Chat u svinjarstvu

Kod nas dolaze iz veterinrske stanice svakih 10 dana da proveravaju promene, tj da li ima uginulih i zaraženih.
Više se plašim da oni sami ne donesu neku zarazu.
kod mene svakog ponedeljka zovu da pitaju jer popunjavaju neku anketu o stanju grla na terenu.Inace kod mene kad su bili prvi put pre mesec dana usli su oni kod mene u kuci i kazu citiram ih:
"Ajde sad da vidimo svinje kakve su.
A ja im kazem, mozete da vidite svinje ali samo na slikama, niko unutra kod nnjih nece ulaziti.A oni meni kazu, uf dobar si prosao si prvi test, i odmah upisao tu nesto na papiru da niko drugi ne ulazi u farmi osim domacina i to svako se presvuce pre ulaska u farmi i dezinfikuje i promeni odecu.I vidim da me kont samo telefonom i to je to.
 
Juce sam prodao 8 komada izmerili 31,5 kg prosek,stari 74 dana(8 avgust opraseni)ojeli su 310 kg koncentrata sto mlecnog sto s1,s2,grovera De heus,sto mu dodje 38.7 kg pojedene hrane po prasetu.U pitanju je veliki jorksir svinja je prvopraskinja kupio sam je sprasnu i nikad do sad nisam imao ovakav prirast,pa bih pitao ove iskusnije proizvodjace za misljenje.
 
Сад видех, то је веома добар резултат због малог броја прасади. Иначе храна је врхунска на послу користимо предстартер и стартер од њих.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Bilo ih je 11 na prasenju,jedno je mrtvo izbacila a dva su iz meni nepoznatih razloga uginuli,pretpostavljam da ih je ugnjavila posto je prvopraskinja jer su oba bili mrtvi ujutru kad sam ih nasao i bili su jedno do drugog.De heus koristim vec 4-5 godina i zadovoljan sam.Po zalucenju 10ak dana im povecavam porcije postepeno i posle toga jedu po volji do kraja i nikad nisam imao problema sa prejedanjem i pojavom endemske bolesti.
 
Онда је могуће да их је угњечила. По мени нема потребе толико држати прасад, то сте могли продати са 60-так дана старости. Мање посла око њих а зарада скоро па иста. Кад дођу на 22-24 кг онда већ почну да једу и преко 1кг хране дневно.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ako uhvatim neki prosecan prirast kao sa ovima u sledecim leglima,odvojicu jednu turu pa cu uporediti racunicu,ali opet sve zavisi od cene.Proizvesti je najlakse.
 
Од дана рођења х 380-430гр.
Или од залучења дана х 450-500. То је врхунски. Али битан фактор је легло односно број прасади.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Circoflex i mycoflex boehrniger ако сам добро написао име произвођача.Аустрија. вакцина је двокомпонентна.
Или respisure од пфајзера. Све зависи од соја који се налази у вакцини. Ако је он промашен као да им дајеш свету водицу.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa planiram da kupim sada polovinom novembra do 100inak malih prasica za dotov. Koje bih deo prodao na pijacia jedan deo prodao kroz usluzno pecenje pecenica... Pa da se osiguram tj sprecim sto vise uginuca i pojava bolesti. Zna li se neka okvirna cena tih vakcina?
 
Око 12 000.00 динара за 50 комада. Али вакцина се даје од 17-21 дана старости да би било ефекта.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
To pricamo o obe kombinacije? Auh... Pa pošto uzimam prasice po zalucenju, msm da je onda kasno za to...
 
Kod mene 65 dana posle prasenja prasici imaju prosek legla kilaze je oko 25kg.
Od trece nedelje starosti krecem da im dajem Gebijev starter i da sisaju pod krmacom.
Od 5 do 6 nedelje ih odvajam od krmace i hranim ih starterom do 15-tak kilograma, posle prelazim na grover i to ide do kraja ishrane.
Samo bih dodao da po prasenju obavezno ih spricam gvozdjem i vitaminima.
Sada mi je prosek po odrasloj krmaci bio skoro 11 prasadi po leglu, dok je kod nazimica bio 8.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ја купујем прасице углавном 20 -25 кг
и одмах им дајем Порцилис ПВЦ вакцину ( по правилу би требало да им се да 21. дан живота)
Екстра се показало
 
Pa sada nr znam da li da dajem malo vecu svotu za tako nesto, ako nema efekta. Posto uzimam malu prasad..
 
Nazad
Vrh