Chat u voćarstvu

Konačno zima, već danima ispod nule, odlična priprema voćnjaka za zimsko mirovanje. ;)
 
Bećarino ,koja je cena takvog rasturivača.

Agrex (Italija), model SL 500 cijena 2583 kn + daljinska komanda (sajla) u kabinu 1476 kn + oprema za bočno rasipanje 1722 kn + produžena mješalica u spremniku 701 kn + kardan 319 kn i sad sve zbroji. To je sadašnja cijena, a kad sam ja kupovo prije par godina onda je bila nešto niža. I još smo dali napravit ceradu sa gumom da možemo radit i kad kiša lagano rosi il pada, ako se mora radit, jel.
 
Unutar tog crvenog "oklopa" ti je klasični disk ko i na svim tim jednostavnim rasipačima sa jednim diskom (samo što je moj disk od inoxa). Oklop se može rastavit na pola (vide se šarafi). Na kraju usmjerivača imaš "klapnu" sa kojom štimavaš daljinu (i širinu, a širinu uštimavaš i sa visinom cijelog rasipača) rasipanja. Znači ta oprema za bočno rasipanje ti se vidi na ovoj slici i nije ništa drugo nego "oklop" oko diska i usmjerivač na kraju.
 
Majstori, malinari, gde ste? Glavu gore, malina je cudnovata vocka, bila i pre i posle nas ce biti,ŠEFE ZORANE , MEEKERU, JOKISICU,POLE, MALINAR,IBRKIC, MAJSTOR GERA, CUNAMI, DUKANAC, JOSEVA, ACA 77, BOBAN POZEGA ( izvinjavam se ako samnekoga zaboravio), sta se desava idemo napred. Ajde jedan lep skup nas( proizvodjaca ) ljubitelja maline da organizujemo, da sednemo, da se ispricamo ko ljudi, mozda i neku pametnu da prozborimo. Pa necemo valjda zbog jedne lose godine da prestanemo ovako lepo lepo da se druzimo pa makar i preko ovog zla(komp.) Zelim odgovor o ovome u roku od 24h, pa cemo posle videti kako cemo!
 
Da ne otvaram novu temu, pitacu ovde. Treba mi ideja sa cime da obelezim posadjene sadnice. Ovo mi treba jer mi kradu sadnice pa sam mislio ako ih obelezim da bar ne mogu da ih prodaju. Pada mi na pamet neka boja u spreju ali ne znam da li ce stetiti sadnici. Rekli su mi da premazem sa lepkom za miseve ali to mi se cini kao losa ideja? :)
Mozes slobodno ja isto tako radim sa sprejom jednom bojom naprskam malo vislje gde je kalemljeno a drugom bojom vislje mrezice koju stavljam protiv zeceva.Mozes i sa uljanom bojom mada je sprej mnogo jednostavniji i obidji njivu po neki put za svaki slucaj.
 
Jeste off topic pa se izvinjavam, ali pošto vidim da vas ima iz Beograda i blizine Vinče da iskoristim priliku, gde ima u Beogradu da se kupi kalemarski vosak?
 
Ljudi treba mi pomoc! Ne znam da li sam potrefio temu ali vi se ovde svi verovatno razumet u poljoprivredu. Imam problem,hocu da pravim salas i vocnjak na njivi koja mi je ostala od dede ali pored te njive je opstina iskopala kanal za navodnjavanje (bar mislim da je za to) i usla u moju njivu a sa druge strane je komsija isto usao i jos stavio zicu i kapiju pa mi je sad po sred njive put ali dobro taj put se moze resiti. Mene zanima ako izvedem giometra da li ga ja placam ili taj komsija? I sta da radim sa tim kanalom sto su ovi prokopali?? Inace ta zemlja se nije obradjivala 10god. pa su se zato svi oslobodili da gaze preko nje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Eh Simasimica, problem koji ti imaš ima cela ova naša zemlja. Pa pre dva dana u Kurir-u je bilo da je komšija ubio komšiju zbog 20-30 cm. zemlje. Pokušaj lepo da se dogovoriš sa komšijom da platite po pola geometra, ako hoće. Pošto ti razmeravaš tvoju parcelu, on nije u obavezi da da i jedan dinar. Iza toga, kada je omeđiš, videćeš šta možeš da uradiš dalje. Onda ćeš je poorati i valjda neće niko da gazi preko oranja, ili hoće?
 
Ma problem je tu sto je komsa vec postavio zicu!!!Ma valjda ce sve ispasti ok. Hvala ti. Nadam se da necu morati da pucam u njega :osmeh:
 
Nemoj se mučiti sa komšijom ,jer čim je stavio tako ogradu znači da je malo težak.Normalni ljudi to ne rade. Vadi geometra pa ih sve zajedno(i državu i komšiju) daj na sud.
nemoj tražiti nikakva potraživanja od ranije samo ih uslovi da regulišu tvoj problem tj komšija da se povuče a država nek nađe rešenje. Platiće i geometra i sud.
 
@simasimic
u tvom slucaju imas mogucnost da uz komsijin potpis izvedes geometra i resite problem mirnim putem , u slucaju da komsija ne zeli da da svoj potpis nemozes da izvodis geometra na svoju ruku vec to moras da uradis sa sudom u tom slucaju i geometar kosta duplo vise ali ce ga na kraju platiti onaj ko izgubi parnicu a sud nalozi da se stanje vrati i da se ta ograda ukloni ili kanal zatrpa ukoliko ne nadjes sa drzavom neko resenje npr. novcano. e sad nebi bio ni prvi ni poslednji koji se prevario u pogledu svoje medje a ne verujem ni da drzava pravi kanal na necijoj zemlji jer su u slucaju projektovanja kanala pre toga uradili situaciju terena a i posle gradnje su opet geometri ucrtali stanje na terenu tako da neverujem da im je to promaklo. a ukoliko jesu zbog toga se gubi posao tako da...............
e sad zakon za civilizovane ljude predvideo je onu prvu verziju a za ostale koji bi se ubijali ovu drugu
 
danas posadjena dunja u nadi za kisu a napolju prolece visibabe krenule... jug je cudo jos malo pa ce gajimo pomarandze
 
Nazad
Vrh