Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
И? Одговара нам или не?

Postoje dve strane medalje... da ne volim ovu zemlju kao i ove okolne nama bratske, rekao bih da me nije briga... jer te godine neću doživeti a deca sigurno ovde neće živeti.... ali s obzirom da smo porodično kroz istoriju krvarili za ove teritorije od onog praprapradede što je izbegao iz Lješinaca pa do ovih savremenih 'vremena' onda se pitam za čije babe zdravlje....

Prema UN prognozama Srba će biti oko 5,4 miliona a Hrvata 2,5 miliona.... zajedno u odnosu na ostale narode to će biti kao ispod nokta....


2l95f6q.jpg


Kakvo je tvoje razmišljanje?

Mozda bi i bilo nataliteta da pojedinci ne traze supruge za babu i mamu i da ne gledaju mnogo u novcanik.

Normalan životni standard je moguć i dostižan kao i to da u takvim okolnostima porodica ima više dece. Kao i to da takva porodica sa 4 deteta treba da ima određene beneficije... da su roditelji zaposleni i da primaju pomoć, da imaju prednosti u društvu kao i nadoknadu od nekog budućeg crkvenog fonda... itd. Postoji bogatstvo u ovoj zemlji samo treba rasporediti tako da budu svi zadovoljni....
Društvo se treba opredeliti kako će ići u budućnost.... ako će svi muškarci želeti da se omrse sa strane onda će takva sredina da proizvodi starlete... ako će svi da štrpnu sa strane od države onda takva država neće moći da deli pravdu pa će se množiti lopovi i probisveti.... Ako ćemo i to malo pametne i vredne dece pustiti da odu da im tuđe zemlje daju privid sreće onda će nam ostati samo penzioneri i mi s njima....

Na livadama će i dalje da raste trava. I uvek će biti ovaca da je pasu. Dal će biti naše ili komšijske, da li crne ili bele koga će biti briga?
 
Poslednja izmena:
Prema UN prognozama Srba će biti oko 5,4 miliona a Hrvata 2,5 miliona.... zajedno u odnosu na ostale narode to će biti kao ispod nokta....
Kakvo je tvoje razmišljanje?
Моји су ставови по том питању врло екстремни па би их модератори одмах избрисали.
Прогноза је погрешна ако се узме у обзир национална структура датих држава. Значи, + или - у односу на становништво које ту живи. Ако ћу да будем оптимиста онда ће Срба у Србији бити 50% мање 2050.
 
Sto se mene tice mozemo na ti ja to zbog pristojnosti,pa za mene je jedino prihvatljivo ponasanje da muskarac bude dzentlmen a zena dama,nisamni ja mislio da se stavljaju neke slike zbog kojih bi damama bilo neprijatno .Mislim da svi imamo odgovornosti dovoljno da shvatamo da nesto nije u redu u vezi sa natalitetom i da o tome treba raspravljati a ne da problem krijemo pod tepih i da nas ne zanima:ppozdrav:
 
Ко каже да би дамама било непријатно

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Za njihovo misljenje bi trebalo pitati njih mada ja mislim da i one vole da vide kad je nesto lepo,mislim da tema zasluzuje da bude na forumu ali mozda bi trebali i ostali da se izjasne da nebude samo bojan hoce gole zene na poljoforum
 
Može da se otvori tema u vezi nataliteta i mortaliteta u Srbiji.Svi znaju da decu ne donosi roda ali ne znaju da kažu dobar dan i još dosta stvari koje se tiču kućevnog(porodičnog)vaspitanja.
P.S.Nije poljoforum nego poljoinfo. :ppozdrav:
 
Ako komsija recimo odluci na susjednoj njivi da posadi topole ili neko drugo drvece ,a bila je obradiva , jel postoji neko pravilo ili zakon koliko od medje moze da sadi prvi red drveca a zna se da je to kasnije visoko drvece a ne neke vockice ?
 
Ja sam isao lesnik 4,5m od komsije, da druge strane mi je kanal I ima 3,5m drzavne kanalske zemlje do samog kanala tu sam isao na medju.
Poucen iskustvom naseg clana sam odmakao 4,5m jer drvece treba zamisliti da je veliko, odnosno koliko ce narasti.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
U zakonu piše da: Nije dozvoljeno mijenjanje postojećeg stanja na štetu drugoga. To mi je rekao jedan sudija. U pitanju je bilo nasipanje plavnog terena. U slučaju da se sade topole one prave sjenu koja pravi štetu drugom i vjerovatno je regulisano zakonom koliko daleko od međe ide prvi red.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh