Chat u voćarstvu

Prevod sa google translate za glebosz dwuzebny je
Definitions of subsoiler

noun
a kind of plow with no moldboard, used to loosen the soil at some depth below the surface without turning it over.
"Deep tillage can be performed with a subsoiler or other implement depending upon the depth of compaction."

Drugim rečima tip pluga koji olabavljuje zemlju na nekoj dubini bez da je prevrće. To je znači podrivač.
 
Jasno je sta je podrivac, al sta podriva u vocnjaku , to mi nije jasno ?! Kad se podriva pre sadjenja, ajde da ima kutije pa da djubre ubacuje ok
 
Podrivanje koliko sam ja shvatio najviše služi kao mera drenaže tj odvođenja viška vode. Razbija donji sloj zemlje koji je nabijen raznim freziranjima, tanjiranjima, prolascima traktorom sa teretom, oranje...
 
B92:

Rusi kremirali "srpske" kruške


Moskva -- Pošiljka “srpskog“ voća spaljena je u Rusiji, prenose ruski mediji.


151049623855269e5926fb4728507154_orig.jpg
Za vreme redovne provere na jednoj od pijaca u Kursku na jugu Rusije, eksperti lokalne Nadzorne poljoprivredne službe pronašli su u skladištu jednog biznismena 180 kilograma krušaka koje su stigle iz moskovske firme.
"U pratećoj dokumentaciji kao zemlja porekla označena je Srbija. Međutim, tokom pregleda utvrđeno je da su na gajbama etikete na kojima se vidi da su kruške iz Poljske, a da je uvoznik iz Belorusije“, saopštila je pres-služba nadzornog organa.

Saradnici regionalne Nadzorne poljoprivredne službe oduzeli su pošiljku krušaka i spalili je u krematorijumu.
 
Na koliko bi mogao da sadim jabuku i krušku u nekoj dvorišnoj varijanti na sejancu ili nekoj bujnijoj podlozi za jabuku.Odnosno dali bi mogao da ih nagu..m u 3 metra ili...
 
Okradio.rs:

[h=1]Sve što imate Nektar će da kupi[/h]

Vranje - Na teritoriji opštine Vladičin Han proizvede se manje od polovinu potrebnih količina voća za fabriku za proizvodnju koncentrata i kaše u tom gradu.

1429514697-nektar.jpg
Nektar Vladicin Han - Foto/S.Obradovic- Ekapija
Ta fabrika je u vlasništvu kompanije Nektar, a tokom nedavne posete Slobodana Raduna, vlasnika Nektara, sa opštinskim rukovodstvom i lokalnim voćarima razgovarano je o unapređenju saradnje.

Nektaru je godišnje potrebno oko 100.000 tona voća za preradu, a hanska opština trenutno ne podmiruje ni polovinu traženih količina, pa ono pristiže iz raznih krajeva Srbije, čak i iz Makedonije.

Pored prerade jabuke, koja čini oko 50 odsto ukupnog posla u fabrici, Nektar planira i da intenezivira otkup jagodičastog voća.

"U hanskoj opštini mogu da se proizvedu dovoljne količine, a orijentacija na jagodičasto voće put je ka dobrom profitu u odnosu na standardne kulture", kazao je Radun.

"Proizvođačima uvek nedostaju sredstva, a jedan od načina za njihovo obezbeđivanje su i programi evropskih fondova, te subvencije Ministarstva poljoprivrede: kroz bespovratna sredstva za nabavku sadnica, instaliranje protivgradnih mreža, ugradnju sistema za navodnjavanje... Tu su i bankarski krediti, na osnovu ugovora sa Nektarom, kao kupcem koji garantuje otkup", istakao je Radun.

On je podsetio na to da se u Vladičinom Hanu gradi novi pogon njegove kompanije, čija vrednost premašuje pet miliona evra, ali je obezbeđena podrška Evropske banke za obnovu i razvoj.

 
Jesi siguran u to? To sam i ja cuo prosle godine kad je bilo na vestima, u novinama... i od tada nista. I kako ja mogu samo da uzmem zemlju u zakup, a ne mogu da je kupim, a oni mogu?
 
Oni mogu tako sto su korumpirali deo vlasti koji im je omogucio da onda kupe. Sve moze kad imas dovoljno ::novac::
 
Ne za sada koliko ja pratim desavanja nista se o tome ne spominje u poljskoj bar. Sam znas da kod njih berba krece kad se kod nas zavrsava pa me bas interesuje kako je izmrzla kad kod nas nije jos ni cvetala. :sta: To moze da se desi u poljskoj ali samo u periodu kad kod nas precveta i zametne plodove i jos kasnije.::namigivanje::
 
Dok jednom ne smrkne drugom ne moze da se razdani.:osmeh: Da nema Poljaka i slicnih paljevina na voce, gde bi nam bio kraj:ideja:
 
Od proletnog orezivanja jabuke ostavio sam dvije grančice i stavio u supstrat sa pijeskom pa rekoh ako iz njih izrastu nove grančice i počeo se otvarati pupoljak, dali če biti šta od ovoga hoće li izrasti nova grančica.

Na ovakav načim ja dobijem vinovu lozu od orezanih grančica a jabuku probam prvi put.

 
Nazad
Vrh