Chat u voćarstvu

Probao sam ponovo, dobio sam sledeće email: "Da bi registracija bila uspesna potrebno je da se korisnicko ime sastoji od vlastitog imena i prezimena i da u profilu pise mesto odakle ste!"

Hoćete i ulicu i broj gde živim ili je dovoljno samo mesto? Fiksni telefon možda? Svašta...
 
Ne telefon i ulica sa brojem nije potrebna. To pravilo smo preuzili od prijatelja sa SPOS-ovog foruma. SPOS je Savez pcelarskih organizacija Srbije. Ni kod njih ni kod nas nije bilo problema sa tim pravilima - ko voli nek`izvoli! I naravno nema potrebe da se vredja zbog toga!
 
probao sam ponovo, dobio sam sledeće email: "da bi registracija bila uspesna potrebno je da se korisnicko ime sastoji od vlastitog imena i prezimena i da u profilu pise mesto odakle ste!"

hoćete i ulicu i broj gde živim ili je dovoljno samo mesto? Fiksni telefon možda? Svašta...

U prevodu SEKTA...

- - - - - - - - - -

Ne telefon i ulica sa brojem nije potrebna. To pravilo smo preuzili od prijatelja sa SPOS-ovog foruma. SPOS je Savez pcelarskih organizacija Srbije. Ni kod njih ni kod nas nije bilo problema sa tim pravilima - ko voli nek`izvoli! I naravno nema potrebe da se vredja zbog toga!

Pored toliko hektara i toliko grla stoke ipak stignes da pratis poljoinfo, pogotovo kad neko nesto napise na ovoj temi.
 
Hvala, ali nisam voljan da ostavljam svoje ime i prezime javno gde god stignem po internetu....mislim, mogu staviti PeraLazić, al nešto nisam sad iz fazona za te fore.

Mislim da vidite i sami da svakim korakom odbijate ljude, te ne može ništa da se pročita dok se ne registruješ, 5 posto foruma na svetu funkcioniše tako, te sad ime i prezime da vam ostavim, jašta brate evo odma
 
Hvala, ali nisam voljan da ostavljam svoje ime i prezime javno gde god stignem po internetu....mislim, mogu staviti PeraLazić, al nešto nisam sad iz fazona za te fore.

Mislim da vidite i sami da svakim korakom odbijate ljude, te ne može ništa da se pročita dok se ne registruješ, 5 posto foruma na svetu funkcioniše tako, te sad ime i prezime da vam ostavim, jašta brate evo odma

Sigurno da moze da se napise i lazno ime ali sta se time dobija? Laganje cestitih ljudi koji ce te oslovljavati sa tvojim laznim imenom?

Sto se tice masovnosti za nas forum to nije prioritet. Biodinamickom poljoprivredom se bave ljudi koji imaju duboku unutrasnju potrebu da proizvode zdravu hranu.
 
Svaka vam čast, evo čitam malo, mislio sam pročitaću nešto pametno kad ono stvarno sekta i teorije zavere....

Naravno da ima tu i pametnih razmišljanja, ali reči tipa "uzimanje kalem grančica kad je Mars u Biku" nemaju osnova, znam iz iskustva, uzeo sam grančice jedan dan kad sam bio slobodan i sve mi se primilo...da ne citiram još neke postove sa sajta koji se graniče sa razumom i inteligencijom, na to dodati i "krivi nam Amerikanci i Evropa" i čovek može da skrene u totalno ludilo. Sve najbolje vam želim, ja mislio pročitaću nešto pametno o organskoj proizvodnji i slično....
 
Pre par meseci razgovarao sam sa predstavnikom direktora jedne strane firme koja ima fabrike u Srbiji i koji je kupio 40ha kod mene u selu. Krece u organsko povrtarstvo a taj njegov predstavnik je mrtvo ladno rekao " ovi seljaci u selu, zao mi ih je ali ako nastave da seju ratarske kulture ni jedan nece opstati!" Tako to bude u zivotu - pametnih i glupih!

Problem kod nasih ljudi je da dobar deo, sem srpskog ne znaju ni jedan drugi jezik. Znaci u velikoj su meri neobavesteni. Kad se tome dodaju i druge osobine koje se odslikavaju u dosta primitivnom nacinu razmisljanja onda se dolazi do jedne glupe ili priglupe, tupe mentalne strukture. Mozda svedska poslovica to najbolje opisuje "prazna kanta najvise lupa".

Sto se biodinamicke poljoprivrede tice slicno se desilo u Erdeviku kad je prijatelj Englez posadio 8ha vinograda. Svi su mu se smejali i ismejali, razni pametnjakovici koji u svom neznanju njega proglasise da se bavi vradzbinama. To je bilo pre 4 godine. Pre nekih 3 sedmice zove me dekica iz Erdevika da me pita za "Poljoprivredni kurs" od Rudolfa Stajnera. Kaze pozajmio je knjigu pa je posle 15 procitanih strana odlucio i da je kupi. Pitah ga odakle mu knjiga i interesovanje a on rece"ma dosao je neki Englez pre nekoliko godina kod nas i podigao je vinograd. Svi smo mu se smejali jer je bio cudak, niti je prskao vinograd sa onim sto mi koristimo, niti je radio sta mi radimo. I umesto da propadne, njegov vinograd je imao i bolji rod i vino mu je bilo vrhunskog ukusa. Tako nesto nisam do tada video pa zelim i ja da prestanem da se trujem pa da imam isti takav vinograd!"


Gospodine Petrov, za razliku od vas ja sam ziveo i radio u Svajcarskoj, znam malo vise od Srpskog jezika video sam kako se Svajcarci bave poljoprivredom, uglavnom rade Ratarstvo i Stocarstvo na koje vi kazete da ljudi u Srbiji grese.

Nije nas narod glup, glupi su oni koji dodju u selo i ljudima sole pamet sa nekim "vradzbinama" potcenjujuci njihov mentalitet i njihovu Tradicionalnu Poljoprivrednu proizvodnju. Ne "Organsku,Biodinamicku itd vec potcenjujete njihovu Tradicionalnu Proizvodnju.
Srpski seljak se bavio poljoprivrednom proizvodnjom milenijumima kad hemija, vestak "Biodinamika" u paketu sa Rudolfom Steinerom nisu ni postojali.


Ovo sto sam vam podebljao govori o vama, ovo je GOVOR MRZNJE PREMA SRPSKOM SELJAKU...
 
Poštovani članovi foruma
Evo čitam poslednjih nekoliko dana i nekoliko strana ove teme i ne mogu da se ne uključim, šokiran zlobom i pakošću kojom pojedini članovi unižavaju ovaj divni forum. Nisam odavno video ovakvu hajku, svojstvenu valjda samo nekim mračnim vremenima za koje sam mislio da su davna prošlost.
Pobogu, šta ste se ostrvili na čoveka? Imate li imalo časti i ljudskog dostojanstva? Kakvo vas to lično nezadovoljstvo goni da se ovako ophodite prema članu ovog cenjenog foruma? Ko vam je na tom drugom forumu bilo šta nažao učinio i toliko vas povredio? Da li vas je neko terao da se složite sa bilo čim što tamo piše? I ja se bavim samo organskom proizvodnjom i ne slažem se sa mnogim stavovima biodinamičara, jednostavno, prevazilaze moju želju da se toliko upustim u razumevanje tajni prirode. Ali ih ne napadam da su sekta. Sramno, jadno i nisko.
Podsetiću vas samo na jednu Andrićevu misao: „Budalu je najlakše prepoznati po tome što ismeva stvari koje ne razume“.
Izvinite se čoveku i nama ostalim članovima, pa možete dalje lepo i kulturno da diskutujete. Pozdrav
 
To su teske reči Gorski Care (šta je tu ime a šta prezime - barem u srpskom jeziku, po srpskom pravopisu vlastita imena se pišu velikim slovima)! Za razliku od tebe koristim svoje ime i prezime na ovom forumu a ne junačim se iza nadimaka! To što si radio u Švajcarskoj ne znači ništa - kojim si se jezikom služio? Pitaj bilo kog agronoma da li na jednoj od najplodnijih površina Evrope treba gajiti žitarice koje idu na lošiju zemlju?
EU je davnih 80-ih u svojim planovima o razvoju poljoprivrede u Evropi predviđala za Srbiju uzgajanje povrtarskih kultura, jagodičastog voća, lekovitog bilja i suncokreta. Vredni seljaci iz okoline Paraćina imaju po 80 tona šargarepe sa 1ha! U okolini Guče domaćinstva sa nekih 2,5 ha imaju oko 50 000 eura godišnje. I ko Gorski Care mrzi srpskog seljaka, ja koji želim da svi seljaci budu bogati?
Biodinamicka poljoprivreda upravo se zasniva na konceptu koji je hiljada godina bio ne samo kod srpskog seljaka vec kod svih malobrojnih naroda koji su bili vlasnici svoje zemlje a nisu bili kmetovi. Razlika je samo u tome da u biodinamickoj poljoprivredi imamo naučni pristup a ne intuitivni koji je bio prisutan kod seljaka od davnina.
 
Jeste mi cemo da gajimo Suncokret a oni ce da nam ga viknu sa niskim cenama eee jesmo mozda malo nepismeni al, toliko glupi nismo!!!! pazi majku im holstaplersku sta su smislili mi da im gajimo suncokret za dzabe???? taj film da gledaju nece ti evropljani!

- - - - - - - - - -

To su teske reči Gorski Care (šta je tu ime a šta prezime - barem u srpskom jeziku, po srpskom pravopisu vlastita imena se pišu velikim slovima)! Za razliku od tebe koristim svoje ime i prezime na ovom forumu a ne junačim se iza nadimaka! To što si radio u Švajcarskoj ne znači ništa - kojim si se jezikom služio? Pitaj bilo kog agronoma da li na jednoj od najplodnijih površina Evrope treba gajiti žitarice koje idu na lošiju zemlju?
EU je davnih 80-ih u svojim planovima o razvoju poljoprivrede u Evropi predviđala za Srbiju uzgajanje povrtarskih kultura, jagodičastog voća, lekovitog bilja i suncokreta. Vredni seljaci iz okoline Paraćina imaju po 80 tona šargarepe sa 1ha! U okolini G
uče domaćinstva sa nekih 2,5 ha imaju oko 50 000 eura godišnje. I ko Gorski Care mrzi srpskog seljaka, ja koji želim da svi seljaci budu bogati?
Biodinamicka poljoprivreda upravo se zasniva na konceptu koji je hiljada godina bio ne samo kod srpskog seljaka vec kod svih malobrojnih naroda koji su bili vlasnici svoje zemlje a nisu bili kmetovi. Razlika je samo u tome da u biodinamickoj poljoprivredi imamo naučni pristup a ne intuitivni koji je bio prisutan kod seljaka od davnina.
Da je toliko isplativa sargarepa ja bih je sejao kolega Zorane ne bih sadio visnju i sljivu i gurao se u stocarstvu! mozda gresim ali ako sa jednog hektara uzmu 50000 evra daj onda da vidimo dasadimo to...
 
@Zoran Petrov
Ti ces srpskom seljaku da otvoris oci, vise nece da radi nego ce da gleda u zvezde, sakuplja kosmicku energiju i sa ciribu-ciriba radi poljoprivredu... Ostavi to predavanje za ove tvoje sektase mislis da su ovi ljudi budale sto kupuju masine i daju desetine hiljada evra za mehanizaciju...

@skeb
Ti si pretpostavljam drveni advokat. Super ti ide! Ne znam samo ko kome treba da se izvini. Zoran Petrov treba da se izvini SRPSKOM SELJAKU STO GA JE ONAKO BEZOBRAZNO ISPLJUVAO!
 
Danas sam bio kod druga i video jedno mlado drvo kruske koja ima trnje na granama, zanima me jel divlja kruska ima trnje po granama?.
Plod je bio jedan na njoj vec skroz propao i velicine otprilike neke malo krupnije okrugle sljive.
Tu krusku treba da prekalemim na prolece a meni izgledalo drvo danas interesantno kad sam video to trnje na granama kruske do sada to jos nisam video nigde :D.
 
Danas sam bio kod druga i video jedno mlado drvo kruske koja ima trnje na granama, zanima me jel divlja kruska ima trnje po granama?.
Plod je bio jedan na njoj vec skroz propao i velicine otprilike neke malo krupnije okrugle sljive.
Tu krusku treba da prekalemim na prolece a meni izgledalo drvo danas interesantno kad sam video to trnje na granama kruske do sada to jos nisam video nigde :D.

Da to je divlja kruska
 
sad sam prolazio kroz sljivar i zapazio da je kora ispucala na jednoj staroj 6 god i jedna jabuka 3god stara.sta da radim i kako da je sredim
 
Jesi li ih krečio ove i prethodnih godina? Sad možeš samo da namažeš kreč...
 
Što te strah od mraza, kakve to veze ima sa krečenjem? Krečenje se i radi da ne bi došlo do pucanja kore...ne verujem baš da je tebi pukla jer ove godine nisi krečio, možda nisi krečio dobro prošlih, tanak ti bio sloj, ispralo se do proleća pa onda mraz zeznuo...a može da bude i ko zna šta.

Uglavnom, sad lepo skini mrtav sloj kore da ne kažem oguli malo šta spada samo, pa prekreči.

O krečenju imaš ovu temu: http://poljoinfo.com/showthread.php?10-Krečenje-voćaka-kao-vid-zaštite
 
Nazad
Vrh