Chat u voćarstvu

Ma ja bi najrađe to sve počupao, san mi je da tuda uz ogradu celom dužinom prođem plugovima :D mada ne bih tu ništa sadio, realno nije bitno ako nešto korena ostane, nadam se samo da ne krenu divljaci posle iz korenja...
inače ograda je obična žica koju nose bagremovi ali sa komšijine strane, posečeni na metar i po visine :)
 
Nose je tek tri, četiri ta velika sa njegove strane i poneki divljaci koji su pola vamo pola tamo uvrznuti, njih ne bih dirao, ima ih dosta samo sa moje strane baš panjčina ;)
 
Ma salim se, u pitanju bagrem, komsija, pa se setih stihova :)

A to sa bagerom ti je najpametnije zaista, krenuce iz tih zila mladi ali njih mozes lako da suzbijes, totalom u drugoj polovini avgusta, ostavis to tako do zime i tu im je kraj.
Licno iskustvo.
 
Ma ne biste verovali koje zlo, ne znam što je moj deda pokojni ili ko ih je već sekao nije ostavio pola metra da vire bar da imam za šta da cimam sajlom :D

Bager sam hteo da izbegnem jer košta, za isto toliko parče zemlje, nekih 30 metara mi na drugom kraju dvorišta traži 50 eur da zavati širinu kašike zemlje celom dužinom ograde tj žice i skloni je od žice takoreći jer se spira zemlja kroz nju, ovde bi mi onda garant tražio isto toliko...ima isto 30 metara, 10 do 20 komada sigurno, tačan broj će se saznati tek kada krenu da se vade :D
 
@oktopode druže naoštri ašovče, lopatu i udri ;)...mani se bagera za to, a za panjeve ga možeš zvati ! :) a mlado bagrenje može total da uništi siguran sam :), nisam mogao da verujem da bagrem raste istom brzinom kao i trava... o_O
 
pa za panjeve i pričam, nemam ja ni jedan bagrem da je ostao :D panjevi su stari preko 30 godina...verujte da je maltene neizvodljivo, okačiću slike sutra da vidite, panj debeo kao tri drveta, iz tri dela, nemaš oko čega ni da okačiš sajlu a i ako uspeš će se preturi traktor, metar dva okolo mrda zemlja :D

p.s. ko ne zna, sajla se za traktor kad vuče tako nešto nepomerljivo treba da veže za prednji deo, ispod traktora da prođe pa se napred veže da se ne bi propeo prednjim točkovima i preturio ;)
 
Mozes isto panjeve namazati preradjenim motornim uljem i oni ce se osusiti ,stim sto malo ogulis koru da ulje zadje pod koru a moze i busilica pa nekoliko rupa i u njih ulje da zadje
 
Pa taj fazon, bilo mi glupo da komentarišem jer se ne razumem, ali znam nekoliko ljudi koji su mi spomenuli to sa uljem a evo od kad znam za sebe oni sipaju ulje a panjevi su još tu...kad bi nečim barem natrulio korenje, da se lakše isčupa, a korenje će vremenom dubokim freziranjem da iskoči napolje :))
 
Bagerom za pola sata do sat riješiš problem i gotovo. Svaka druga varijanta će te koštati živaca i vremena, a nikad pravog rezultata. Naravno pravo riješenje uvijek i košta, pa razmisli vrijedi li se s tim baviti.
 
Kolega ironman, pa zar zaista tako djelujem? :) Onda imaš pogrešan dojam o meni.
Što se tiče totala, imam više kolega voćara koji tretiraju čitavu površinu voćnjaka s njim i negdje travke nema
ali se meni lično to ne sviđa jer više volim da šetam po pokošenoj tratini i da ne mislim hoće li me blato
snaći u voćnjaku.

Što se tiče prinosa ove godine, zadovoljan sam, samo se nadam da će sezona do kraja izgurati kako treba,
bez vremenskih nepogoda koje inače haraju ovog perioda. Sa Stenlejem sam prezadovoljan, Najbolja i Rodna su
prosječni a i Ljepotice ima dosta, mada ovih dana očekujem rapidno odbacivanje dijela roda što se svake
godine dešava kada je Ljepotica u pitanju.

Evo i od mene par fotografija kad sam postavljao klopku prije neki dan.

2sagdpg.jpg


2isz0au.jpg


10qb1b5.jpg


dnkbdc.jpg


2j0e3yx.jpg


2vht4lx.jpg


23wjwc8.jpg
 
A ovo neki drugi vocnjak?
Lepo, lepo.
I klopku si naucio da postavljas, jos samo da naucis i kako se koristi :)

E da,jesi li opet prskao, verovatno ponovo ima uhvacenih leptira?
 
Samo zezaj :) Prskao sam, ali će se najvjerovatnije ponoviti prskanje za nekoliko dana jer često kiša pada.
 
Imao sam odavno ideju o nekoj slicnoj temi pretpostavljam da moze biti interesantno za svakodnevna "cavrljanja"vocara bez da skacemo sa teme na temu,uoadamo u :off_topic: isl
Pozz

Za danas kod mene planirana upotreba totala u sljivama posadjenim ove proleci ,znaci pirevina je takav protivnik protiv koga moram da upotrebim nekonvencionalno naoruzanje izbegavao sam celo leto ajde mlade su vocke,ovo ono ali vise se ne moze znaci ne prodje 10 dana od kad prodje kultivator ona ozeleni :zli:
 
Poslednja izmena:
Totalom oprskano oko 10 prepodne oko 16h pocela da pada kisa sad kako ce da bude videcemo:osmeh:
Za berbu nema nista do kraja avgusta kada stize Rojal Gem brskva::samo odmor::
ovo pecanje je za ekipu kod kuce a ja od ponedeljka::vadjenje_repe::arbeit und arbeit nur arbeit i pomalo forum odmoricete se od mene malo
 
Nema šanse da izvadiš pojedine korene...pričam iz iskustva :) bukvalno negde imam kao 3 korena u jednom, površina toga svega je oko metar kvadratni, okopao sam okolo, vuci traktorom, ma nema šanse apsolutno...
 
Nazad
Vrh