Chat u govedarstvu

Samo opusteno Zorane. Svaki predlog je dobro dosao,ali na meni je hocu li ga primeniti ili ne.

Sto se tice ovih par slicnih tema,teljenje krava je zamisljeno da bude strucna tema,prinove u stalama o prinovama. E sad tema nasa telad i galerija slika nasih goveda su slicne ali ne i iste. Jer u prvoj su slike teladi a u drugoj razni uzrasti goveda...
 
Sporazum o slobodnoj trgovini sa Turskom, počinje da se realizuje danas. Srbija će tokom večeri poslati prvih 20 tona goveđeg mesa. Odobrena izvozna kvota je 5.000 tona godišnje. Pripreme 70 grla obavljene su u klanici "Zlatibor Čajetina", koju su Turci odabrali. Ovde bi trebalo da se dnevno zakolje oko 100 grla. .

Kako prenosi
Nova ekonomija, veruje se da će meso iz Srbije svojim kvalitetom osvojiti Tursku. Radi se o količinama koje podrazumevaju sveže, rashlađeno ili smrznuto goveđe, odnosno juneće meso. Goveda su odabrana iz svih krajeva zemlje, ali je najveći deo sa Zlatibora. Država je bila uključena u odabir grla, jer ne želi da dozvoli bilo kakav propust

https://www.agroklub.rs/poljoprivredne-vesti/krece-izvoz-govedeg-mesa-za-tursku/40641/
 
Cena otkupa 240 din. (2,03 eura po danasnjem kursu)

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Sporazum o slobodnoj trgovini sa Turskom, počinje da se realizuje danas. Srbija će tokom večeri poslati prvih 20 tona goveđeg mesa. Odobrena izvozna kvota je 5.000 tona godišnje. Pripreme 70 grla obavljene su u klanici "Zlatibor Čajetina", koju su Turci odabrali. Ovde bi trebalo da se dnevno zakolje oko 100 grla. .

Kako prenosi
Nova ekonomija, veruje se da će meso iz Srbije svojim kvalitetom osvojiti Tursku. Radi se o količinama koje podrazumevaju sveže, rashlađeno ili smrznuto goveđe, odnosno juneće meso. Goveda su odabrana iz svih krajeva zemlje, ali je najveći deo sa Zlatibora. Država je bila uključena u odabir grla, jer ne želi da dozvoli bilo kakav propust




Pa jesmo mi do sada imali višak tih 5000t... ili će Turci da dobiju naše koliko toliko kvalitetno meso a mi da se hranimo duboko zamrznutim odpadom iz Brazila ili ko zna odakle...???
 
Mi ne trošimo junetinu, to je skupo za naš džep.

U Srbiji je godišnja potrošnja svežeg mesa po glavi stanovnika u 2015. godini iznosila oko 39 kilograma, od čega junećeg i goveđeg tri kilograma, svinjskog 14,5, jagnjećeg 0,9, živinskog 16,8 i ribe 3,9 kilograma.
 
Poslednja izmena:
Bolje da se potrudio da iz nekog lepseg ugla slika telence , krava ima lepo vime i mogao ga je bar malo srediti(oprati) pre slikanja.
A ja imam dokaz u stali da najvece vime ne mora da znaci najbolju mlecnost.
Drugotelkinja od Disca sad daje 28lit mleka ,a kad je izmuzes vime kao prazna torbica.
 
Poplasiste coveka Kod mene trenutno imam 6 junica od Vanmeila, dve su steone i razlicite su sare. Dve imaju plast, samo glava i distalni delovi nogu beli, dve su sarene, ali vise crvene boje ima i dve su skoro bele. Ipak je Vanstajnov sin, tako da u nekim kombinacijama zna da da skoro belu telad, kao i otac.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Oglas je bio moj, a obrisan je zato sto je tele prodato, sto se tice mlecnosti krava je juce ujutru imala 16,5l a uvece 13, sto se tice Vanmeilea prodao sam tele pre 10 dana od njega skroz crveno a ovo je belo tako da je moguce da lici na kravu posto je ona vecinom bela, kritike sto se tice cistoce prihvatam jer mi je ta krava u staroj stali i nema bas neke uslove a za ostalo ne znam zasto pricate stvari napamet.
 
Oglas je bio moj, a obrisan je zato sto je tele prodato, sto se tice mlecnosti krava je juce ujutru imala 16,5l a uvece 13, sto se tice Vanmeilea prodao sam tele pre 10 dana od njega skroz crveno a ovo je belo tako da je moguce da lici na kravu posto je ona vecinom bela, kritike sto se tice cistoce prihvatam jer mi je ta krava u staroj stali i nema bas neke uslove a za ostalo ne znam zasto pricate stvari napamet.
Moraju biti prljave kad leže u govnima.Svugde je to manje više tako.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh