Chat u svinjarstvu

Brate dosta si se ti nalupao pa mogu malo I ja,imao sam slucaj da mi se nazimica oprasila sa 9 meseci starosti tako da...

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ljudi cime bodete prasice ako imaju proliv ? curi sa njih na sve strane a ja nemam sta da im dam a nit gde da kupim ...i koje vitamine mogu da im dam preventivno ? idem u ponedeljak u vet-apoteku pa da znam sta da trazim :)
 
Zovi veterinara sto pre. Od proliva najlakse uginu. Enrocin 5s injekciono, gentamicin. Moze i u vodu Neosufox ili po savetu Sapatnika Koligen.
 
Ljudi cime bodete prasice ako imaju proliv ? curi sa njih na sve strane a ja nemam sta da im dam a nit gde da kupim ...i koje vitamine mogu da im dam preventivno ? idem u ponedeljak u vet-apoteku pa da znam sta da trazim :)
Enrocin idi,
Floroon ako je krvavi proliv.

Jel obican ili krvavi?
Nesto je pojeo pa mu izaziva probleme digestivnog trakta

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Oligovit vitamine,
Vitamin c

Ako je zutkasti proliv idi neki sulfimix, ako je obican enrocin, ili floron.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ljudi cime bodete prasice ako imaju proliv ? curi sa njih na sve strane a ja nemam sta da im dam a nit gde da kupim ...i koje vitamine mogu da im dam preventivno ? idem u ponedeljak u vet-apoteku pa da znam sta da trazim :)
Ako imaš kući ugalj izdrobi malo pa im baci,a čim prodje zabrana zovi veterinara pa ih pelcuj!!!!!!!
 
Izgleda mi nerast ima upalu pluća jako kašlje, već dva dana mu dajemo inekcije ali se nešto slabo oporavlja
 
Da li neko zna neki prirodan nacin (bez hormonski injekcija) da bi se pokusalo stimulisat gonjenje kod krmaca,nidjoh na netu podatak da kao pomaze preprzeni ili naklijani jecam da im se daje. Kod mene jedna krmaca omanula, svo vreme nije pokazivala trazenje i ja racunao posle dva pokusaja osjemenjavanja da je ipak ostala suprasna medjutim nista
 
Пиво, квасац, проклијали јечам(велики % протеина у клици). Репини резанци, шаргарепа. Витамин ад3е и б витамина у храну/воду.
Промените им места у боксевима, помешајте их са другим крмачама нек' се потуку. Храните их нередовно само да имају воде.
У принципу било какав стрес.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh