Chat u govedarstvu

SimkeVa, sta bi sa onom kravom? Jel zmija ujela,il nesto drugo?
 
Neznam sta je razlog ali nije retka pojava samo se jako tesko vidi jer je jako mali graviditet.Ovo je izbacila ispred mene i veterinara dok smo prolazili pored nje.Desilo mi se par puta da je krava pregledana na steonost sa 45 dana i bila je steona a kada smo ponovili pregled na 60 dana ploda nije bilo

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока

Najgore je kada je plod manji pa ga ne primetiš.Ja sam samo jednom video plod malo veći od miša za sve vreme mog bavljenja stočarstvom.
 
[h=2]Konkurs za dodelu bespovratnih sredstava za opremanje stočarskih farmi u AP Vojvodini u 2018. godini[/h]Cilj Konkursa je povećanje efikasnosti, konkurentnosti i održivosti proizvodnje na farmama u Autonomnoj pokrajini Vojvodini u ovoj godini. Konkurs je namenjen za sufinansiranje:

  • opremanja govedarskih farmi,
  • opremanja svinjarskih farmi,
  • opremanja ovčarskih farmi,
  • opremanja kozarskih farmi,
  • opremanja živinarskih farmi,
  • nabavke opreme za mužu,
  • nabavke opreme za hlađenje i skladištenje mleka,
  • nabavke opreme za izđubravanje,
  • nabavka opreme za pripremu, rukovanje i distribuciju koncentrovane i kabaste stočne hrane na gazdinstvu.
Predviđen je ukupan iznos do 50.000.000,00 dinara.

Tekst konkursa, obrasce za prijavu i ostalu dokumentaciju potražite ispod teksta! Rok za prijavu je do 15.05.2018. godine.


https://www.agroklub.rs/finansiranje/konkursi-apv-za-stocare-i-povrtare/41196/
 
Danas uvecali stado za tri steone junice i jedno vece zensko tele,slike su lose,ko da sam sliko sa fiksnim telefonom ali bice slika kad ih dovedemo u pristojno stanje za slikanje ......
d73b1389c20ddb4271cffff683b3fc8d.jpg
2a5605085aaae66cee68c79e7abc53f2.jpg
bd9b49705e6f7976fc3c6d3b3a1932a1.jpg
fe3b8231ace230fb7ed12b799692ee31.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
RatkoPa@
Jel ti stigao nalaz ploda , jel ustanovljen razlog pobacaja?
A ovo prosirenje stada neka je korisno!!!
 
Poslednja izmena:
SimkeVa, sta bi sa onom kravom? Jel zmija ujela,il nesto drugo?
Hvala na pitanju, dobro je. Na kraju po svemu sudeći nije zmija. Nas veterinar koji nam "održava" stoku kaže da mesto koje ujede zmija poplavi, pa smo taj deo obrijali i posmatrali. Kaže da zmija i nije problem kada ujede kravu, dan dva i sve je ok. Jedino može da napravi problem kada ujede u predelu njuske. Sada se fokusirao na zadnji zglob. Vesela je i jede normalno, oslanja se normalno na nogu, ali nas i dalje brine što je ceo zglob i dalje pod otokom.
 
Meni je jedna od boljih krava stalno imala natecen prednji levi zglob,jer je naj gladnija pa se stalno pruzala preko valova da dovati sto vise hrane,i tako joj je otok bio bar dve gidie,i sve bilo normalno osim sto izgleda nenormalno...
Nadam se da ce biti i dalje sve ok..
 
To su odlicne vesti, najbolje je kada tumor moze da se operise i posle nema potrebe za hemioterapijom ili zracenjima.
Zelim ti brz oporavak.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh