Chat u živinarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Potrebna mi je pomoc tj. vise je to savet.

Na faksu imam predmet za koji moram da smislim i napisem dokumentaciju za neki projekat. Ta dokumentacija sadrzi budzet projekta, cenu proizvoda tog projekta i normalno dobitak firme koja realizuje projekat. Sve je to normalno virtualno na nama studentima je da pisemo projekat a sta ce asistent i profa uraditi kasnije moze samo da se nagadja. Elem palo meni na pamet da pisem projekat za zivinarstvo. Projekat bi obuhvatao automatizaciju i kompjuterizaciju rada zivinarske farme tj. inkubatorske stanice, uzgoj maticnog jata, tov zivine i uzgoj nosilja. Svaka od ovih oblasti bi imala hardver i softver. Inkubatorska stanica bi imala softver i hardver za nadgledanje i rad inkubatora, kod uzgoja maticnog jata na primer tu bi softver podesavao osvetljenje, temperaturu doziranje hrane i vode ako postoje uslovi za to tj. hardver koji upravlja doziranjem hrane i vode. Slicno bi bilo kod tova zivine mislim na tov pilica i curica, takodje i kod koka nosilja bi bilo nesto slicno.

Moja muka je dal je ovo mlacenje prazne slame tj. pretpostavljam da sve ovo vec postoji mozda ne kod nas nego negde u inostranstvu, pitanje je ako postoji koliko je to skupo i da li bi se nasim zivinarima isplatilo da ovaj prozivod kupe.
Znaci proizvod tj. softver bi se sastojao iz nekoliko paketa alata pa bi svaki potrosac kupovao paket alata koji mu treba, npr. inkubatorska stanica bi uzela samo alat za inkubatore, farma nosilja alat za farmu nosilja itd.

Svaki savet je dobrodoso
 
To vec postoji i ima uredjenih farmi na taj nacin.U sve to sto si nabrojao ide i automatsko paljenje agregata,pri nestanku struje i video nadzor,sa dojavom problema na mobilni telefon.Bio tip na tv sa farmom od 15000 komada negde kod Indjije.Kolega robins isto ima automatizovanu i klimatizovanu farmu.
 
@MilanM

Oko ovog rada ne mogu ti nista pomoci.

@SAMA

Evo ti slika od dela koji imam od F-117a.
hsrlvt.jpg
 
To vec postoji i ima uredjenih farmi na taj nacin.U sve to sto si nabrojao ide i automatsko paljenje agregata,pri nestanku struje i video nadzor,sa dojavom problema na mobilni telefon.Bio tip na tv sa farmom od 15000 komada negde kod Indjije.Kolega robins isto ima automatizovanu i klimatizovanu farmu.

Prepostavljao sam da ima zato bolje da pitam nego da skitam
 
Dobro jutro, evo ovoga trenutka mi javili iz mesaone da dodjem po robu imaju neku guzvu, pa moram odmah. Aj zdravo.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh