Chat u voćarstvu

Znam, ali ja sam 100tinak rupa iskopao za 3 dana s tim što sam radio do 3 sata dnevno, tako sam uštedeo 10.000 dinara, znači da mi je dnevnica od 3 sata dnevno fizikalije bila plaćena 30 eura, sam sebi "platio" a sebi i kopao :)

Još sam kopao rupe 80x80, dubine 50 pa i slagao prve ašove na jednu, ostale na drugu stranu, pa na koren stavljao prvi ašov....da sam imao jako mnogo rupa, na hiljade, mislim da bih opet jeftinije prošao da platim fizikalce da kopaju, da im dam 30 eura al ceo dan da kopaju, zadovoljni oni, zadovoljan ja sa sigurnih 50 rupa ako ne i više, za 30 eur ako ne i manje....

U tom smislu mi je puno 100 dinara.
 
Ja sam kopao 5 do 6 rupa za sat vremena sa puš pauzama kad sam kopao prvu polovinu njive, onda sam shvatio da je 80x80 preširoko a 50 preduboko i pretvrdo, pa sam kopao 50-60x50-60 dubine 40ak i tako sam kopao 10ak rupa u sat vremena.

Evo kolike su to rupčage bile :)

 
Nadam se da na pravom mestu postavljam pitanje. Ima li ko iskustva sa dovodjenjem elektricne mreze u vocnjak a da ne bude kao za gradjevinsko zemljiste. Ja sam se raspitao u elektrodistribuciji i dobio odgovor kao da sam pitao u poljoprivrednojj apoteci. Odgovor jr glasio kao "koliko znam nemoze ali nadji negde gde nije ugaseno brojilo pa moze da se napravi premestaj". Kako a da znam gde ima i da nije ugaseno brojilo? Mora da postoji neki nacin d se dodje legalnm putem do uticnie uvonjaku za potrebe pumpe i poneceg sitnog jos.
 
Tesko ces druze sa njima naci zajednicki jezik a da ne kosta mnogo
Jedino ako neko ima u blizini struju pa da se dogovoris da stavis brojilo i da pustis vod od njega
Inace postoje i pumpe na motor ili za kultivator ako ga imas to ti je jos najbolja opcija

- - - - - - - - - -

Pa i nije skuplje
Ja sam plaćao ručno kopanje po rupi 1,50e a sadnice 2,50e
Ako je dječko imalo vrijedan za sat vremena može iskopati dvije rupe
Od njegovih sadnica je skuplje :)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Like
Reagovanja: amg
Ne vidim razlog da cena masinskog busenja bude 100din , a da po vama to jos i nije skupo ?!
Ako je dječko imalo vrijedan za sat vremena može iskopati dvije rupe
A ovo ako se odnosi na mene , pa i nisam nesto vredan, zato sam napravio traktorsku busilicu fi50cm i usluzno busim rupe za 100din komad , pa ako nekom u blizini zatreba neka me kontaktira na PP ,hvala :ppozdrav:
 
Upadam ovako iznenada. Ja sam posadio jabuke 8 komada za 15minuta :osmeh: Kopao sam samo toliko da mogu zile da stanu. Pre toga sam uzorao taj deo gde sam sadio jabuke ::namigivanje:: Vidim da kopate 2 rupe na sat i slicno. Ne razumem cemu to komplikovanje?:sta:
 
Pa taj fazon kažem i ja, 10 rupa za sat vremena ko ništa al da su 50x50x50...zbog ubacivanja đubriva i slično...te obične rupice brzinske može i duplo više.
 
Zanima me kupovina opruznog kultivatora sa 9 radnih tela pa ako ima neko da je skoro kupovao zanimale bi me cene eventualna preporuka jer koliko sam shvatio ima vis malih proizvodjaca koji kupuju radna tela a ram prave.
Unapred Hvala
 
Danas u mladom vocnjaku rojevi rutavih buba , sve su se skupile na plavu mrezicu za fasadu..

Potreban mi je neko strucan za formiranje mladog zasada kruske , pa ako neko od vas ili ako mozda znate nekoga u mojoj blizini ,da se dogovorimo za par obilazaka i strucnu pomoc, javite mi na PP ,hvala
 
kako se sade kupine? sadio sam i uspravno i vodoravno i nikako da se prime. ima li neko neki savet?
 
Nazad
Vrh