Chat u voćarstvu

Zao mi je sto to cujem to je isto kao da neko udje i pokrade sve po kuci...pomozite mi da nadjem temu o zastiti voca od smrzavanja
 
Sta je ovo neka invazija lopova?
meni su preskocili ogradu i maznuli 12 sadnica, 5 celeste i 7 early lory! ::jako_besan::
 
Izvinite jer zna neko kako moze da se kalemi drvo Mandarine?

Drvo ima jedno 15 godina i nije vislje od jednog metra.
 
Meni preko noci ukrali 2 sadnice ( 1 jabuka i 1 kajsija) a nisu kopali nego cupali, probali su jos da vade al sam ih posadio dublje pa nisu mogli da iscupaju a da zile ne pokidaju pa su ih ostavili.

Za jabuku se zajebali to je bila podloga za kalemljenje :D
 
Meni i dalje nije jasno al ajd...dunja se kalemi...ok kalemi se u smislu ne gaji se iz koštice, kao i većina voćaka da bi se zadržla karakteristike "roditelja", ali se kalemi upravo grančicom koja je u ovom slujaču ožiljena, pa mi nije jasno što bi ta grančica dala drugačije stablo od onog koje bi dobili da smo tu grančicu nakalemili na drugi koren?
 
Nebulozno je to sto turis grancicu vocke u zemlju i ona se primi.E jesam budala,a ja sve ove godine rada potrosio na gluposti,ja budala kupovao kalemljene sadnice sljive,dunje,kajsije....umesto da sam uzeo gotove grancice iz vocnjaka i samo zabodem u zemlju i to se primi i odmah gotov proizvod.

Mislim da cu da napustim ovo bezvezno pikaranje po forumima jer ovde jako malo ima ozbiljnih vocara koji bi da pomognu i podele iskustva,sve to neki clanovi koji sede negde u stanu i teoretski zamisljaju vocarstvo,eventualno odu na selo vikendom ako dobiju slobodan dan u firmi.Zalosno jako malo ljudi sa sela a poljoprivredni forum.::traktor1::
 
Nebulozno je to sto turis grancicu vocke u zemlju i ona se primi.E jesam budala,a ja sve ove godine rada potrosio na gluposti,ja budala kupovao kalemljene sadnice sljive,dunje,kajsije....umesto da sam uzeo gotove grancice iz vocnjaka i samo zabodem u zemlju i to se primi i odmah gotov proizvod.

Mislim da cu da napustim ovo bezvezno pikaranje po forumima jer ovde jako malo ima ozbiljnih vocara koji bi da pomognu i podele iskustva,sve to neki clanovi koji sede negde u stanu i teoretski zamisljaju vocarstvo,eventualno odu na selo vikendom ako dobiju slobodan dan u firmi.Zalosno jako malo ljudi sa sela a poljoprivredni forum.::traktor1::
mirko 1ooo posto si u pravu i ja sam to primetio ovde sve se svodi na možda desetak ozbiljnih čoveka u bilo koju temu.postavio sam pitanje u opšta tema jagoda i još niko ne odgovara , nemaju odgovor,stim što ja neću da napuštam forum ima ovde šta da se pročita o nekolicini forumaša
 
Nebulozno je to sto turis grancicu vocke u zemlju i ona se primi.E jesam budala,a ja sve ove godine rada potrosio na gluposti,ja budala kupovao kalemljene sadnice sljive,dunje,kajsije....umesto da sam uzeo gotove grancice iz vocnjaka i samo zabodem u zemlju i to se primi i odmah gotov proizvod.

Mislim da cu da napustim ovo bezvezno pikaranje po forumima jer ovde jako malo ima ozbiljnih vocara koji bi da pomognu i podele iskustva,sve to neki clanovi koji sede negde u stanu i teoretski zamisljaju vocarstvo,eventualno odu na selo vikendom ako dobiju slobodan dan u firmi.Zalosno jako malo ljudi sa sela a poljoprivredni forum.::traktor1::


Mirko,da li je nebulozno ili nije,to je tako , i ja sam do sada kupio preko 3000 sadnica , malo ?
Sto se mene licno tice mozes da napustis forum.I da dodam ja sam privatnik ,ne sedim u stanu i na selu sam 10 meseci u godini. A to sto je mozda najmanje ljudi sa sela ,to je zbog ne mogucnosti pristupa internetu.

Vladale, koliko ima ``ozbiljnih coveka`` i ko se bavi poljoprivredom to cemo ostaviti administratorima da razmatraju,ako uopste ima razloga.

Izvinjavam se za off,dalje nastavljamo o dunji.

Pozdrav svima!
 
Nebulozno je to sto turis grancicu vocke u zemlju i ona se primi.E jesam budala,a ja sve ove godine rada potrosio na gluposti,ja budala kupovao kalemljene sadnice sljive,dunje,kajsije....umesto da sam uzeo gotove grancice iz vocnjaka i samo zabodem u zemlju i to se primi i odmah gotov proizvod.

Mislim da cu da napustim ovo bezvezno pikaranje po forumima jer ovde jako malo ima ozbiljnih vocara koji bi da pomognu i podele iskustva,sve to neki clanovi koji sede negde u stanu i teoretski zamisljaju vocarstvo,eventualno odu na selo vikendom ako dobiju slobodan dan u firmi.Zalosno jako malo ljudi sa sela a poljoprivredni forum.::traktor1::

Mirko ja imam 30 godina i ni jedan jedini dan od tih 30 godina koje imam nisam ziveo u gradu.
Iskreno nikad se nisam profesionalno bavio vocarstvom tek od prosle godine sam poceo da podizem ozbiljnije zasade pod vocem. Pored privatnog posla koji radim od poljoprivrede sam radio samo ratarstvo koje postepeno prebacujem na vocarstvo podizanjem novih zasada.

Van tih zasada koje podizem na njivama, kuci na placu imam preko 500 raznih vocaka starosti od 100 godina pa do 1 godine i ovih sto sam pre neki dan posadio, mnogo vise nego neki koji smatraju sebe profi vocarima sa ovog i drugih foruma.
Cesto procitam neku nebulozu ali ima dosta pametnih stvari koje mogu da se procitaju na ovom forumu narocito u vocarstvu.
Volim da citam tvoje postove ne moras da napustis forum zbog neke nesuglasice :ppozdrav:

@Iron ex stefanvoce
Ja na selu imam net vec punih 10 godina, tako da nije onemogucen pristup ljudima sa sela internetu. Pre ce biti nezainteresovanost da nesto novo procitaju i nauce :ppozdrav:
 
Mada me dunje ne zanimaju ali posto je ovde problem "opste vocarstvo"da pripomognem
Razmnozavanje potapanjem je otprilike ono o cemu se ovde prica
-grancica koja se ozili potapanjem zadrzace sve genetske i ostale karakteristike maticnog stabla kao i da ste je nakalemili na podlogu znaci bice sto posto ista kao i maticno stablo sa koga je uzeta grana
Problem je sto sve vocne vrste nemaju predispoziciju za razvijanje dobrog korenovog sistema na ovaj nacin ,cak i one koje razvijaju dobar korenov sistem nisu ni blizu korenu koji razvija sejanac i znaci vocka ce se verovatno u prvoj izuzetno susnoj godini osusiti ako je bez navodnjavanja ili ce je jaci nalet vetra izvaliti bukvalno i kao trece vek trajanja ce i sa navodnjavanjem biti visestruko kraci :ppozdrav:
 
Gorski Car , ima sela gde jednostavno nema interneta,pa cak ni telefona.Na takva sela sam mislio kad sam to rekao.
I ja mislim da je ovaj forum extra sto se tice vocarstva.
Vratimo se na temu dunje.
 
Upravo tako kicca, pitanje je korena, a nasledne osobine treba da ostanu, to sam rekao i ja koji sedim u stanu i u firmi radim i kad sam slobodan idem na selo da radim :D

A dodao bih da dosta seljana dolaze kod mene da pitaju za savet iako se ja time bavim tek 2 godine a oni ceo život. Šta znam, ja im odogovorim. Primera radi, niko u selu nije znao zašto im trešnje početkom avgusta ostanu bez lista (burlat na magrivi) i njima je to bilo normalno dok im ja nisam rekao da je to kokomices.

Ne pravim s pametan, poštujem svakog, samo sam naveo primer da objasnim da nije baš tako surovo sve...
 
Nebulozno je to sto turis grancicu vocke u zemlju i ona se primi.E jesam budala,a ja sve ove godine rada potrosio na gluposti,ja budala kupovao kalemljene sadnice sljive,dunje,kajsije....umesto da sam uzeo gotove grancice iz vocnjaka i samo zabodem u zemlju i to se primi i odmah gotov proizvod.

Mislim da cu da napustim ovo bezvezno pikaranje po forumima jer ovde jako malo ima ozbiljnih vocara koji bi da pomognu i podele iskustva,sve to neki clanovi koji sede negde u stanu i teoretski zamisljaju vocarstvo,eventualno odu na selo vikendom ako dobiju slobodan dan u firmi.Zalosno jako malo ljudi sa sela a poljoprivredni forum.::traktor1::
E vala svak ti je ko Njegoseva a ja se ubi sadeci podloge za tresnje
 
Nazalost cu ipak samo citati,a za sada sam dovoljno bistar da razlikujem iskusne i dobronamerne komentare od zezanja i podsmevanja mnogih.Iako se dosta bavim vocarstvom i stalno podmladjujem zasade ubacivanjem novih, ni ja neznam dosta toga,covek se uci kroz zivot i prilagodjava novotarijama,imam ja trenutno par zanimljivih pitanja koja me muce ovih dana vezana za djubrenje mladog voca ali cu odgovore potraziti na drugom mestu.:ppozdrav:
 
potraži gde ti volja, pametan vidi da se ovde postavilo logično pitanje i dobili smo kao i obično profesionalan odgovor od ironmana a od tebe ništa pametno na ovu temu nismo čuli...i ovaj odgovor je išao u smeru koji smo i naveli, može ali nije to to, sad znamo i zašto.

Niko nije bio ni zlonameran ni podrugljiv niti se pravio pametan, razmišljamo naglas i to je uvek dobro, tako se nešto i nauči, ne znam šta si se ti našao uvređen kad te niko nije ni spominjao niti si pružio pomoć a tvrdiš da si pametniji.
 
Nazad
Vrh