Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na proleće bih napravio garažu za automobil, van bilo kojeg objekta, znači bila bi sama u dvorištu bez dodira sa nekim zidom ili krovom (zaseban objekat).
Šta biste mi preporučili:

-Od kojeg materijala konstrukcija, stranice (zid), krov, a opet da koliko je to moguće bude kompromis između kvaliteta i cene ?
-Koje dimenzije ?
 
Nije hladno Goga. Znaju temperature oscilirati u zavisnosti od toga odakle stigne hladnoća, ali ništa značanije od ostatka zemlje. Prethodnih nedelju dana je na primer bilo toplije po nekoliko stepeni od većine mesta u Srbiji.
I tokom leta takođe neretko budemo među najtoplijim opštinama.
Garaža mi je potrebna u selu, pa je jedina razlika što tu zbog nadmorske visine zna pasti veći sneg, ali to ne igra neku bitnu ulogu osim možda delom zbog krova.
Ne bih u nju ulagao previše jer ipak tu nisam stalno. Eto, koliko da auto ne gori od sunca u letnjim i da sa njega ne čistim sneg u zimskim danima.
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da napravim 5×3m i da pokrijem potcinkovanim limom,s'tim sto bi mozda stavio i tockice,da mogu da je sklonim kad mi smeta.
 
Na proleće bih napravio garažu za automobil, van bilo kojeg objekta, znači bila bi sama u dvorištu bez dodira sa nekim zidom ili krovom (zaseban objekat).
Šta biste mi preporučili:

-Od kojeg materijala konstrukcija, stranice (zid), krov, a opet da koliko je to moguće bude kompromis između kvaliteta i cene ?
-Koje dimenzije ?
Juce sam bas video da je covek kupio kompletnu metalnu garazu i sklopio je kod sebe kuci. To su zapravo one metalne garaze koje se uglavnom vidjaju po gradovima, kod nekih starih naselja. Kosta oko 300-400e
Evo jako slicno ovome ako ne i ovo
https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-garaza/metalna-garaza/5425633337561

[url]https://www.njuskalo.hr/vrtna-oprema/metalna-garaza-oglas-25235600

[/URL]

- - - - - - - - - -

http://agropress.org.rs/lat/rubrike...Bx03UQXyDaxC873OpaJBOODn-cIGdb9GvKRIRJL8dPNFo
E kuku meni, nema ko da mi pusti pare za subvencije za krave, sve poapsise.
Tako je. Nema ko.. Radat je bio jedini potpisnik odobravanja subvencija u celoj upravi za agrarna placanja. U velikom problemu su i skladistari koji su ocekivali da im se uplati novac.
Velika je sansa da je ovo igranka, da hapsenja budu bas sada kada pare mora da se puste. Drugim recima, para nema.
 
Mare ako para i volje ima onda se danas sazove sednica upravnog odbora ili sta ti ja znam i imenuje se VD, a ako para nema onda ne moze dok se situacija sa osumnjicenima ne razresi.
 
Ja sam mislio da napravim 5×3m i da pokrijem potcinkovanim limom,s'tim sto bi mozda stavio i tockice,da mogu da je sklonim kad mi smeta.
Ja sam razmišljao da to bude 5x3.5m.

Juce sam bas video da je covek kupio kompletnu metalnu garazu i sklopio je kod sebe kuci. To su zapravo one metalne garaze koje se uglavnom vidjaju po gradovima, kod nekih starih naselja. Kosta oko 300-400e
Evo jako slicno ovome ako ne i ovo
https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-garaza/metalna-garaza/5425633337561

https://www.njuskalo.hr/vrtna-oprema/metalna-garaza-oglas-25235600
Hvala Marko ...
Gledao sam te garaže, bilo ih je i ovde kao što kažeš ispred starijih zgrada. Mislim da je ovo solidno rešenje, ali iskreno da ti kažem nekako mi se baš ne sviđaju, ružne su osim kad bih kupio novu, ali onda je treba više platiti.
Ono što mi je trenutno u glavi jeste da uradim betonsku ploču, pa kompletnu konstrukciju od drvenih stubova i greda. Za ovo bih koristio hrastovinu (imam svoju šumu), za opšivanje, vrata i letve bih kupio smrčevu dasku, a za krov trapezni lim.
Ta ideja mi je trenutno najbliža, ali eto još razmišljam. Druga je možda zidanje blokovima, ali opet drvena vrata i trapezni lim.
 
Poslednja izmena:
Mora bit zatvoreno?
Za sama kola je bolje, da su na propuhu, nego u vlažnom bunkeru.
Napraviš samo neku stenu da štiti od direktnih nanosa snega sa pravca glavnih vetrova.
 
Ne mora biti zatvoreno ali bih vrata svakako postavio kad već radim, jer znam da sve što ostane kasnije se obično ne završi.
Da kolega, zato bih najviše i voleo da bude od drveta.
Garaža bi bila u pravcu istok-zapad, znači duže strane bi bile okrenute severu i jugu. Iz ovog prvog smera je uvek nanos snega, a iz drugog uglavnom jači vetrovi.
 
Mi smo radili prije petnaestak godina nešto slično. Betonska ploča, metalni kostur sa 6 stubova popunjen daskama i limeni krov. Par manjih otvora da ima promaje i da se spriječi kondenzacija i vrata sa kombinacijom metal/drvo. Stubovi su na metalnim pločama i zavrnuti u beton pa u slučaju potrebe lako se odvrnu i sve đuture prenese na drugu lokaciju (bojali smo se klizišta pa zato tako uradili). Sad da radim vjerovatno bi umjesto dasaka koristio panele, ali tad je bilo daske i daj da se iskoristi. Mada zgodno je da uvijek mogu zakucati ekser u zid i okačiti nešto od alata.

Kako god, kad imaš svoju građu drveni objekat je odlična varijanta. Možda samo izliti okolo da bude bar 15-20 cm visine temelj od betona da zaštitiš od vode i malo bolje izlolovati da ne propada daska.
 
Dobra je po meni ta ideja da se izlije ploca i posle gradi od drvne gradje. Narocito kad neko ima svoju sumu. Ja sam tako izlio temelj jedno 15-20 cm iznad zemlje, hrastove grede ostrugao testerom, topolu ostrugao za daske, a imam i crep sto mi ostao od kuce. Za sitne pare garaza 5x5 samo mi krivo sto mi prostor nije dozvolio da je pustim jos vecu. Ono jeste najbolje da se sve ozida i omalterise, pa cak i grejanje, ali komsije ne dizvoljavaju.
 
Najjeftinije resenje su stubovi + trapezni lim. Stranice zatvoris maksimalno dve, druge dve ostavis da ima vazduha i promaje. Visina ne utice na cenu s obzirom da imas svoj bagrem. Lim 600-1000din/m2. Obavezno ostavi prepust pola metra sa svake strane to ce ti savuvati grede kao i stubove. 200e lim, drvo tvoje. Za plocu sa armaturom ne znam jer kod mene je sljunak 2k din po kubiku a kod tebe verovatno 500din. Mene izasalo oko 1500din po m2 armatura 10mm i ruke majstora 500din m2.
 
Malo da vidimo kako to rade oni koji imaju proizvodnju masina, plasman proizvoda i uredjen sistem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh