Chat u svinjarstvu

Који хемутин, има више активних материја? И који проблем треба да реши, ако је кашаљ и пролив треба узети у обзир и аивлозин.
 
Preventivno kad dolaze prasad ubacim u hranu prvih 7 do 10 dana antibiotik, koristio sam doksilan c ali ga sad nema imam u ponudi hemutin ctc i tiadoks, preventiva proliva i upale pluca.
 
Онда хемутин цтц, 2-2.5 кг на тону. Ако нема пролива може и флорон.
Исто добро се показао и сурамокс, октацилин, ценвимокс. То је све амоксицилин, користимо га код залучене прасади у комбинацији са колистином. Колистин може и код већих свиња, добро решава пролив.
 
A šta rešava griženje repova kod tovljenika? 13 komada u boksu i na dva su se nameračili manje više svi ostali. Repovi su do pola pojedeni, otekli kod ovog jednog toliko da već ne može da ustane.... barem ne lako. Ono drugo hoda normalno. I šta dati ovom što ne ustaje?
 
Izdvoj ta dva napolje u hodnik ili drugi boks, od lekova ja bi im dao penstrep i deksu, repove prskati sprejom za rane da zarastu, ja stavim i gumicu do rane na zdrav deo da ovo trulo otpadne
 
Izdvojio sam ih u drugi boks i prskao sam sa nekim sprejom... e jbm li ga kako se zove.... plave je boje kao autolak sprej.
Što se tiče tih lekova, totalni sam amater za lečenje tovljenika pa ako bi hteo da objasniš šta i kako se daje... Ili neki link ako imaš, gde mogu da pročitam.
 
Penstrep La 1 ml na 10 kg u misic i deksametazon 1 ml na 25 kg isto u meso, penstrep za tri dana ponovis, ako ne nadjes penstrep moze i oksitetraciklin. Odradice i sprej posao ali bilo bi dobro da im se da terapija. Ubaci im kanistop u hranu mozda ih smiri da se ne grizu.
 
Jedno pitanje:
Dali nov kukuruz treba da odstoji kao ječam 15 dana posle skidanja ili može odmah da se melje svinjama bez posledica?
Ja sam uvek svinjama davao kukuruz sa njive što bi se reklo, kada stigne, i nikad nisam imao problema. A čovek uzeo kukukuruz od mene 2t isto sa njive i kaže 2 komada mu uginulo od kako je počeo da daje taj nov kukuruz.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Најбоље сачекати неколико недеља да одстоји и падне влага. У супротном може да пробије врбанац и ако се не примети на време угину.
 
Sećam se da je moj deda u početku mešao novi sa starim, pa posle mesec - dva išao samo novi kukuruz.
 
Ja uvek isto mesam do trecine nov kukuruz
A šta rešava griženje repova kod tovljenika? 13 komada u boksu i na dva su se nameračili manje više svi ostali. Repovi su do pola pojedeni, otekli kod ovog jednog toliko da već ne može da ustane.... barem ne lako. Ono drugo hoda normalno. I šta dati ovom što ne ustaje?
Moguce da imas problem u hrani. Ako imas jos svinja i ne diraju se onda i ne mora da znaci da je do hrane
 
A šta rešava griženje repova kod tovljenika? 13 komada u boksu i na dva su se nameračili manje više svi ostali. Repovi su do pola pojedeni, otekli kod ovog jednog toliko da već ne može da ustane.... barem ne lako. Ono drugo hoda normalno. I šta dati ovom što ne ustaje?
Trebao si pratiti odmah na početku i videti koja svinja grize rep.Obično to počne samo jedna svinja u boksu i onda kada se oseti krv kreću i sve ostale.
Samo je jedna metoda delotvorna za taj problem.
Ako ti treba pomoć i ne znaš kako da rešiš javi se u PP.
Metod je surov ali delotvoran.
 
Nazad
Vrh