Chat u voćarstvu

e sad jedva cekam odgovor i odgovor na odgovor:osmeh:

---------- Poruka napisana u 20:07 ---------- Prethodna poruka je at 19:59 ----------

sad ce cikaGvozden opet da te ispreskace hahahahahah
oktopod nemo bwe da zezas i ti nmg da skapiram da li ga palis ili si ozbiljan:sta:
 
pa ozbiljno pitam,nisam ja zlurad već početnik,protiv monilije prvo prskanje ide kad krenu pupoljci zar ne? Prska se bakrom tj fungicidima na bazi bakra..
 
Nemojte me cimati više najlepše vas molim :D
Јел' ти пожар орезао воћке? Видим вечерас дим као кад су бомбардовали рафинерују у Панчеву а фронт пожара само у једном потезу преко километар. Оно што је неки дан изгорео ПКБов вишњар у Радмиловцу је обданише за ово. Још се ја чудим што су осигуравајуће куће укључиле и пожар као да осигуравамо шуму. Дакле за неке будале је само будак.
 
Ја сам прошле године 22. марта прскао са Cuprablau Z у најјачој количини од 0,8 % и уредно осушио двије јабуке и пет шљива. Можда те јабуке не воле цинк ко ће знати. Зато ћу да пршћем у недељу.
 
Ja cu ovih dana cim zavrsim sa rezidbom da prskam sa bakrom sljive (0,5kg/100l).
A sto se tice monilije jedno prskanje u belim balonima i drugo u punom cvetu, tako radim vec dugi niz godina nemam nikakav problem!
 
onaj koji me nazvao budalom za koju je samo budak
Ало, комшија! Слабо читаш ћирилицу?! Питам те за пожар у твом ''дворишту'' у Винчи који се видео из свих делова Београда. Највећи фронт је био између асвалтне базе и института. Будак сам наменио паликућама.
 
Aaaaa izvini, nije tako zvučalo...zvučalo je kao da misliš da su toliko loše orezane da izgledaju kao da ih je požar orezao, pogotovo jer si citirao ovo da me ne cimate više :) To ti je problem komunikacije putem teksta, bilo internet, bilo SMS, uvek nesporazumi...izvinjavam se još jednom.

Ne znam na koji požar misliš, video sam sinoć iznad Mirijeva, tu isto pale, a to to si ti video, to je otprilike taj potez nna kom svake godine bukne požar pošto pametnjakovići se tako rešavaju trske i trave i onda to ode dođavola, najviše trske ima baš na institutskom putu i tu ima dosta zapuštenih parcela, to je tačno između asfaltne baze i Instituta, i bili su veliki požari i prošle godine u ovo vreme, a prošle godine sam na prečici Smederevski put - Mirijevo kao neka budala izarčio PP aparat iz kola i nekom granom lupao da bi ugasio početni plamen kraj puta, ljudi me gledali kao budalu a nemaju pojma kako se to časkom proširi..i ne znam ko je i zašto to palio...

Ja još uvek nemam voće u njivi, samo kod kuće u dvorištu, a srećom to gde planiram da sadim voće nema okolo zapuštenih njiva, trske i ostalih gluposti...jedino što je kod druge njive bagrem progutao put pa sad idu kroz moju njivu traktorima, ne bi mi to toliko smetalo da se ne radi o samo jednom komšiji koji umesto da prođe ispod moje njive i tog bagrenja pa drugim putem dođe do njive, skrati sebi 200 metara tako što prođe dnom moje, a i vrh moje njive sam takođe "ustupio" da tuda ide put, ali taj put prosto mora da postoji pa mi je logično, ovaj dole novoformirani koristi samo jednom čoveku, d bi skratio 200 metara..

Izvinjavam se na offu, možda da se sve prebaci u chat o voćarstvu :)
 
nije tako zvučalo...zvučalo je kao da misliš da su toliko loše orezane da izgledaju kao da ih je požar orezao,
Nije, zvucalo je bas kako i pise, ja bas hteo da pitam gd eje to gorelo, nego si ti previse napet, sto je dobar znak :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma ja kad sam pročitao prvu rečenicu, tj pitanje, već sam izgoreo pa sam ostatak video pogrešnim očima :)

Večeras opet palili vatru na tom potezu, bili i vatrogasci ali samo gledali, šta drugo pa da urade, sve poljane i njive, ne možeš ni prići...svake godine u ovo vreme ista priča..
 
Juce sakupljao grane traktorom i setvospremacem.
scaled.php
 
hvala na cestitkama, traktorcic je 2006god, 32hp i 21hp na kardanu,i 4x4,kabina nije isla u paketu,a i smetace u vocarstvu...
 
Nazad
Vrh