Chat u govedarstvu

Na pretproslom teljenju se okliznula i zeznula nogu gore, u kuku. Od tada vuce taj problem, a ja sve ajd da je ne prodajem, steta. Nema sta da se slika, na oko krava izgleda normalno, ali kada hoda jako izrazeno hramlje na zadnju desnu nogu, nikada ne lezi na desnoj strani, a ako se slucajno desi da legne, ne moze da ustane, nego je prevrcemo na levu da bi ustala. Verovali ili ne, cak na promenu vremena vidim da joj se stanje pogorsava, umanji mleko, slabije jede i ima bolne grimase. Sad jos i neredovno trazi da vodi, nije kako treba, putuje 100%.
 
Steta. Ako je tako prodaj je odmah da se nebi iskomplikovalo jos vise pa da te ucenjuju jos vise zbog prinudnog klanja kao kad ne moze da ustane ili slomi nogu. Ovako je na nogama i u kondicuji i ima dobru tezinu pa mozes dobiti bar pristojnu cenu.
 
Prodaj odmah..na zalost..al resi to u korenu i a u majcinu,sko padne otici ce za tepsiju ribe..
A da je tuga jeste,tolike godine prodju da formiras kravu od teleta i onda najeb..ovako ako izvuces 1.4 za kg puska. Daj sta das..
Meni je uvek bilo zao i kao daj ovo ili ono ali nema vajde od toga.
 
U nedostatku kabaste hrane kosili smo strnjiste tj.sirak i izbaliro i 137 bala....
2473fe8882d460a9045f426f3fabf042.jpg
b9313e4b66c38c108cc2b0afa278bf9f.jpg
697e8eeee8a2d704e4a4f5ef41fbd172.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ne bojis se da ces zagaditi njivu sa sirkom preko stajnjaka? Meni su pricali da ne moze,dok prodje kroz burag kao nema klijavost,al ja sam uvek gledao da lad kosim sirak ima zeleno seme...

- - - - - - - - - -

Sad je kriza takva da bi i ja kosio al od suse nema ni sirkova po njivama...
 
Ovaj sirak Ima zeleno seme,nije star jer je nikao posle ovih kisa.Parcela je oko 80 ha a ja sam pokosio 20ha i zvao Sam sve stocare iz tri okolna Sela da kose kome god treba hrana.Pokoseno je sve.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ista situacija i kod mene samo sto u mom ataru nema te povrsine za kosenje.Pa sam svega 10-tak bala izbalirao.Ali sam zato izbalirao 90 bala tuluzine.Bice ovo duga zima ako ne bude repinih rezanaca...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Drugari kako stojite sa informacijama o repinom rezancu?Da li ga ima?Moj kontakt kaze da je jako cupavo ali da ce videti da mi nabavi.Ja bi da se osiguram dok ga ima i ako ga ima...Imate vi neki kontakt ili prevoznika koji radi sa tim?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Drugari kako stojite sa informacijama o repinom rezancu?Da li ga ima?Moj kontakt kaze da je jako cupavo ali da ce videti da mi nabavi.Ja bi da se osiguram dok ga ima i ako ga ima...Imate vi neki kontakt ili prevoznika koji radi sa tim?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

U Pecincima ga ima, donosi moj drug za sebe po jednu turu nedeljno malim kamionom.
 
Doneo je jednu turu i njih, posto je morao da ceka za rezance, a mrzelo ga. Trazicu ujutru broj, pa ti pustim u pp.
 
Sta da radim?Krava koju sam tek zasusio imala pobacaj(3 teleta) i sada racunam,znaci mlijeka nema, dok se ona ocisti, normalizuje, ostane steona pa se ponovo oteli treba cekati godinu dana i dzabe je hraniti.
 
Nije bas za baciti zato me i kopka. Trece teljenje joj je sad trebalo biti prosli put je preko 30l mlijeka na oteljaju imala, nikada upale vimena itd.
 
Onda preci na jeftiniju ishranu za zasusene krave, pa ako sve bude na dalje u redu ona ce to otplatiti.
Svako izvodi kalkulaciju prema svojim mogucnostima.
 
Nazad
Vrh