Chat u svinjarstvu

Danas zove neka dospodja iz neke agencije i raspituje se koliko imam svinja.
 
То је највероватније бактеријска инфекција, слично као код мале прасади. Изазива је пад имунитета и свашта нешто у храни. Није примарна болест већ се води као секундарна инфекција али у лошим условима може да буде проблем. Код већих товљеника па и за клање може се десити када се ошуре појаве се модрице и тачке на кожи.
Где бактерија једном уђе ушла је, само је питање шта ће је активирати.
 
Има ли каква фора око састављања свиња? Имам из 3 легла по двоје, тако остали и сад су они по 35кг, пробао сам саставити али гризу се, стављао жицу у њушке,не вреди ... А вредело би ми да су у једном боксу, овако заузимају три без везе,
 
Uglavnom eventualno prestanu da se tuku za dan ili dva, moraju uspostaviti hijerarhiju ko je glavni i ko prvi jede. Al nekad znaju i preterati tako da je zajebano. To sa naftom i ostalo ne vredi, barem meni. Doduse nabacam im kojekave travcuge sa korenjem malo da se nazvacu i uprljaju pa ako prodje prodje
 
Треба да им бациш храну на 2-3 места у боксу, вероватно се туку кад дође време за храњење. Можеш узети стимулан са витамином Б, то ће их умирити. Само прати да неког не умлате.
 
Nazad
Vrh