Chat u živinarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@valjevac

Samo pisi sapatnice moj. Mladja je jos na faksu sada upisuje cetvrtu (ili prvu mastera), starija na doktorskim studijama (ali radi pa me to donekle vadi), jos samo cekam da zena dodje i kaze da hoce da nesto upise. Momentalno dajem ostavku na mesto muza i roditelja u kuci. :haha:
 
Dobro jutro dobri ljudi.Citam sta sam juce propustio.::lose::Sta da vam kazem.Uzivajte u zivotu.:osmeh:Moja parola je da posle kise mora doci sunce.Mozda i vama svane,kad stignu zetovi i snaje.:osmeh:
Jedno je sigurno,kad stignu unucici ima da uzivate.Vi gledajte da se sada koliko je moguce manje nervirate,da bi duze uzivali sa unucicima.
E lako je to reci,treba to izvesti.:ppozdrav:
 
Dobro jutro postovane gospodje i gospodo.
Sta se ovaj nas SAMA raspisao od rane zore? Mora da je cena pilica od kilo skocila.:osmeh:
 
@petrovo

Nece tebe druze jos niko dirati. Pisao sam za mesta kao sto su Pazova, moj Futog i ostala prigradska mesta. Imas kucu i dvoriste a ne mozes da drzis zivinu. Dobro zivinu jos nisu zabranili i valjda nece skoro, ali za svinje i krupniju stoku je zabrana na vratima. U redu je ako neko drzi 50 i vise svinja. Neka objekat izmesti van naselja pa neka radi. Ali ako neko odgaja za svoje potrbe3-4 kom. nije u redu braniti. Na tako mali broj se higijena moze lepo sprovoditi i nece se osetiti. Ali zakone pisu oni koji nikada nisu u zivotu barem jednom nahranili svinje, koji sem mesare ne znaju dalje, koji nikada nisu imali ni kucu ni okucnicu. Zive u stanovima i mozda imaju vikendicu, za koju plate odrzavanje. E takvi ljudi nama kroje kapu.
 
[video]http://youtu.be/YYhU9ek074c[/video]
@petrovo


Nece tebe druze jos niko dirati. Pisao sam za mesta kao sto su Pazova, moj Futog i ostala prigradska mesta. Imas kucu i dvoriste a ne mozes da drzis zivinu. Dobro zivinu jos nisu zabranili i valjda nece skoro, ali za svinje i krupniju stoku je zabrana na vratima. U redu je ako neko drzi 50 i vise svinja. Neka objekat izmesti van naselja pa neka radi. Ali ako neko odgaja za svoje potrbe3-4 kom. nije u redu braniti. Na tako mali broj se higijena moze lepo sprovoditi i nece se osetiti. Ali zakone pisu oni koji nikada nisu u zivotu barem jednom nahranili svinje, koji sem mesare ne znaju dalje, koji nikada nisu imali ni kucu ni okucnicu. Zive u stanovima i mozda imaju vikendicu, za koju plate odrzavanje. E takvi ljudi nama kroje kapu.
 
U Pazovi je zakon o zabrani drzanja na snazi.Jedino sto se tolerise i ne primenjuje.Moras biti dobar sa komsijama,inace ako te ocepe,zakon je jasan.
 
moj ti je djed ujak od mog oca u stad Beca za Bozic pekao prase nece kaze meni da brani ko nezna sta je prase Bozic red i obicaj
a pile stvarno nije uredu treba shvatiti daje kriza i da narod nema para pa se snalazi na svakojake nacine
 
Ma naj gore je sto se oni prave mutavi (vlastodrsci). Njih ne interesuje koliko ti imas svinja na tovu 2 ili 50. Oni kazu zakon je jasan i nema drzanja. Odmah se hvata za blokce i pise prijavu. Ja doduse ne drzim svinje niti sam kada drzao. Komsija do mene hrani svake godine po dvoje, niti se osete niti se cuju. Vise se osete moje curke i vise se deru nego svinje. Dzabe zakonom on ne sme da odgaja a ja smem. Sto kaze SAMA, vazno je da te neko od komsiluka ne ocinkari. Nisam imao priliku da dodjem u konflikt sa komunalnom policijom, ali mislim da tu samo treba pokazati zube. Narod se bori da prezivi i da zaradi koji dinar a oni ne daju. Pa kako misle da odem u bilo koju mesaru da kupim nesto ako ne zaradim, a oni ne otvaraju radna mesta? Budi Bog sa nama.
 
Meni je komsinica drzala 15 prascara sedamdesetih i osamdesetih godina.Nije nam nista smetalo,niti nam je padalo na pamet,da ih tuzimo.A mi u dvoristu nismo imali nista osim psa i dvaput godisnje po par desetina pilica za kucnu upotrebu.E dosla druga vremena.Ja sam ipak ubedjen da niko nije umro zbog mirisa ili smrada tih zivotinja,ali od onih njihovih mirisljavih smrznutih na akcijama vala jeste.
 
Oni prepisuju zakone EU i sprovode ih polako u delo. Mozemo mi da se bunimo koliko hocemo, to je nasa buducnost, ustvari losa buducnost nase dece. Mozda mi imamo zastarela shvatanja i mozda nas je vreme pregazilo, ali jedno sigurno znam, a to je da se bez rada ne moze nista posteno steci niti stvoriti. E sada me jedno interesuje, nema novih radnih mesta, duzni smo kao Grcka ako ne i vise, ne daju nam da radimo u sopstvenim dvoristima to jest na okucnicama, pa kako misle da zivimo i stvaramo bolji zivot nasoj deci unucicima pa i nama samima? Mozda imaju carobni stapic?
 
Kritikovace te druze sto pises post za postom.Koristi uredi poruku.Elem lutalice su haos.Ne sme im niko nista,a idu u coporima i slobodno se krecu.Opstina placa 50000 po ujedu.Sto je naj gore idu oko skola,prate decu i njihovu uzinu.Mnogi roditelji voze decu u i iz skole,zbog tih kerustina.Nedo im Bog da mi dete ujede,pobicu ih sve,dzaba im 50000.Dete da vuce traume ceo zivot.Volim ja zivotinje,ali valda treba vise da volimo decu.To je stvarno ogroman problem.Mnogi iz grada zapate kucice preko leta po vikendicama,pa kad dodje jesen,povlace se u stanove,a kucice istovare po prigradskim naseljima.Toboz ce se snaci.Pa fala im.
 
@petrovo

Druze imas opciju uredi poruku, pa nju iskoristi kada hoces nesto da dopises na prethodnu poruku. Docice neko od ovih super moderatora i opomenuti nas, a oni nam bas ne trebaju ovde, sem kao ucesnici u diskusiji.:ppozdrav:

Izvinjavam se, nisam primetio da je @SAMA vec pojasnio post za postom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh