Chat u voćarstvu

Zaista čudno razmišljanje, tražiš pomoć pa kad ti neko pomogne onda ga vredjaš. Ako si hteo nešto da naučiš prvo si trebao da pročitaš neku knjigu, a ne da tražiš od nekoga ovde da ti napiše celu knjigu. Ovde možeš da dobiješ odgovor na neko jednostavnije pitanje, i uvek postoji mogućnost da ima više različitih odgovora i da svi budu tačni u odredjenim okolnostima.
Jako nepristojno, ali ima nas raznih.....
 
Ja mogu da kažem da sam na ovom forumu puno naučio. Kada se pogledaju moji prvi postovi jasno se vidi da nisam znao ni šta je monilija a sada se već usuđujem da dajem savete za daleko ozbiljnije probleme, kada ne znam ja ne odgovaram, kada nisam siguran a niko ne odgovara, ja odgovorim ali naglasim da nisam siguran.

Tačno je da nekada niko ne zna odgovor, ali ne toliko jer ne zna nego jer ne može preko rečenice "nešto mi se malo uvio list i ima čudnu boju" da kaže o čemu se radi, a kad je u voćnjaku i okrene list, pogleda ostala stabla, pogleda malo po zemlji i okolini, može da stekne širu sliku i da primeti o čemu se radi. Čak ni kvalitetne slike često ne mogu biti zamena za procenu na licu mesta.

Postoje naravno i članovi koji daju savete čas jedne čas druge, vremenom sam primetio ko su oni i njihove savete prihvatam sa rezervom, polako samo, čitaj, prati i naučićeš.

Kao paralelu za kraj bih naveo automobilske forume na kojima sam bio. Čoveku se čuje neki zvuk dok je u vožnji, sa prednje desne strane a nije neki poznavalac pa i da objasni kvaliteno, čuje mu se "taka taka taka" a nekad i bruji. Dal je ležaj, dal je kardan, dal je ležaj spojničke u menjaču ili je možda pokrivljen kočioni disk, ko će ga znati, a kad ode kod majstora i dignu auto na dizalicu, oslušnu vamo i tamo, časkom provale šta je.
 
Da,covek je tek dosao na forum i razocarao se,ocekivao je konkretniju sliku o nama vec odavno prisutnim.Oktopod lepo si napisao i to je tacno do svakog slova.Posto sam procitao vecinu tema(ne sve nravno)zapazio sam da je skoro svaki drugi post neka provokacija,prepucavanje.Od 2442 posta ove teme bar 1000 je za brisanje,ali ko ce to brisati:osmeh:
I jos nesto,clanovi veoma lako daju sebi za pravo da nekog ko se ne slaze sa necim pozele"srecan put"dosta njih smatra ovaj forum svojim vlasnistvom i mogu da daju sebi za pravo da glume gazde ovde.I sam sam mnogo puta "oteran"sa ovog foruma ali bezuspesno,a vidim i u ovoj temi neki clanovi u zadnjih nekoliko strana daju sebi to pravo da nekom pozele "dovidjenja".Svako je dobrodosao ma kakvo on imao misljenje o svima nama,jer mi se ustvari i neznamo:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Pametno,brisi sve ove gluposti nevezane sa temom:bravo:kao i #2427
 
Ništa od toga nije obrisano, sve je sada ovde u čet temi, jer mislim da je ipak neka vrsta diskusije ali u vidu četa :)

Što se tiče brisanja i sređivanja, Oktopod će da sredi ne brini, samo je potrebno vremena, ima jako velikih tema...

Dosta tema sam već spojio sa nekim postojećim jer same za sebe nisu imale smisao i imale su jako malo postova.
Neke viškove o prskanju, insektima i slično sada možete naći u temi "Bolesti, insekti, preparati..." koja se nekad zvala "čime ćete prskati...", pa je ta tema sada narasla i ljudi su nastavili da pišu u njoj.
Kompletno sam sredio temu "Trešnja" koja se nekad zvala "Trešnja - sorte i mišljenja" a polako ću kad stignem zaređati po ostalim, o bolestima koje nisu tipične samo za to voće prebacujem u temi Bolesti, o orezivanju prebacujem u Orezivanje, diskusije o novozasađenim voćnjacima idu u "Podizanje zasada..." i tako dalje.

Neke teme su velike, a način prebacivanja je naporan i spor pa zato do sada nisam sve sredio, ali polako, mora sada da se odradi, forum je u kritičnoj tačci kada će ili da se sredi ili preraste u džunglu, za sada pratim nove postove koje odmah prebacim ili brišem po potrebi a kažem kako stignem tako ću sve teme od početka :ppozdrav:
 
ne mogu da nadjem u kojoj temi je diskutovano o djubrenju cele povrsine ili samo redova gde ce se saditi voce , prilikom pripreme zemljista za sadnju , ako neko zna gde je ta diskusija neka mi javi ,hvala
 
iscitao sam po ko zna koji put prihranu vocaka i podizanje zasada , krusku, jabuku... ostaju mi samo sljiva ,kajsija, visnja ,tresnja... a mozda sam i tamo preskocio :) bilo mi mrsko da citam raspravu dvojce kolega cije postove rado citam, ali kad krenu da se prepucavaju u temama , preskacem :D
 
Ja sam isčitao skoro ceo deo foruma posvećen voću i negde ,neznam tačno gde, ima par postosva posvećeno tome.Uglavnom može se stajnjak razbacati u trake tamo kuda bi ti bili redovi jer u prvih par godina onaj đubar što se nalazi u jednom delu međureda biće na korist uglavnom korovima.
 
hvala na pomoci , to donekle znam i ja , tamo je neko (koliko se secam) pisao o tome da je dobro razbacati ravnomerno po celoj povrsini ,zbog cega ,ne secam se... valjda cu naci , razbacujem stajnjak ivestak ovih dana ,pa sam u dilemi
 
Ja sam stajnak razbacao prošle god. naznajući da ću baš na toj njivi da ove god. sadim voće pošto je prvobitan plan bijo druga njiva.A veštak sam stavljao u rupe prilikom sadnje,mislim da razbacivanje veštaka po celoj površini za tek posađeno voće nije potrebno:sta:
 
Jel radi forum biodinamika, nije mi odobrena registracija već evo...10 meseci? :)
 
naravno da radi, mozda da procitas pravila pre registracije? Recimo kako treba da izgleda korisnicko ime?

pozdrav

Pa recimo da ovog pravila nije bilo kad smo pokusali da se registrujemo. Mislim da smo dovoljno pismeni da bi to procitali da je pisalo. I ja sam pokusao registraciju u isto vreme kao i oktopod. Ali ok, bolje ikad nego nikad :)

Pozdrav
 
Nisam mislio da je u pitanju nepismenost vec ljudi u brzini predju taj deo a za nas na forumu je izuzetno vazno da znamo ko je i odakle je. Jedna od osnovnih zamisli u biodinamickoj poljoprivredi jeste saradnja a kako nas malo ima puno znaci ako nas recimo ima dvoje iz Vrsca!

Poljoinfo je forum za primer i puno mi je pomogao sa savetima raznih clanova.
 
Svaki sajt koji je zatvorenog tipa, na kom nista ne mozes da vidis dok se ne registrujes je neka vrsta sekte. Kao i sajt biodinamika.

Petrov bi vam potvrdio registraciju ali pazljivo bira koga ce pustiti na sajt.

Ako mislite da nisam u pravu, neka vam gospodin petrov potvrdi registraciju pa se sami uverite o kakvim glupostima se tamo pise.

Vrhunac gluposti koji je nastao na tom sajtu je kravlji rog koji se napuni balegom i zabode u bastu i tako sakuplja kosmicku energiju :haha:
 
Poslednja izmena:
Znam ja to, samo sam ironičan....znam da ne žele da me puste jer imam isti nick kao ovde pa znaju šta bi im sledilo, logična i zdravorazumna pitanja na takve mađije :) mada ne kažem da je biodinamika uopšte i ti neki principi bezveze.
 
Sva polja sam popunio ispravno, nisam dobio ni jedan email od foruma.

To je nemoguce! Pokusaj ponovo!

- - - - - - - - - -

Znam ja to, samo sam ironičan....znam da ne žele da me puste jer imam isti nick kao ovde pa znaju šta bi im sledilo, logična i zdravorazumna pitanja na takve mađije :) mada ne kažem da je biodinamika uopšte i ti neki principi bezveze.

Forum je otvoren za sve ko se uredno prijave! Drugim recima nema tu nikakvih tajni. Zar stvarno mislis da pored 70ha zemlje i 50 krava imam vremena da pratim tvoje pisanje na poljoinfo?
 
Nazad
Vrh