Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bašaid dobio gradski prevoz do atara.(slika pozajmljena)
104090021165340750149888.jpg
 
Молим некога да било шта напише у теми Органска пољоприбвреда... Сорте парадајза.. неће да прими још 14 слика... поруке спаја па одбија... Ајде бил шта.. па да анставим. Хвала

- - - - - - - - - -

Хвала, Матићу.
 
Pamtimo šamare od učiteljice, ništa nam ne fali ali smo postali ljudi.
Naravno postoji granica između vaspitanja i zlostavljanja.
 
I onda ti isti đaci dolaze na fakultete i upisuju se na budžet, troše državne pare, a nisu ni za 2 nacrtane ovce da čuvaju.
 
Pamtimo šamare od učiteljice, ništa nam ne fali ali smo postali ljudi.
Naravno postoji granica između vaspitanja i zlostavljanja.
Secam se I ja samaranja ali nisu mene vec ovakve ko sa snimka sopali.Svaka cast tim profesorima bilo je cak problema sa nekim roditeljima nesmes dete da mi diras ali sad ih razumem sto su tako postupali.Bas sam jednom mog profu vozio usput,od skoro je u penziji zali se da su deca katastrofa sa ponasanjem ali mi njih nesmemo da pipnemo...
 
Pa sad sa novim zakonima se i pospešuje da bude što više takve dece,
stvaraju nove bitange i barabe a i devojčice-devojke nisu ništa bolje samo što idu u drugu krajnost
 
Pa pored takvog ponasanja nose mobilne telefone pa se sprdaju po casovima I kace slike po facebook-u.Rodjaka mi je uciteljica u osnovnoj vec nekoliko godina I to sto se radi nece da valja.Oni su primorani da ih trpe da se nederu ili nedaj boze nesto vise I ono najgore poklanjaju ocene ...
 
Mogu oni donositi zakone kakve hoce ,ja se i dalje u vaspitanju svoje dece pridrzavam onoga kako su i mene vaspitavali i nadam se da cu od njih stvoriti prave ljude kojim cu se ponositi u zivotu.
 
Ima nas koji se tako ponašamo i odgajamo djecu ali onda se pitam dali sam ih "osakatio" jer znam da ih puštam među vukove. Moj sin, koji je već odrastao, mi je jednom rekao. "Mislo sam da je kod sviju lijepo kao kod naše kuće, da se poštuju i drže riječ, a onda sam shvatio da toga nema. Kao divlje životinje puštene sa lanca. Grabi ko šta može. " On to zna ali i dalje vidim da teško odbija nekog kad traži neku uslugu iako nije zaslužio. Zato mislim da ga nisam dobro pripremio za ovakva vremena. Ostaje da se tješim da će vremenom da nauči oduprijeti se takvim ljudima i da je to bolje nego da sam odgojio loša čovjeka jer loše djete će do kraja života biti loš čovjek bez mogućnosti izbora jer nezna drugačije dok u dobro odgojenom djetetu uvijek preovladava crta dobrote čak i kad ga život dobro izudara tjerajući ga na zlo.
 
Stoka nevaspitana. Verovatno se tako i kuci ponasa.Nekad se znalo da bi porodica trebalo da je okruzenje iz koga izlaze formirane i vaspitane individue. Skola je sledeca stepenica obrazovanja i vaspitanja. I na kraju vojska koja je je ovakve mangupe lako dovodila u red. Na zalost vojske nema, skolstvo nam je srozano, a porodica okrenuta golom prezivljavanju.
 
Samo licnim primerom vaspitavati decu i uvek biti dobro informisan sta rade kada misle da ih ne vidite. Govorim o maloj deci, a o ovima sa klipa ne vredi trositi reci. Verujem da ni roditelji nisu nista bolji. Roditelj mora da zna sta mu dete radi i ako misli da radi nesto pogresno, da odmah sa njim razgovara i objasni mu da je to sto cini pogresno......normalno ako ne ide lepim onda ono: "Batina je iz raja izasla".
 
Poslednja izmena:
Zna li neko da li ima negde da se kupe ovakve podloške, radi se o podloškama za štelovanje zazora između dva konusna zupčanika na beraču.Odgovor može i u PP

2nq8l69.jpg
 
Daljinski za igračke

Imam jedan čamac sa daljinskom upravljačem 27 mhz. Ispravan je samo prijemni dio. Zato mi je jedan rođak donio drugi daljinski ali digitalni 2,4 GHZ. I predajnik i prijemnik. Trebao bi nekako da ugradim taj prijemnik od 2,4GHZ i na njega povežem motore.
Ovaj od 27MHZ ima na sebi releje a digitalni nema pa neznam dali on može da goni motore direktno sa svojih izvoda ili mora neki među spoj? Na kojem principu on radi? Kad bi to znao mogao bi nešto da iskombinujem.
Evo slika kako to izgleda.
http://postimg.org/image/pfii62llp/
http://postimg.org/image/4212eyztp/
 
A što prosto ne opraviš predajni deo daljinskog na 27 MHz? To će svaki tv mehaničar znati...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh