Chat u govedarstvu

Ja sam bio od onih koji vole su krave ciste,i stoga sam koristii puno slame...i naravno da je bilo krava koje nisu imale govanc na sebi,al je bilo i aljkavih sacuvaj boze,pa ta se pomeri napred preko valova pa kad se izbalega vrati se nazad i legne u to,i sta ti da joj radis,sem da je brises 10 minuta pre svake muze...
Jedna je bila horor,ispod nje prepuna kolica balege,ona sama nadjubri 2kj godisnje...al je i mleka imala puno...
 
Ma nista komsija :osmeh: sto se tice cistoce tesko je odrzati ih ciste bez kanala ili resetaka a ima i od krave do krave, trudim se da to bude prilicno cisto ali i nemam bas vremena da svakoj posebno bas udovoljavam :osmeh:
 
Ubedljivo najcistije su bile kad su pustane napolje a u obor rasirim plevu,koju sam nabavio kao da ranim bikove al oni nisu hteli ni da omirisu,zmajevka je dolazila oko 500 dindzi..znaci jeftino a korisno,odlicno upija mokracu a i balegu lepo zamota...
 
I ja kad sam pustao junice letos napolje nigde jednu baljegu nisi mogao da nadjes a to za plevu je zanimljivo. Koliko cesto si cistio kada rasprostres plevu?
 
Члан 6.
Директна плаћања, у зависности од врсте подстицаја из члана 5. став 2. овеуредбе исплаћују се у одговарајућим максималним износима, и то за:
1) премију за млеко у износу од седам динара по литру млека;
2) основне подстицаје за биљну производњу у износу од 4.000 динара похектару;
3) подстицаје за квалитетне приплодне млечне краве у износу од 25.000динара по грлу;
4) подстицаје за квалитетне приплодне товне краве и бикове у износу од25.000 динара по грлу;
5) подстицаје за квалитетне приплодне овце и овнове, козе и јарчеве уизносу од 7.000 динара по грлу;
6) подстицаје за квалитетне приплодне крмаче и нерастове у износу од10.000 динара по грлу;
7) подстицаје за родитељске кокошке тешког типа у износу од 60 динара погрлу;
:cool: подстицаје за родитељске кокошке лаког типа у износу од 100 динара погрлу;
9) подстицаје за родитељске ћурке у износу од 300 динара по грлу;
10) подстицаје за квалитетне приплодне матице рибе шарана у износу од 500динара по грлу;
11) подстицаје за квалитетне приплодне матице рибе пастрмке у износу од300 динара по грлу;
12) подстицаје за тов јунади у износу од 10.000 динара по грлу у тову;
13) подстицаје за тов јагњади у износу од 2.000 динара по грлу у тову;
14) подстицаје за тов јаради у износу од 2.000 динара по грлу у тову;
15) подстицаје за тов свиња у износу од 1.000 динара по грлу у тову;
16) подстицаје за краве дојиље у износу од 20.000 динара по грлу;
17) подстицаје за кошнице пчела у износу од 720 динара по кошници;
1:cool: подстицаје за производњу конзумне рибе у износу од десет динара покилограму произведене рибе;
19) подстицаје за краве за узгој телади за тов у износу од 10.000 динара погрлу;
20) регрес за трошкове складиштења у јавним складиштима у износу од 40% трошкова складиштења.

http://www.minpolj.gov.rs/download/Uredbe/Uredba-podsticaji-2018.pdf
 
Poslednja izmena:
Da li se nekome dešavalo da mu u štalu udje zmija i ujede kravu za nogu? Naime junici nateklo ispod kolena, ima gnoja i krvi. Dobila temperaturu i ništa ne jede, a treba da se teli za 5-6 dana. Jutros bio veterinar i sumnja na zmiju. Nikad niko kući ne pamti da su ulazile u štalu, retko kada ih vidimo i oko štale. Ne znam šta nam je činiti.
 
Ja ne verujem da su se zmije jos uvek i pokrenule , zemljiste i njihova podzemna skrovista su jos uvek hladni.
 
Da li se nekome dešavalo da mu u štalu udje zmija i ujede kravu za nogu? Naime junici nateklo ispod kolena, ima gnoja i krvi. Dobila temperaturu i ništa ne jede, a treba da se teli za 5-6 dana. Jutros bio veterinar i sumnja na zmiju. Nikad niko kući ne pamti da su ulazile u štalu, retko kada ih vidimo i oko štale. Ne znam šta nam je činiti.
Kazi veterinaru da joj isisa ranu. To pomaze kod ujeda zmije. Ja se salim, a tebi nije do zajebancije. Ako su retke zmije ne verujem da je i sad to u pitanju. Da se nije ubola na ekser ili nesto slicno. Da li joj je dao neku terapiju??
 
U Srbiji nije planska ekonomija, država ne ulaže i neće ulagati u "halal proizvodnju", ali će uskladiti sertifikate i podržati privatni sektor da nastavi da ulaže, izjavila je danas predsednica vlade Srbije Ana Brnabić.


"Mi nismo planska ekonomija i to je sva sreća i država ne ulaže u halal proizvodnju. To je stvar tržišta, ponude i potražnje. Ako potražnja stoji i sigurna sam da će tržište to izbalansirati", rekla je Brnabić novinarima.



Ono što vlada Srbije radimo, ističe predsednica vlade, radi sa velikom većinom arapskih zemalja na usklađivanju sertifikata i onda će, kako smatra, tržište tu potražnju uslišiti.


"Dakle, vlada Srbije ne ulaže i neće ulagati u halal, ali ćemo podržati privatni sektor da nastavi da ulaže i ono što mi možemo, svakako ćemo uskladiti sertifikate", rekla je Brnabić.



Ranije danas, ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić rekao je da su potencijali Srbije za izvoz mesa mnogo veći problem, nego što ima problema sa plasmanom te robe u inostranstvu, te da je Srbija, od kvote za izvoz goveđeg mesa, tzv. "baby beef" na tržište EU od 8.700 tona, prošle godine izvezla svega 400 tona.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...strukciji-vlade-sa-mojim-timom-i-predsednikom
 
Dao joj je neke injekcije i infuziju. Nije imala na šta da se ubode, vezana je u štali. Pogledali smo tu oko nje i nema apsolutno ništa. I dalje je ista situacija.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pobacaj od malopre,oko 40 dana od osemenjavanja
4c3dedb8d0dd33b61e746e1a4808e93e.jpg
f86c78e6964989831bb18a7d4d57991c.jpg
af4d923f9a3ad58406ead3924633e062.jpg
fce5c0b271435134dd3ea0766fd21221.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Neznam sta je razlog ali nije retka pojava samo se jako tesko vidi jer je jako mali graviditet.Ovo je izbacila ispred mene i veterinara dok smo prolazili pored nje.Desilo mi se par puta da je krava pregledana na steonost sa 45 dana i bila je steona a kada smo ponovili pregled na 60 dana ploda nije bilo

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh