286906407[/time]
_________________________________________________
di koje ulje ide?
 
jel mi moze neko objasniti kako da podesim sigurnosni ventil?radi se o cisterni creina!
 
da ali opet moram sigurnosni ventil nastelovati,samo sto ne znam kako.a za manometar moram prvo videti kakav da kupim,posto ne znam kakav treba.
Post je spojen: [time]1287504734[/time]
_________________________________________________
ja pritisak u cisterni necu praviti,znaci otvorim kad se napuni do onog stakla zatvorim,odma iskljucim kardan i to je to,nema sta da pravim pritisak.a ako ocu da pomesam mulj sa vodom onda otvorim i ukljucim da gura vazduh u vodu i posle samo prebacim da vuce.ne razumem zbog cega ljudi naprave pritisak a cisterni pa tek onda otvaraju :sta: :sta:
 
robici je napisao(la):
da ali opet moram sigurnosni ventil nastelovati,samo sto ne znam kako.a za manometar moram prvo videti kakav da kupim,posto ne znam kakav treba.
Post je spojen: [time]1287479534[/time]
_________________________________________________
ja pritisak u cisterni necu praviti,znaci otvorim kad se napuni do onog stakla zatvorim,odma iskljucim kardan i to je to,nema sta da pravim pritisak.a ako ocu da pomesam mulj sa vodom onda otvorim i ukljucim da gura vazduh u vodu i posle samo prebacim da vuce.ne razumem zbog cega ljudi naprave pritisak a cisterni pa tek onda otvaraju :sta: :sta:
Izgužva se od vakuuma a ne od pritiska... Taj ventil ti čuva cisternu samo od pritiska a od vakuuma ne... Vakum će se napraviti sam od sebe pogotovo kad budeš crpio nešto gušću masu
 
mityoo je napisao(la):
Ja nemam nikakav...
Ti je Mityoo verovatno znas u dusu, ili si je magistrirao....
Ja sam se usrao kad sam uzeo prvi put da radim sa cisternom znajuci da sam gledao na forumu kako se cisterna zguzvala zbog nestrucnog rukovanja, zvao Zorana Kostovica da mi pojasni kako i sta.

@ robici
moras da napravis vakum u cisterni pa tek onda da otvoris ventil da uvlaci osoku.
 
robici druze!govorim ti iz iskustva,guzvao sam i ja moju majevicu,vakuum se kao sto rece mityoo stvara cim vuces malo gusci mulj ili ako ti se usisno crevo necim sto si uvukao u njega,slucajno zapusi.manometar na majevici je ujedno i vakuummetar,ima kombinovanu skalu od -3 do +1 bar i ukoliko ne nadjes originalni,odlicna zamena je vakuummetar za muzilice za krave koga mozes naci u rumi na vasaru.ima istu skalu i odlicno funkcionise na cisterni.pozdrav.
 
pa verovatno da moze,nikad nemas veci vakuum od -1 a ni pritisak veci od +3 bara tako da je to verovatno ok...
 
i na primer kad punim cisternu,i ne daj boze dodje do zacepljenje usisnog creva,dokle smem da pustam u minus kazaljku.kad punim jel ode malo u minus?pocinje kisa da pada,ako sutra ne budem mogao raditi moracu isprobati. :kisa:
 
koliko ide u minus kad punis cisternu,mislim koliki je normalan vakum u cisterni?
 
Nazad
Vrh