Chat u svinjarstvu

Maxa, da li delta farma prodaje nazimice?
 
To ne ide tako kako ti mislis.
Zovnes Deltu svinjarstvo oni ce ti reci cenu koja je i na kojim farmama ima, uplatis im na racun i nakon 30+ dana ides po njih a mozda i duze sve zavisi ako imaju slobodno ali tesko.

Za 4-5 dana idem kod njih po prasad, ja i da pitam upravnicy farme nece se ona mesati tu, sve ide preko centrale u Bg oni odredjuju gde i kako.
 
Stigli "svemirci"
b41c1457bbcc5b1396c8e9071622e34d.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pozdrav, interesuje me da li neko ima iskustvo sa zakupom drzavnog zemljista na pravo preceg na osnovu tovljenika

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Reci sta te zanima?

Ja sam dobio pre4 godin za svinje ali samo jednu godinu tada.
Sad idem na foru da sto vise tura drzim godisnje tako se povecava i hektari po prava preceg zakupa.
Tada pre 4 godine dobio sam na trenutno stanje u gazdinstvu, sada idem na ukupno stoke sto je uslo i izaslo iz moje farme u zadnjih 12meseci.
 
Zanima me koliko se dobije po tovljeniku? A i imam u planu podizati farmu za cca 350kom

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
promenili su sad to,pre je bilo 4kom na 1ha sada je drugacije i oduzima ti se zemlja u vlasnistvo i povezanih lica isto tako i zakup.
 
I kod nas je data na 10godina drzavna zemlja, ali to nema veze taj ugovor moze da se prekida ako neko uleti sa prava preceg zakupa.
 
Moze da se prekine samo u slucaju restitucije. Po pravu preceg zakupa moglo je da se dobije u startu ili sledece godine ako ima slobodne zemlje, ali sigurno nemoze nekom da se sad pokvari ugovor ko je dobio na 10g pa da dobije ko ima pravo preceg.
 
Moze da se prekine samo u slucaju restitucije. Po pravu preceg zakupa moglo je da se dobije u startu ili sledece godine ako ima slobodne zemlje, ali sigurno nemoze nekom da se sad pokvari ugovor ko je dobio na 10g pa da dobije ko ima pravo preceg.

I meni je to bilo cudno kad sam cuo pre par dana, ali postoji neka varijanta kako se moze uci ako bas insistiras na neke odredjenu.Raspitacu se ja ovih dana, mene iskreno ni ne zanima to kod mene u katastarskoj opstini nego ima u nekim opstinama gde je samo na 1 god i bolja je zemlja nego kod mene.Ja skupljam bodove za sledecu godinu ako da Bog :))))
 
Nazad
Vrh