Chat u svinjarstvu

Kad moramo radimo i to ali ovi su trebali ubrzo ići pa smo se nadali da ćemo izbeći tu rabotu i da ćemo ih smiriti, međutim...
 
Ja sam imao letos takav slucaj. Morao sam da ga izdvojim posto je krvario na repu. Nakon dva dana sam ga vratio, i poprskao im njuske i repove rakijom u fajtalici. Nakon toga ga nisu dirali.
 
To je jebada u pm kad vidim dugacki rep kod praseta najezim se bilo kakav poremećaj promena u hrani, kvarna hrana, losa soja premiks, promena vremena moze da krene griza repova, fazon je sto ga gricne onda rep otekne trune svinje namirisu pojeli bi bravca celog a ne rep kad su strvinari.
 
Kolege jel znate nekoga ko prodaje polovne grejne ploce za prasad? Moze i nove ali da nisu skupe ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja uzeo na kupujem prodajem... 5000komad.. Nove... E sad doke će da traju videćemo..sa tim da sam u startu, zamenio utikač jer počeo da se topi..
 
Имаш грејаче као кабл за струју. Користе се на водоводним цевима да не би смрзли на критичним местима. Правио мајстор за пробу и радило је веома добро. Само нисам сигуран колико вати.
 
Има и пластичне грејне плоче које се пуне водом да би акумулирале топлоту. Али то смо избацили, направили грејне плоче са пексалпексом и бетоном.
 
Ja sam se raspitivao za umaticene koje nisu suprasne i traze 400-450€…
Tako da suprasne su verovatno jos skuplje.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja sam se raspitivao za umaticene koje nisu suprasne i traze 400-450€…
Tako da suprasne su verovatno jos skuplje.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Cene su i jace sa dobrim pesigreom
Cene na velikim farmama kao sto su Holo,pa Edu farm,Nukleus f1 idu i do 60.000 nazimice f1 i to nesuprasne sa tezinom od 105kg. Poslednje sto sam uzimao je pre 5 meseci iz Nukleusa 55.000. Upravo se prase ovih dana.

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Gledao sam ovako na manjim farmama, gde je odlicna genetika i pedigre, toliko traze.
Kako si zadovoljan sa tinazimicama, kasnije krmacama?
Koliko prase, koliko imas odlucenih po krmaci, kako prasad napreduju?

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Imam 15 krmaca samo pa nemam neki makro ogled ali evo odlucio sam u cetvrtak 3 krmace iz Nukleusa i prosek 14 odlucenih a oprasenih nekih 15-16. Kod Edufarmovih krmace je to ekstremno velik broj oprasenih koji ide lagano preko 20 al skoro pa uvek a dok broj zalucenih je skoro pa isti tj oko 14. Problem je ono moje prasiliste koje sam sam pravio kaveze da je ispalo jako malo pa ima dosta izgazenih. Kad zalucim 16 to je onda sa 4 nedelje max jer sve preko 4 nedelje nema mesta. Prasad dobro napreduju,gura se nekako. Isplati se menjati krmaca za nazimicu,cena upravo krmaca je 250,danas tovarim 3,a sve 3 bice 1t...naravno gojene su za prodaju 3 meseca

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh