Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SSSR je imao tako razvijenu poljoprivredu da su gladovali , Zorge ja sam to video svojim ocima 89-90 tako da ne moram to ni da citam ni da mi neko pokazuje statistiku. A i poznato mi je kako su cvijetale zemlje istocnog bloka , uzmi CeskoSlovacku(imali policijski sat do raspada, uvece nema ni kuceta na ulici) , jedna od najrazvijenijih zemalja do 2 sv rata , pod sovjetima je procvjetala ali malo sutra, i pogledaj sada kako opet izgleda Ceska.
Колега да ли стварно верујеш да је то питање способности или неспособности или политичке субверзије, односно специјалног рата.

Колега @olalija је замерио што се користи историја, али морамо се позвати на историју. То је исто као када је влада Керенског (октобарски преврат) изазивала кризу јер је наредио да се са тржишта повуку скоро све резерве хране и штампао инфлаторни новац (тиме је обезвредио сваки рад).

Ко мисли да Русија са онолико простора не може да се прехрани, треба да „преиспита себе“ (да не кажем нешто увредљиво). Па могли су тенковима да ору и имају обиље хране.

Не заборави да су лихвари-либерали (не бих да кажем који су то, али ми се „јавља“ да је иста она мафија коју Хитлер није „готивио“) рушили СССР на сваки начин и криза са недостатком основних животних потрепштина је део тога. По некима је план био да се Русија расцепка на око 700 малих државица-региона (износим податак који сам нашао па се надам да аутор није додао нулу вишка)...онда је уследио државни удар. Да ли је онакав Јељцин био прелазно решење и амортизација приликом противудара патриотских снага (или супротстављене екипе), показаће историја (за неких 100-1000 година).


Када престану шпекулације мафије следи ово:

https://agrosmart.net/2020/01/28/neverovatan-uspon-ruske-poljoprivrede-uvoz-sve-manji-izvoz-raste/


Највећа вредност је људски рад (ако посматрамо економске вредности). Када би нека земља у проблему несметано (без утицаја лихварске мафије споља) кренула од нуле, успела би да за неко време успостави самоодрживу државу.
 
Vidiis li sad kako ne zelite procitati kako pise vec izmisljate neke vase zelje pa onda sledi diskusija koja vise nigde ne vodi.
Ista prica je kruzila par stranica unazad kad ste raspravljali o s 300 i kako bismo unistili Natovce ali na zalost “prijatelji” nisu nam dali ni par komada. Tako da prica ako bi baba imala pisu bila bi deda nije bas vredna rasprave.
Nadam se da vidis da je grabik napisao u proslom vremenu za rusiju da je gladovala a ti se cudis kako je nemoguce da sami sebe prehrane. Postoji razlike izmedju one i danasnje rusije i niko ne spori to a da im je dobro danas i da imaju solidan standard, nemaju.
 
Jebo vas da vas jebo i ruska votka i njihov standard,rusiju treba gledati kao tržišto onog što Srbija proizvodi ,a proizvodi samo hranu,a pošto je to prvenstveno žuta bagra izjebala (a isti ti su i sa ovim govnima),preostaje nam da izvozimo tamo gde se to baca.
a pošto nisu njegova deca šmrkala osiromašeni uranijum kako u svom dvorištu ,tako i u nekoj kasarni ili karauli odn. bazi ,jer nisu služila vojsku,zato takav stav prema nato govnima.
Kad bi malo osetio drukčije bi razmišljao.
I da ,pošto ga samo pare interesuju, subvencije u poljoprivredi kao na zapadu će videti istog dana kad mu na kurcu izraste nokat.
 
Vidiis li sad kako ne zelite procitati kako pise vec izmisljate neke vase zelje pa onda sledi diskusija koja vise nigde ne vodi.
Ista prica je kruzila par stranica unazad kad ste raspravljali o s 300 i kako bismo unistili Natovce ali na zalost “prijatelji” nisu nam dali ni par komada. Tako da prica ako bi baba imala pisu bila bi deda nije bas vredna rasprave.
Nadam se da vidis da je grabik napisao u proslom vremenu za rusiju da je gladovala a ti se cudis kako je nemoguce da sami sebe prehrane. Postoji razlike izmedju one i danasnje rusije i niko ne spori to a da im je dobro danas i da imaju solidan standard, nemaju.

Ја се понадао да ти умеш да читаш више од једне реченице па сам се разочарао (приложеним). Опет си показао чиме размишљаш.

Па о томе и говорим, о том времену. Узми ваздух и претрчи преко текста да видиш где пише СССР и Јељцин. Такође пише: рушили...'ајд сад које је то време, личи на будуће аааали није...близу си (немам опцију емотикона пар дана иначе бих радо убацио).

Онај линк се односи на врло блиско прошло време и постављен је као илустрација шта се може када се уклони опасност од разних пробисвета који руше своју државу (како су то лепо радили Иван Грозни и Стаљин).



О С-300 нисам данас ништа написао, али знам помало...шта те жуља око С-300? И ти можеш знати али тек ту има пуно слова...одеш на сајт my city military и види шта те занима. Ја нисам написао ништа напамет него годинама пратим тај сајт (између осталих ствари) па се понешто и научи. Има ту изузетних стручњака и бивших војних лица (можда и садашњих).

Ја питао @mornar-а да ли размишља из бурета (мислим фигуративно, јер сам мислио да је попио мало више рујног вина). Јес' ти упао у буре са нафтом?
 
Savo jel ti dobro?😳
Zasto treba na tako pogresan nacin da shvatis napisano. Jesi ti pri sebi sta pises? Ne razumem zasto si steko utisak da sam na strani onih koji su nas bombardovali, citaj i ne stvaraj sebi u glavi iluzije.
Sustina je bila da ocekivana pomoc od tih rusa nikad nije stigla, isto i sa izvozom nasih poljoprivrednih namirnica.
Jednostavno gura te se da ne kazem gde a oni nas ne kar..u 2%.
Odgovor ces moci naci i ti drsole u ovom postu.
Prepotentno i pogresno citate i uvek trazite nesto izmedju redova.
 
И ти можеш знати али тек ту има пуно слова...одеш на сајт my city military и види шта те занима. Ја нисам написао ништа напамет него годинама пратим тај сајт (између осталих ствари) па се понешто и научи. Има ту изузетних стручњака и бивших војних лица (можда и садашњих).
Јој, па где ме нађе... То ти је форум - потпуно отворена форма, за разлику од сајта. Има и сада, и бивших и садашњих војних лица, као и инжењера из читаве бивше Југославије који су радили на којекаквим оружаним системима, а био је раније и један од претходних министара одбране Хрватске. Без шале. И ја сам се шокирао када је један од колега модера у модераторијуму написао да нам се један такав продружио.

И онда сам пре неких пет-шест година доживео некакав "овердоз" свим тим војним темама и интересовањима и просто сам се окренуо и отишао. За то што полако заборављам све те ситне информације о оружју и војним возилима ми и није жао, али јесте сусрета са том екипом на којекаквим лудим местима - од неких бурцуза, промоција књига, до војног музеја или аеродрома. Много добра екипа беше...
 
E ovo je napravila ta nakaradna tvorevina SFRJ a ovakvih hidroelektrana po svetu su nase firme napravile ne zna se broja i hotele i vojne baze i fabrike svega i svacega a sve nase firme su bile internacionalne a skolovanog kadra koliko hoces .Medjutim mnogi smatraju da je direktno ova drzava kriva zato sto ZUTI I NAPRDNI NEMOGU DA NAPRAVE NI MONTAZNU KLONJARU ponavljam NEMOGU DA NAPRAVE NI POLJSKI KLOZET JER MI FIRME VISE NEMAMO SADA NAM STRANCI PRAVE STRANE FIRME A MI BLEJI MO KAKO TO ONI RADE. Nasi radnici ujutru gledam kada krenu na posao u industrijsku zonu nose u kesi pola kila leba i salamu ili kiflu i jogurt. Nema ni menze ni prevoza ni nigde nicega zavatila totalna camotinja ali opet jedan zaslepljeni deo nase populacije trabunja kao u transu VIDI SE DA SE NESTO RADI I MORAMO DA PRIZNAMO DA JE VUCIC DOSTA TOGA URADIO. Pa sta je uradio kad onaj muceni radnik nosi u kesi kiflu i jogurt ide promrzo go ko pistolj samo cir moze da dobije od suve rane i konzerve STA JE TO URADIO POLA NACIJE RADI ZA BUREK I JOGURT OSIM STO JE UBUNARIO I DRZAVU I NAROD U KREDITE. Kazu ovde na forumu OVO SU SADA POTOMCI KOMUNJARA MA OVAJ IZMET OD 2000 NA OVAMO SU POTOMCI ARNAUTA NAJIZOPACENIJA FUKSA KOJA JE MOGLA DA NAS SNADJE SMRKACI ,DUDLACI I UVLAKACI A POLA SKUPSTINE NA CELU SA PREDSEDNIKOM DRZAVE NEMA 7 DANA RADNOG STAZA .Metastaziralo ovog naprdnog sljama udruzenog sa najgorim fekalijama iz drugih stranaka i sada kada je stvar totalno izmakla kontroli pitanje .........ODAKLE KRENUTI
 
Zorge i ja sam bio clan na tom forumu i imao postova , al sad nemogu da se sjetim ni koje ime mi je bilo tamo a kamoli lozinka ., Tamo je cesto bitno malo vise anonimnosti jer se dragocjeni podaci o oruzju mogu dobiti od ucesnika rata sa bilo koje strane.
 
Е Зорге сад си ме сј.бао. Ставрно си овом додао „реденик“ па ће Максим да тврди да немам појма шта је сајт а шта форум и да нисам ни читао ништа (дај уздржи се, није лепо). Знам да је форум, али онако у изговору често кажем сајт уместо форум.

И немој ово „овердоз“ убио сам се да нађем значење и на несрећу нашао на наркоманском сленгу:

https://drvorobjev.com/sleng/

Сад си нај.бо када Максим види. Немам опције "смајлића" и нисам озбиљан, немој да се наљутиш...

Даље, мало озбиљно... @Peet
Savo jel ti dobro?😳
Zasto treba na tako pogresan nacin da shvatis napisano. Jesi ti pri sebi sta pises? Ne razumem zasto si steko utisak da sam na strani onih koji su nas bombardovali, citaj i ne stvaraj sebi u glavi iluzije.
Sustina je bila da ocekivana pomoc od tih rusa nikad nije stigla, isto i sa izvozom nasih poljoprivrednih namirnica.
Jednostavno gura te se da ne kazem gde a oni nas ne kar..u 2%.
Odgovor ces moci naci i ti drsole u ovom postu.
Prepotentno i pogresno citate i uvek trazite nesto izmedju redova.
Који одговор о „суштини“ да тражимо у твојој поруци...јел' то што немам појма када и где сам се разочарао што није стигла руска помоћ у виду С-3-стоје. Буди љубазан, па наведи где сам ја то написао. Ја знам да сам написао нешто што је јако прозаично и тиче се тога да је С-3-стоје роба... и да би нам то скокали за пар дана и онда нас лепо наг...ли. При одмазди би било много много горе. Помоћ од амера смо добили, ако ти нешто значи (78 дан нам "помагали" и убијали цивиле и децу).

Помоћ коју смо добили од "русије" је она када је Finkelstein „отео волан“ од пилота и вратио се лепо кући чим су пале прве бомбе (извини, опет ћеш извитоперити смисао – не бомбе него ракете, прво је то ишло). Дакле чивут нас зајебав'о и то је све. Знао сам у чијим канџама је Русија...

...И знам да лепо живе амери и то ме боли q. Иако је теби мило што они живе лепо у телевизору (не живим у Америци па сам навео патњу извесног органа у вези тога).



Знам да је за тебе препотентан сваки мало писменији човек, што ти изгледа баш и ниси (не мислим на препотентан): свој се својем радује, што би рекли...стари латини (кбсз – не знам ко је то рекао али има неку тежину...није на кило, немој одма' да се латиш ваге).

...исто нема смајлића, али сам јако озбиљан...
 
Poslednja izmena:
Има нешто што сам написао и то је реченица:
Онај линк се односи на врло блиско прошло време и постављен је као илустрација шта се може када се уклони опасност од разних пробисвета који руше своју државу (како су то лепо радили Иван Грозни и Стаљин).
Да не помислите да је моје размишљање у смеру да су Иван Грозни и Стаљин рушили своју државу, напротив побили су г..на која роваре и раде у корист страних лихвара.
 
Ако мислиш на Ивана IV Васиљевича и Стаљина...објасни укратко зашто то „није лепо“. Када неко добије опомену да не руши своју државу, зна се шта следи за велеиздају.

Иван IV Васиљевич је смакао по неким проценама 20.000 противника државе и историја га пљује јер је у ствари мало очепио интерес одређених лихвара ( страних зеленаша и трговаца). За то време Хенри VIII убије 70.000 противника државе и углавном се кроз „историју“ води полемика око његових „швалерација“.

Иначе шалим се да не знам ко је чивут којег сам навео: пише лепо Finkelstein.
 
Zato je demokratija bolja , svako ima pravo da misli i kaze sta god a da ga se ne ubije . Sta su konkretno protiv drzave mogli da urade toliki ljudi , a nisu koristili bombe , a i pominju se dosta veci brojevi.
 
Drsole
Prosto, stvarno nema smisla dalje raspravljati kad skliznete sa sina i samim tim od zabe napravite babe pa dodajte svasta sto nije receno i treba se pravdati po ko zna koji put i objasniti da sustina neke price je otisla u smeru kojeg vi zelite.
Mislim da nema smisla!
Na kraju krajeva samo da razjasnim jos jednom da nikako ne znaci da ako mi se ti rusi i Putko ne svidjaju iz nekih mojih tacki gledista da opravdavam to sto su nam cinili natovci i Amerikanci. Daleko od toga i svako normalan zna da imaju jako prljavu ratnu politiku. Sto ne znaci da imaju los standard jer u ostalom svi znamo da kad neko ide da zaradi neki novac u plusu ipak ide ka zapadu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh