Chat u svinjarstvu

Hvala na savetima , probacu drugi premix, mogli bi vec da putuju , ali jadnici ne trebaju:ppozdrav:
 
Potrebna mi je pomoc! Trenutno u jednom oboru imam 21 kom tovljenika, tu su oko100kg Joksir rasa i iz cista mira nasrnu na jednu i svi je grizu ko kerovi .Pre neki dan sam primetio i spasio ga, a danas bio na klanju kod prijatelja i kad sam dosao kuci jednog su sredili,uginuo je.Hranim sa patentom , hrana je OK izracunati sastojci dobro. Ako neko zna uzrok molio bih ga da mi pomogne.U prosloj turi sam izgubio od 30 4 kom dva uginula a dva sam primetio na vreme i zaklao. Hvala unapred

Ista situacija i kod mene,jednog sam morao da zakoljem,svasta im ubacujem ne vredi, dan-dva miruju onda opet pocinju,hranim sa Sano programom.
 
U vecini slucajeva su presudni uslovi drzanja , los vazduh u objektu, promena vremena 2/3 dana pred kisu. Nekada pomaze da se ubaci 2/3 lopate zemlje pa se time zabave, nekada ih pustimo da se prosetaju po dvoristu pa 2/3 dana budu mirni ali ipak kad se namerace da nekog isteraju iz drustva tu obicno nista ne pomaze nego samo te jedinke izdvojiti u drugi boks. Nekada se desi da po 3 -4 kom. iz boksa, dobiju prekomandu, a da ne ustanovimo uzrok.
 
Ista situacija i kod mene,jednog sam morao da zakoljem,svasta im ubacujem ne vredi, dan-dva miruju onda opet pocinju,hranim sa Sano programom.
Kod mene takodje problem sa motanjem, ujedanjem dok ga ne ubiju. Hranim sa patentom. Do sada se na taj problem zalili montoja, kristal , Tombica i sada ja. Hranimo sa razlicitim koncentratima, a problem isti. Mopozda i nije u koncentratu problem?
 
svaka cast i ja sada gledam sta da radim imam tri objekta ne zavrsena dimenzija 2,7x5,5m svaki i nemaju jos dole plocu pa sam mislio da po sirini pre izlivanja ploce iskopam kanal dubine 70cm i sirine 120cm i napravim iste ovakve resetke. Odusevila me ta domisljatost da se to napravi bez skupih kalupa i ostalih gluposti vec od onoga sto je lako dostupno :) A samo mi reci koliko si stavljao arature unutra i kakav kanal imas ispod zatvoren pa dizes resetku i vuces napolje cisternom ili ti ide direktno u osokaru? Ja tu planiram da drzim nazimice i suprasne krmace pa se jos dvoumim koju sirinu proreza na resetki da stavim, plasim se da 2cm nije malo a opet mozda cu tu nekada staviti i tovljenike pa da preko toga ne bude puno. :) Svaki savet je dobro dosao :)
 
Armatura je fi 8 rebrasto 4kom x 120 i 3kom x 45, kanal je dubine 90cm i bice povezan sa jamom, ma da mu je zapremina oko 9 kubika pa moze i direktno praznjenje cisternom. Sto se tice otvora od 2cm odgovara za uzrast od 25kg pa na dalje a za neki veci otvor neznam dali bi odgovarao.
 
Kod mene takodje problem sa motanjem, ujedanjem dok ga ne ubiju. Hranim sa patentom. Do sada se na taj problem zalili montoja, kristal , Tombica i sada ja. Hranimo sa razlicitim koncentratima, a problem isti. Mopozda i nije u koncentratu problem?

Postoji mogućnost da je jedna od komponenti isti,pa taj pravi problem?:sta:. Ja sam pre par godina čuo da ako soja nije dovoljno termički obrađena onda hoće da se javi ovakav problem,mada pitao sam našeg distributera,kaže nije istina,između ostalog primetio sam već bezbroj puta da koncentrat nije uvek iste boje,nekad je svetliji nekad tamniji,razlog prema rečima distributera je dobavljač soje,e sad šta je istina ,kome verovati nemam pojma,primetio sam i razliku u apetitu tovljenika,kad je svetlije boje hrana neće baš nešto da jedu.
 
Meni se tukli pre tri godine,ja davao sojinu pogacu.Rekao mi covek od kog kupujem hranu ,a ima i svoju veliku farmu da moram da dajem sacmu.Ja ga poslusao i stvarno prestali.I kasnijim turama sam davao i pogacu i griz i sacmu kako kad sta nabavim ali nisam imao vise problema
 
Muka mi je više. Imam svinje koje ne mogu da prodam. Čak i da ih prodam, cena je ubijanje u pojam. Svinje u koje sam uložio sve što sam imao. Nemam stalan posao. Imao sam nešto kratko i sve to što sam zaradio, uložio sam u svinje, nadajući se bar da će mi se makar ulog vratiti. Iz smena sam dolazio i provodio pored krmača što se prase. Dok su moji vršnjaci izlazili i provodili se. Pozajmljivao sam. Kojekakve šeme sam izvodio. Sve u nadi da će biti bolje. Ovo ne želim da trpim i neću. Jednostavno neću. Smrdeo sam i smrdim još uvek a čini mi se da to radim na svoju štetu. Ovo je ubijanje u pojam. Dođe mi da nekoga zubima izgrizem.
Mišljenja sam da ovako više ne može. Ovo je ubijanje svake volje i nasilno gašenje jedne grane poljoprivrede na krajnje podmukao i kvaran način.
Predlažem osnivanje udruženja kako bi mogli izaći pred vladu jedinstveno i bar izdejstvovati vraćanje carine na uvoz svinjetine.
Sve što se može uraditi na tom polju, rado ću podržati i učestvovaću koliko god mogu.
Početnik sam i nemam mnogo kao neki na ovom forumu pa zato smatram da ne mogu da budem u prvim redovima ali ja ću rado da dam sve od sebe kako bi ostvarili jedinstvo i pokazali naše mogućnosti. Nemojmo se zavaravati i misliti da će neko drugi umesto nas da podigne glas. Organizujmo se.
Nismo mi evropska unija pa da nas tretiraju tako.
 
Druze kakav smo narod i ovo je dobro, nista mi bolje ni zasluzili nismo kada smo ovakvi kakvi smo. Drzava te bukvalno gura u propast, ovo je da covek sedi i da palace. I sta mlad covek da radi i da trazi na selu, moze samo da ceka svoju propast ako se nesto pod hitno ne promeni. I posle se cude sto je kriminal u porastu, ljudi ne rade to zato sto vole nego ja mislim zbog toga sto nemaju od cega drugog da zive. Digao sam kredit da malo obnovim objekte neke nove da napravim, da kupim neke nove krmace da osvezim krv i sada ne mogu da spavam razmisljaju ci kako cu ga vracati, a banka me sisa kao ovcu sa kamatama i ratama. A posle kada coveku pukne film i sa carapom na glavi udje u banku svi se cude. Ma ovo je banana drzava!
 
Meni se tukli pre tri godine,ja davao sojinu pogacu.Rekao mi covek od kog kupujem hranu ,a ima i svoju veliku farmu da moram da dajem sacmu.Ja ga poslusao i stvarno prestali.I kasnijim turama sam davao i pogacu i griz i sacmu kako kad sta nabavim ali nisam imao vise problema

Ja sam taj problem resavao sa sanocidom i sa zemljom ili kao kratkorocnu meru kad nisam imao sanocida bacim im kofu ili zrna kukuruza, zuta, jecma i oni se smire.

Muka mi je više. Imam svinje koje ne mogu da prodam. Čak i da ih prodam, cena je ubijanje u pojam. Svinje u koje sam uložio sve što sam imao. Nemam stalan posao. Imao sam nešto kratko i sve to što sam zaradio, uložio sam u svinje, nadajući se bar da će mi se makar ulog vratiti. Iz smena sam dolazio i provodio pored krmača što se prase. Dok su moji vršnjaci izlazili i provodili se. Pozajmljivao sam. Kojekakve šeme sam izvodio. Sve u nadi da će biti bolje. Ovo ne želim da trpim i neću. Jednostavno neću. Smrdeo sam i smrdim još uvek a čini mi se da to radim na svoju štetu. Ovo je ubijanje u pojam. Dođe mi da nekoga zubima izgrizem.
Mišljenja sam da ovako više ne može. Ovo je ubijanje svake volje i nasilno gašenje jedne grane poljoprivrede na krajnje podmukao i kvaran način.
Predlažem osnivanje udruženja kako bi mogli izaći pred vladu jedinstveno i bar izdejstvovati vraćanje carine na uvoz svinjetine.
Sve što se može uraditi na tom polju, rado ću podržati i učestvovaću koliko god mogu.
Početnik sam i nemam mnogo kao neki na ovom forumu pa zato smatram da ne mogu da budem u prvim redovima ali ja ću rado da dam sve od sebe kako bi ostvarili jedinstvo i pokazali naše mogućnosti. Nemojmo se zavaravati i misliti da će neko drugi umesto nas da podigne glas. Organizujmo se.
Nismo mi evropska unija pa da nas tretiraju tako.
Ja te podrzavam u potpunosti. i slazem se sa svakom recenicom napisanom.
Sad sam dosao sa slave ne smem da napisem o kojoj sam ceni cuo da pricaju da ne bih ispao baksuz i neko ko zavadja.
 
Sta reci,a ne zaplakati::lose::::lose::::lose::::lose::
Takva stvar se desila i u zivinarstu jesenas,a sad evo i sa svinjama,jos i bikovi i telad da krenu tim stopama i odosmo u k.....
Nego na svu srecu ima albanaca koji dolaze s kosova pa se cena za krupnu stoku drzi malo u stabilnosti
 
Citam sad da se masnovno uvozi sir iz eu tako da ne verujem da ce i mleko i mlecni proizvodi a samim i tim krave i telad i juned ostati netaknuti.
 
Znam ja kada su na ovom forumu pisali samo da udjemo u eu, potecice med I mleko. Nismo hvala Bogu jos usli I nadam se da nikada necemo, a ovi nas dobro pritisnuse.
 
Sve je nakaradno i ne logicno.Ipak vas molim da se uzdrzite od politike.Pravila su pravila.Skripi svugde.Tesko je i decu vaspitavati sa poremecenim normama vrednosti.
109538661015286774592674.jpg
 
Mleko su vec oborili za 4-5din,ali sto se bikova tice kupuju siptari dostya i oni drze cenu jos uvek,da nije tako bili bi bikovi odavno 1.5e
 
Nazad
Vrh