Chat u svinjarstvu

Ако се узима на једном месту толико прасади то би требао газда да уради. У мојој околини тешко да ће узети толико прасади а да нису вакцинисана.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Пробај са Порцилис-ом нећеш се покајати
50 доза ( 100мл флашица) кошта нешто преко 4 000 дин
100 доза ( 200 мл ) кошта 8 000 дин
Али то је вакцина само од цирковируса
 
Ау то је за научни рад колико може да се прича и објашњава. Цирко вирус генерално слаби организам и онда га нападају секундарне инфекције. Најчешће на плућа. Најосетљивија су прасад од 6-10те недеље. Раслојавање, најеженост, слаба конзумација хране и прираст. Стопа угинућа велика. На секцији угинуле животиње се детектује на бубрезима, скине се са скалпелом опна која окружује бубрег и испод се виде беле тачкице. Лека за њега нема кад се јави, лече се секундарне инфекције и генерално се диже имунитет кроз храну, воду и услове држања. Ово је просто објашњење.
А сад микоплазма,...
Напада плућа, исто слаби имунитет и поред ње организам нападају секундарне инфекције. Креће да прави хаос код прасади око 3 месеца старости. Е а растура кад свиње имају од 70кг до утовара. Само падају велике свиње без неке клиничке слике. Кад га отвориш...
Углавном да би све ово избегао и мирно спавао вакцинација је једино решење за све инфекције које нападају животиње.
Ако сам нешто заборавио немојте замерити ове две болести су ме излуђивале на послу. Али сад је ситуација по том питању. Сад је борба са пррс

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa oba idu kroz hranu. Doksilan bi bolje bilo kroz vodu, ali nemam mogucnost da im vodu obezbedim, jer vec imam sisaljke koje su povezane na vodovod...
 
Ако радиш на велико размисли о уградњи дозатора за воду. Иду од 250-450 €. Али вреде сваке паре.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Rucakk!!!
872bc8699c9d8385b19932b92bed990b.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Danas sam pozvao par farmi da rezervisem za jun mesec,NEMAJU NISTA CELE GODINE SVE JE REZERVISANO.MOGU SAMO DA ZAMISLIM KOJA CE CENA MESA BITI I PRASICA.
 
Jel mozes da posaljes recepturu tacno sta stavljas? Posto i ja hranim sa istim programom sano. Da uporedim. Ako hoces moze i na pm


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema sta da se krije.
750kg kukuruza
200kg pigija
50kg stocnog brasna
5kg sanocida
I sto je najvaznije dobra genetika, bez dobre genetike nema ni dobrog rezultata.
 
Pozdrav ljudi :)
Hteo bi da pravim hranilicu za tovljenike kao sa slike pa me zanima dali neko ima nesto slicno pa sa mi objasni ili uslika princip rada?
hranilice-za-svinje-i-prasice-5425634682674-71788395493.jpg

Inace sada drzim krmace pa bih hteo da se oprobam i u tovu svinja...hvala u svakom slucaju8-)
 
За тов класична хранилица са хранидбеним местима и шибером. Има од метала и од бетонских панела. Сутра сликам ако стигнем. Пробаћу да нађем и тубеомате растављене то је најсличније овоме на слици. По мени ако немате линију за транспорт концентрата ова хранилица вам није потребна.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh