Chat u svinjarstvu

Izgleda da je nase ljudsko dostojanstvo toliko srozano ili je to zaista tolika glad ili neznanje da toliki otpad zapadne svinjetine ima toliku prodju .
 
Izgleda da je nase ljudsko dostojanstvo toliko srozano ili je to zaista tolika glad ili neznanje da toliki otpad zapadne svinjetine ima toliku prodju .
Nije u pitanju samo svinjetina.Uvozi se otpad od svih vrsta mesa.Poucen iskustvom pticjeg gripa ljudi se jako boje.U pitanju je cista ne obavestenost.Ljudi veruju medijima.Cim je receno da se to toboz kontrolise i da je ispravno,ljudi se vise ne boje.Da je neko od zvanicnika samo rekao da to ne vredi te pare,opala bi prodaja i samim tim uvoz te kategorije mesa.Sto se tice svabe,njemu skidam kapu.Bori se za svoj narod,stiti svoje trziste i trazi kupca za svoj otpad.Ja u toj prici prezirem nase poltrone,koji su za sacicu para prodali sopstveni narod,a pred nama se sepure kao uspesni biznismeni.
Takodje se treba zalagati za promenu zakona u sveri reklama.Ovde se moze u reklami pricati sve i svasta i niko ne odgovara za receno ili napisano.Npr vidjao sam u nekim megamarketima npr piletina redovna cena 300,a pored na akciji pise krupnim slovima i brojevima SVEZA PILETINA A KLASA 190.LJudi kupuju,jer je jeftina,a veruju da je A i sveza.Zasto taj ne odgovara?Zasto tamo nije pisalo odmrznuta i slicno,pa ko voli nek izvoli.Svaka roba ima svog kupca.Znaci treba se zalagati da na toj virsli npr pise da je od MOMa,pa ko zeli neka je kupi.Isto tako ljudi moraju biti informisani sta je MOM.Dogod dopustamo nasim velikim trovacima da reklamiraju djubrad od mesa i proizvoda,bice nam uvoza i nase propasti.
 
Poslednja izmena:
Imas sliku kako izgleda betonski deo izvadje niz kalupa , odradi sam samovoljno mere koje ti se uklapaju ,vodis racuna o konusu i udri samo.. u beton mozes i malo armature da stavis prepeglej zicu 6mm izukrstaj kako ti kalup dozvoljava :ppozdrav:
 
Tu bi mogla malo da se doradi ona armnatura sto ide za u fert gredice i taman da bude super,hvala pa kad se bacim na poso posle ovog praznika i odradim nesto,izbacicu slike :ppozdrav:
 
Ta armatura iz gredice je tzv binora.To jeste jako,al nemas mesta za nju.Dobra je tu obicna armatura,mada ne skodi ni Ruska rebrasta i samo nemoj stedeti na cementu.:ppozdrav:
 
Hvala svima na sevetima,radicu verovatno i resetk za svinje,a i za bikove,trebaju mi i jedne i druge
 
Potrebna mi je pomoc! Trenutno u jednom oboru imam 21 kom tovljenika, tu su oko100kg Joksir rasa i iz cista mira nasrnu na jednu i svi je grizu ko kerovi .Pre neki dan sam primetio i spasio ga, a danas bio na klanju kod prijatelja i kad sam dosao kuci jednog su sredili,uginuo je.Hranim sa patentom , hrana je OK izracunati sastojci dobro. Ako neko zna uzrok molio bih ga da mi pomogne.U prosloj turi sam izgubio od 30 4 kom dva uginula a dva sam primetio na vreme i zaklao. Hvala unapred
 
Kanibalizam
Ja sam imao pre par godina problema,uvacivao sam "KANISTOP" ali i to nije neko baš najbolje rešenje jer svinje više spavaju,manje jedu i opet se neki pomalo grickaju
prosipao sam im po podu zrna kukuruza i starih cigli da se zabune i to je mnogo pomoglo
Odkad koristim sano aminogold probleme nije tako bilo neki izolovani slučajevi
 
Mozda im je guzva u boksu a mozda im je pretoplo pa se igraju i u tom igranju nasrnu na oko koje pocne da skici.
Probaj da im ubacis malo soli u vodu ako mozes ili u hranu, mislim da ce pomoci.
 
Imam i ja svasta ubaceno pocev od visecih lanaca pa motorbicikl guma , pa cak i nekih sitnijih panjeva od vocki , to bude interesantno taj dan .Ja sam ih spijunirao vec i kada jedana ugrize drugu oma svi nasrcu na tu koja je ciknula.Veterinar kaze da to nije kanibalizam jer je ne nacnu i jedu nego samo je vijaju i grizu do iznemoglosti a posle kada padne s nogu ne diraju dalje.Dali je do premixa ? ne znam koristio sam gebi par godina i nije bilo ovoga.

- - - - - - - - - -

Mozda im je guzva u boksu a mozda im je pretoplo pa se igraju i u tom igranju nasrnu na oko koje pocne da skici.
Probaj da im ubacis malo soli u vodu ako mozes ili u hranu, mislim da ce pomoci.
Bas su dobro ususkani, mesta,imaju i na pretek bas cu probati da ih malo provetrim i probacu malo posoliti hranu :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh