Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zovu ga tako jer je Papaveraceae/Papaveroideae :osmeh:
Inace i kod nas (na nekim drugim teritorijama na ovim teritorijama) zovu ga "vad mák".
 
Ima li ovoga u vasem kraju?
Da li vam je poznata ova stetocina i koliko je ona cesta? Ubacena u ovu posudu sa puno krompirovog lista, i sve je ocas posla pojela. Kada je ostala bez lisca, i kada se iskakila, smanjila se ovako na izgled.
Evo fotografija koje sam upravo napravio





A uspeo sam i da izguglam o cemu se radi. Evo pa pogledajte i vi

http://lmgtfy.com/?q=caterpillar+of+the+death's+head+hawk+moth+pictures
 
Da li postoji nacin na koji se moze saznati ko je vlasnik odredjenog mobilnog broja? Ima pretraga po broju - na sajtu 11811.rs - mislim da je mts sajt ali ne daje rezultate. Naravno, probao sam sa svojim brojem ali rezulat nula.
 
Može, nazoveš i pitaš ko je. :D
U retkim slučajevima mts može da ti pomogne ali to jedino ako je korisnik bio dovoljno zaludan da registruje broj uz svoje ime (retkost).
 
Stari strujomer imas pravo da zadrzis pa ako ti treba postavis ga kao kontrolno brojilo za neku gradjevinu (drugu kucu na istom placu)u dvoristu. Isto tako mozes i da uzmes i kabel (podzemni kabel) koji je isao sa bandere do njihovoga novoga mernoga mesta. To je u stvari podzemni kabel koji sa bandere vodi struju do tvoga mernoga mesta a posto je sada merno mesto na ulici taj deo kabla od vrha bandere do novoga mernoga mesta je tvoj i trazi da ti ga daju. Obicno ovi iz elektrodistribucije maznu i sat i taj deo kabla.
Skup je bakar a i kontrolno brojilo kada ti zatreba.:osmeh:
Oćeš, malo morgen...
Banda se dosetila pa je na vreme vratila strujomere pod svoju jurisdikciju!!!
I to ZABADAVA!!!
Tražio sam, Dule, sve što si rekao,neće ni da razgovaraju, a ja iz revolta onako na brzaka i kvarno uspeo sam jedino da otmem kabal sa kamiona koji je išao za njima i jednu debelu vinklu koju sam nameračio da iskoristim na rem-u za svinje, kukali su da vratim a ja se pravio lud i ušao u dvorište, pa ko ima onu stvar nek uđe za mnom u dvorište ako sme...::spreman na sve::
Pre par (maksimum 2) godina, penzioner koji je popisivao stanje strujomera je jedared sa sobom i nosio nekakve izjave, koje je svakom vlasniku brojila dao da pročita i potpiše...
U toj izjavi je pisalo da celokupnu infrastrukturu do mernog mesta, zaključno sa mernim mestom, prepuštamo bez ikakve naknade EPS-u, i da ako nećemo da potpišemo, sve eventualne buduće radnje s njihove strane na sada trenutno našoj infrastrukturi ćemo sami snositi, a vrlo dobro znamo da izvođač radova je EPS i njihovi podizvođači, firme koje oni angažuju (u lovu u mutnom)...Druge firme (koje nisu u deal-u sa njima),i koje se bave ovim poslom (za možda manju cenu koštanja), nemaju NIKAKVE šanse da dobiju posao održavanja ili kapitalnog remonta...
Ja u tom trenutku NISAM potpisao, ali sam posle tri meseca otišao u lokalnu Elektrodistribuciju i tražio da potpišem, jer malo malo pa su se dešavala čudna isključenja struje i neobični kvarovi na mreži!!!
Čist mafijaški način poslovanja!!!
Kada sam hteo da menjam naponski kabal od bandere do strujomera na kući, mafija je tražila oko 6.000 da to odrade, bez obzira što sam sav materijal ja obezbedio i kupio, oni samo da postave...
A ne dozvoljavaju drugima da to odrade i mogu i krivično da te gone jer si obavljao neovlašćene radove na svojoj sopstvenoj imovini!!!
Posle par dana, a pamtim jako dobro, bila je Nedelja, došla su dva radnika EPS-a i ponudili se da to odrade za po 20 eura po čoveku....
Napraviće i Zapisnik o obavljenim radovima, sve regularno...
Kategorički sam odbio i rekao im da ću im dati po 1.000 dinara svakome, znači 2.000 ukupno za obavljanje ovoga posla...
Rekoše da je to malo i odoše...
Malo im za pola sata do sat posla!!!
Popodne istoga dana eto njih ponovo, kažu makar 10 eura po čoveku...Rekoh, jok more, uzmite koliko sam rekao ili ostavite...
Pristali su!!!
I odmah prionuli na posao...
Mafija, lepo Vam kažem..
A tek kako sam se preganjao sa Telekom-om (dabogda ih opet privatizovali) oko izmeštanja bandere sa moga privatnog placa, to je tek posebna priča ali za drugi put!!!
 
Poslednja izmena:
Ima li ovoga u vasem kraju?
Da li vam je poznata ova stetocina i koliko je ona cesta? Ubacena u ovu posudu sa puno krompirovog lista, i sve je ocas posla pojela. Kada je ostala bez lisca, i kada se iskakila, smanjila se ovako na izgled.
Evo fotografija koje sam upravo napravio





A uspeo sam i da izguglam o cemu se radi. Evo pa pogledajte i vi

http://lmgtfy.com/?q=caterpillar+of+the+death's+head+hawk+moth+pictures
To sam i ja nasao u krompiru. Oromna je. Ne znam u sta se zleze na kraju
 
Imam jedno pitanje, vidim da se ovih dana svuda mota neka varijanta sa pokemonima a ja ne kontam u čemu je fazon. Imal ko da pojasni? :osmeh:
 
Igra koja je zaludela svet za par dana..
Ides od lokacije do lokacije i skupljas pokemone i jos neke zavrzlame sa njima..

Pogledaj na youtube Pokemon Go ,bice ti jasnije
 
Oćeš, malo morgen...
Banda se dosetila pa je na vreme vratila strujomere pod svoju jurisdikciju!!!
I to ZABADAVA!!!
Tražio sam, Dule, sve što si rekao,neće ni da razgovaraju, a ja iz revolta onako na brzaka i kvarno uspeo sam jedino da otmem kabal sa kamiona koji je išao za njima i jednu debelu vinklu koju sam nameračio da iskoristim na rem-u za svinje, kukali su da vratim a ja se pravio lud i ušao u dvorište, pa ko ima onu stvar nek uđe za mnom u dvorište ako sme...::spreman na sve::
Pre par (maksimum 2) godina, penzioner koji je popisivao stanje strujomera je jedared sa sobom i nosio nekakve izjave, koje je svakom vlasniku brojila dao da pročita i potpiše...
U toj izjavi je pisalo da celokupnu infrastrukturu do mernog mesta, zaključno sa mernim mestom, prepuštamo bez ikakve naknade EPS-u, i da ako nećemo da potpišemo, sve eventualne buduće radnje s njihove strane na sada trenutno našoj infrastrukturi ćemo sami snositi, a vrlo dobro znamo da izvođač radova je EPS i njihovi podizvođači, firme koje oni angažuju (u lovu u mutnom)...Druge firme (koje nisu u deal-u sa njima),i koje se bave ovim poslom (za možda manju cenu koštanja), nemaju NIKAKVE šanse da dobiju posao održavanja ili kapitalnog remonta...
Ja u tom trenutku NISAM potpisao, ali sam posle tri meseca otišao u lokalnu Elektrodistribuciju i tražio da potpišem, jer malo malo pa su se dešavala čudna isključenja struje i neobični kvarovi na mreži!!!
Čist mafijaški način poslovanja!!!
Kada sam hteo da menjam naponski kabal od bandere do strujomera na kući, mafija je tražila oko 6.000 da to odrade, bez obzira što sam sav materijal ja obezbedio i kupio, oni samo da postave...
A ne dozvoljavaju drugima da to odrade i mogu i krivično da te gone jer si obavljao neovlašćene radove na svojoj sopstvenoj imovini!!!
Posle par dana, a pamtim jako dobro, bila je Nedelja, došla su dva radnika EPS-a i ponudili se da to odrade za po 20 eura po čoveku....
Napraviće i Zapisnik o obavljenim radovima, sve regularno...
Kategorički sam odbio i rekao im da ću im dati po 1.000 dinara svakome, znači 2.000 ukupno za obavljanje ovoga posla...
Rekoše da je to malo i odoše...
Malo im za pola sata do sat posla!!!
Popodne istoga dana eto njih ponovo, kažu makar 10 eura po čoveku...Rekoh, jok more, uzmite koliko sam rekao ili ostavite...
Pristali su!!!
I odmah prionuli na posao...
Mafija, lepo Vam kažem..
A tek kako sam se preganjao sa Telekom-om (dabogda ih opet privatizovali) oko izmeštanja bandere sa moga privatnog placa, to je tek posebna priča ali za drugi put!!!

Bas zbog toga jedva cekam i ponudu drugih firmi za distribucju struje.
Znam da nece biti nista jeftinije, ali samo iz revolta cu da ih menjam da mi oni ne prodaju struju.
Uzmite samo koliko su narod izvarali sa 90% neispravnim brojilima, a koja ne kontrolisu po 30 godina.
 
To je najveća istina.

Od svih velikih reći, najjači je akt, koji napraviš svojim novcem.
Njime odlučiš ko će da dobije tvoje pare (bar kod nemonopolista).
 
Dolazi li neko sutra na spit u Kac?

Sent from my Gigaset QV830 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh