Chat u svinjarstvu

A ne znam ja ni sam sta mi treba... Hocu nesto da napravim da se ne rastresa hrana i da mogu da je napunim bez brige da ce da se zagusi.
Bio bih vam zahvalan na slikama :)
 
A muke danas ljudi moji, al da počnem od početka. Za rođendan dobio prase žensko od 7 kg, kumovi mi iz šale poklonili kao da zapatim. I ja je odgojim i došao danas dan za osemenjavanje. Sav sam slomljen kao da sam ja skakao tri nerasta se smenila prva dva landrasa bila jako niska i nisu mogli da dohvate a treći neki ogroman hemšir kojem smo morali da pridržavamo prednje noge da mi ne slomi Svetlanu. Krvav je svinjarski lebac sad shvatam

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
A ovaj što mi radi krave koliko sam skontao baš nešto ne voli svinje pa nisam hteo da insistiram, a ovaj sa nerastom mi je maltene komšija a sad vidim da mu je baš stalo da odradi kako treba, posle ta dva landrasa, zove me u pola 9 uveče da ipak dotera tog velikog za pola sata pa da uradimo lepo dok stoji,da ne čekamo jutro.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
I kod mene veterinari u glavnom obozavaju da lece krave i telad tj bikove,a svinje,krmace bas ne.Obozavaju papire mada licno misljenje je da bih mogli da zaposle nekog a ne sami da to rade jer vrlo lako se zagube i brljaju,o rukopisu da ne pricam.
 
Drugar izmerio jednog ekstremca 82kg(ali je i najveci sa farme), ulazak u tov 27jan. prosek su mu imai 24.9kg.
 
Макса, тај је имао барем 31-32 кг кад је ушао у тов + добра храна. Тај колега треба да пробере те веће и товари чим добаце 105 кг. И да чека остале из групе да постигну килажу.
Ово кажем чисто из економских разлога због конверзије хране. Да не буде појели пуно килажа задовољавајућа а имају старост 180+ дана. Овде се са њих пар борим да их опасуљим за тежине утовара ал ми не иде...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Utovari kod njega idu sa 80dana tova teski od 125kg, i tako izbacuje nedeljno po 100kom dok ne isprazni.Ali sve zavisi od ture ponekad ranije a moze da mu se desi i kasnije da izbacuje.

Pa tu do 30kg je imao vise od 30nije imao sigurnno.Dosta jednake je dobio.
 
Da bi sa 80 dana tova svinje imale 125 kg prosek mora da startuju sa jedno 50-55 kg. Kada tovljenik starosti 150 dana od prašenja ima 105 kg to je odlično, ovo je naučna fantastika ili baron Minhauzen...Jesi ti Maxo siguran za ovo?
 
Ma ovo postaje žešće od DZ
Dok sam se bavio svinjama, tj tovom,osnovna rasa mi je bila Veliki Jorkšir i ukrštao sam sa Landrasima i Durok nerastima, prodavao sam mnogim klanicama i svi su mi govorili kako imam vrhunske svinje, viđao sam manja legla od 7-8 komada da na 150 dana od prašenja imaju 113 kg, išao sam na neka takmičenja sa dedom i gledao rezultate, skoro nikad nije bio prosek 110 + kg za 150 dana starosti ili 100 dana tova u većim grupama, ja sam držao po 40 komada u grupi i uvek bude bar dva gedžava ili tako nešto, možda taj ima neku specijalnu rasu, ne znam
 
Da bi sa 80 dana tova svinje imale 125 kg prosek mora da startuju sa jedno 50-55 kg. Kada tovljenik starosti 150 dana od prašenja ima 105 kg to je odlično, ovo je naučna fantastika ili baron Minhauzen...Jesi ti Maxo siguran za ovo?

Ja sam uvek sa 90-100dana ih dao sa prosekom od 125kg nijedna tura mi nije bila ispod 125kg prosek zadnja mi bila prosekom 129.2kg.
Eh sad, to mi drugar rekao da je jednu turu sa delte dao sa 83dana tova.

Ni ja nisam verovao da moze se isporuciti sa 90dana tova, kad sam drzao otkup bila je isporuka sa 120-140dana prosek do 120kg max.
 
Poslednja izmena:
I za 35 dana je nagurao preko 50 kila,pa to nema ni u crtanim filmovima ali prosek je čudo
Pazi to je kod druga, sa iste farme uzeli i sa istom hranom ih teramo, cak sam ja malo duze isao sa pigijem on je odmah krenuo sa forte-om.
A kod mene je bio jaci prosek 26.7kg a imam ja extreme i to dosta bas.Nisam ga izmerio nit cu sada tek nakon 60dana tova onda krecem sa merenjem.Ali ti koji su teski tvrdim da nemaju ispod 75-80kg.
 
Kod Sibajlije u kuli sa 75dana krenuli sa utovarom.
Dobro je,verujemo, nemoj više, još dva posta i biće od prašenja do 125 kg za 30 dana. Doduše i ja sam jednom takav rezultat postavio, drugar se razočarao u tov i prodao mi prasice, prosek 81 kg, tovario sam ih posle 30 dana, 110 kg prosek. :sjasi: :sjasi:
 
30dana pod krmacom,45dana u odgoju i 90-100dana u tovu ,znaci prosek 170dana za 120kg......

Malo je glupo da sa takvim Rezultatima i prirastom prodajes prasad,lepo napravis farme pa sve u tov i prodajes gotov proizvod,ili oni imaju drugaciju racunicu
 
Nazad
Vrh