Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije sija nego vrat.Ja sam ti dao cinjenicno stanje a pokazi ti meni gde to pise makar i u nekim novinama da je tako.
 
Dok sam ziveo na severu niko mi nije nista dzabe dao, sada kada sam juznije opet nisam nista dobio.
Porez svi placaju i aparat taj novac trosi u skolstvo, zdravstvo,,, da ne ulazim dublje u problematiku. Vidim da je dezurni uzbunjivac na svom radnom mestu. :haha:
 
@slobapatrola Trazis da ti se objasni da nocu je mrak a danju se vidi!!!
Ti ili se pravis ili si totalno neobavesten!!!
@janosh Imas li jedan jedini koristan post na ovom forumu ili si dezurni negativac na ovom forumu! Ja nisam procitao ni jednu konverzaciju od tebe gde razmenjujes neke informacije korisne u vezi poljoprivrede osim pljuvanja po zapadu, ne videvsi da se glavni razlog svega nalazi u nasem dvoristu!
 
Napisao sam da necu ulaziti dublje u problematiku. Znas kako to ide uzbude se ljudi, padnu teske reci,,,,:osmeh:
Kako drzava da ne uzme novac od gradjana, kada se gradjani javno hvale po forumima kako su nasamarili tu istu drzavu?
E tu ovi malo vise predosetljivi uvek nadju neku rupu u zakonu, pa taj novac vrate i ucare jos na njemu.
Takvih je malo, ali ih ima. Sto rece jedan forumas zakonom je dozvoljeno da se otvori pet polj. Gazdinstava. :haha:
 
Nije sija nego vrat.Ja sam ti dao cinjenicno stanje a pokazi ti meni gde to pise makar i u nekim novinama da je tako.
Samo si delimicno u pravu. Ti si izneo vidjenje Milana Prostrana vecitog agroekonomiste i coveka koji uz Djordja Bugarina od kad znam za sebe prica onako kako vetar duva. Da li je normalno da Beogradska oblast povuce naj veca sredstva za penzije? Pa jeste jer ima naj vise stanovnika samim tim i penzionera. Tako je normalno da Vojvodiana dobija najveca sredstva dok god se deli po ha jer ih naj vise ima. Tek sad mi je zao sto smo protestovali protiv Zakona koji je predlozio svojevremeno ministar poljoprivrede Dusan Petrovic da se subvencije isplacuju prema kilogramu proizvedene robe, ali ni to vam ne bi valjalo jer ipak se ovde proizvodi malo ekstenzivnije. Ovo su cinjenice bez neke mrznje, pa ko hoce nek ih vidi ko ne vidi nikad nece ni progledati.
 
Da li kod vas idu derikože iz opštine za merenje objekata,da se plati legalizacija.Ja im lepo pokazao kuda se izlazi iz dvorišta.
 
Po Milanovcu nisu poceli jos po selima.Po gradu ide komisija i popisuje gde ljudi dozvoljaju pristup objektima.
Za sada nije tolika navala.Uglavnom ko ranije nije mogao da legalizuje,sad moze i mnogo je povoljnije nego ranije.
Ranije se placala ukljizba u katastru oko 200e+troskovi geomtra i gradjevinca.Sada se ta uknjizba u katastru ne placa.
Sada su troskovi npr za kucu do 100m2,11000din geometar+gradjevinac 0.7-1e po m2 i taksa 5000din.

@SeljakizGrada,bas tako,ranije su ljudi mnogo vise placali a teze dobijali dozvolu,ali objasniti ti sad ovima sto nece da legalizuju.
Da ne misli Zoki da se ovo odnosi na njega,mnogo je takvih kao sto je on sto su isterali popisivace.
 
Ovo nije legalizacija već jednostavno upis u katastar i u listu za porez. Moći ćeš i da prodaš tu kuću al će opet da bude nelegalizovana već samo ozakonjena. To što je bilo 3 i 5 iljada je za troškove ozakonjenja za opštinu. Plus za svaki objekat. Na to se dodaje geometar koji će da izmeri kvadrate i arhitekta koji će da utvrdi da li je objekat u redu i da može da izdrži šta treba i da se ucrta unutrašnjost. Ima u SD-u naselja gde opštinska noga nije kročila a imaju sve priključke i ništa ne plaćaju.... a o porezu da ne pišemo....

A i da se na taj način i uradi legalizacija i to bi bilo dobro - bar da se dođe do nultog početka. Da se plaća porez. Druga je stvar koliki taj porez treba da bude i na šta treba da se troše te pare.... Svejedno opet sve zavisi od nas koji živimo u gradovima i selima....
 
Sto su derikoze?
Kao geometar ti kazem da je sad legalizacija najpovljnija.

Radi se o objektima-štalog i šopre koje su rađene 90-ih.Šta je tu nelegalno.Treba im novaca pa sad mudruju na koji način.
Zašto su onda dozvoljavali gradnju.
Ja se slažem za stambene objekte ali bre za kojekakve nastrešnice,svinjce.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh