Chat u voćarstvu

Mozes slobodno vockice sada da presadjujes .
Proizvodjaci vocnih sadnica obicno i ne cekaju lisce da opadne , vec lisce rukama skidaju na parceli i potom sadnice vade.
Skini lisce sa svojih sadnica i povadi ih . Zile na povadjenim sadnicama navlazi i prekrij suvim peskom , stavi u najlonski dzak pa na put i sadnju .
 
само има остави земљу на жилама или им корен умотај у најлонски џак да се не исуши а за лишће не брини, оно ће само да опадне , сем ако не желиш да ти опада успут, онда га поскидај
 
Ako imate starog hleba koji ne koristite za životinje u domaćinstvu, bacajte ga po polju da ptice imaju šta da jedu. Isto važi i za otpatke od povrća. Ide teško vreme za naše pernate drugare :D
 
Не храните глодаре:zli:
000600715.jpg


има овде још један леп "модел"
http://www.pijanitvor.com/showthread.php?t=8637#axzz2ESf547Sh
 
pa i glodari imaju svoju ulogu u sistemu, al dobro... :) manje će štete naneti ako su siti, mada se tu sad otvara široka filozofska diskusija o tom pitanju :D
 
хе хе па јел ти осниваш резеват природе или воћњак :sta:.. чему онолко хефтање онда, или је то само ради забаве :osmeh: глодари су штеточине осим ако их не гајиш у кавезу због меса или крзна , нема дискусије :ppozdrav:
 
:osmeh: е сад само нађеш још оног плавог зеца да ради по кући .. и накривиш капу :ppozdrav:
 
Ja se nadam da će jak sloj humusa iznad korena što sam stavljao značiti da se koren ne smrzne, pupoljci ne bi trebalo...
 
Ne moze biti ko prosle godine moze biti samo gore svake godine.Sneg mokar pa je povio grane i mlade vocke do zemlje al sam ga stresao sa vockica da ih ne polomi.Temperature prosle godine bile -28 minimalne a do sad trenutno ove godine -14 je bila minimalna temperatura tako da ova temperatura nebi trebala da napravi neke probleme vockama :).

sneg.jpg



Pao je sneg i prekrio zemlju pa bi trebalo da je tu temperatura veca a da nije bilo snega a da su niske temperature onda bi najverovatnije imrzao koren
 
e baš sam to hteo reći, dobro je da je prvo pao dobar sneg pa onda i temperatura, sneg će trajati do kad i minus i štiti koren od temperature...

Kako li su moje sadnice u njivi baš me zanima, dođe mi da odem pešaka da obiđem :D
 
Meni se lično sviđa ova sad zima. Malo snjega malo minusa, sad i treba da bude snjega i hladno (mislim na period decembar i januar), nije ko prošla do februara plus pa onda do marta minus 30.
 
Takodje sam morao da obidjem vocnjak, dosta vocaka nije odbacilo lisce i pod teretom snega su se savile skroz do zemlje. Otresao sneg i lisce je popadalo, sad se bar sneg nece toliko zadrzavati na njima, vocke su ostale blago iskrivljene, ali ce se ispraviti na prolece.
 
Pomaze Bog !

KoleZe gde da nadjem kvalitetne sejance jabuke , kruske i tresnje? Ne treba mi neka velika kolicina . Ako znate javite mi na P.P.

Hvala unapred!

Pozdrav!
 
Jedno totalno laičko pitanje: da li biljka raste i dok "miruje" u zimskom periodu? Znam da zvuči kao oksimoron, ali juče kad sam obišao voćnjak neke mlade šljive jednostavno izgledaju veće, sa dužim granama. Nadam se da iluziju nisu stvorile 1-2 rakije... :ppozdrav:
 
Hehehe... Mislio sam da možda u nekoj meri postoji porast, ali kad budem pronašao novu meru u piću koja me niveliše baciću pogled na voćke pa javljam utiske!:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh