Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma ljudi manite se corava posla ,ko ce toliku lovu dati nama obočnim smrtnicima. To je namešteno gde treba da ode.
 

Ustajanje.....uranak je. Treba stavljati jagnje na razanj.:osmeh: Ja danas pored ovoga praznika slavim i jedan licni, godisnjicu braka (36 god. mraka:haha:). Necemo nigde dalje od nasega dvorista (tu je najmirnije) a svima zelim lep provod bilo u prirodi ili kod kuce.:ppozdrav:

 
Meni samo nikad ne moze biti jasno zasto meteorolozi imaju potrebe za iz......nje bez potrebe kad su svesni toga da cesto grese?!!! Totalni promasaj vec koji ovog proleca!!! Nemaju pojma sa zivotom!
 
Poslednja izmena od urednika:
Kishrobert,Peet...daj oladite malo.Stvarno.

Ja samo ne vidim u čemu je problem sad ?Jel je bilo oluja sinoć ?Jeste.I u Mađarskoj i u delu Šumadije.Jer su to modeli videli ?Jesu.

Jel se znalo da će negde biti i do 30litara ,a negde ni kapi ?jeste.

Jel bilo jakog vetra ?na severu Vojvodine,jeste.BIlo je i sugradice-grada severno od Subotice kao i u selima između Topole i Aranđelovca.

Sve je to lepo navedeno kao mogućnost sinoć.Gde će se tačno desiti to niko nije mogao da zna.

Ako se nije desilo kod nijednog od članova koji ovde piše,ne znači da nije bilo.

U globalu jeste ispalo slabije od najavljivanog,ali to vam ne daje za pravo da pišete ovakve komentare i napadate bez razloga..Ponavljam,razumem relovt zbog kiše,znam da je preko potrebna u većem delu Vojvodine,ali ništa nećete uraditi ako krivicu svaljujete na drugog.

Sve što ja vidim na kompjuterskom modelu-ovde to i napišem.Svaku tendenciju ili naznaku,baš sve.Modeli su takvi kakvi su,bolje trenutno nemamo.
 
Pa u principu se meterolozi izlajavaju da bi dokonjaci na forumu mogli da ih opanjkavaju. :osmeh:


Uzmete lepo ljudi ima sajtu Hidrometereološkog zavoda telefon, a i na sajtovima televizija koje čitaju vremensku prognozu i na novinama brojevi telefona pa ih zovite i kritikujte. Ovde je naziv teme "Vremenske prilike u 2015-oj godini", a ne nešto kao ajde ka kukamo i da prozivamo ljude. Nije problem da se povremeno požali na njihov rad jer stvarno ima grešaka, ali kada se preteruje ide se u :off_topic:, flejmovanje i hejtovanje, pa se može pomisliti da je cilj da se udavi sa ponavljanjem istih prozivki u nedogled.
 
Kishrobert,Peet...daj oladite malo.Stvarno.

Ja samo ne vidim u čemu je problem sad ?Jel je bilo oluja sinoć ?Jeste.I u Mađarskoj i u delu Šumadije.Jer su to modeli videli ?Jesu.

Jel se znalo da će negde biti i do 30litara ,a negde ni kapi ?jeste.

Jel bilo jakog vetra ?na severu Vojvodine,jeste.BIlo je i sugradice-grada severno od Subotice kao i u selima između Topole i Aranđelovca.

Sve je to lepo navedeno kao mogućnost sinoć.Gde će se tačno desiti to niko nije mogao da zna.

Ako se nije desilo kod nijednog od članova koji ovde piše,ne znači da nije bilo.

U globalu jeste ispalo slabije od najavljivanog,ali to vam ne daje za pravo da pišete ovakve komentare i napadate bez razloga..Ponavljam,razumem relovt zbog kiše,znam da je preko potrebna u većem delu Vojvodine,ali ništa nećete uraditi ako krivicu svaljujete na drugog.

Sve što ja vidim na kompjuterskom modelu-ovde to i napišem.Svaku tendenciju ili naznaku,baš sve.Modeli su takvi kakvi su,bolje trenutno nemamo.

Kimi nemoj da se jediš. Ljudi gledaju prognozu, a upamte samo deo koji njima odgovara, kako sam već i napisao. Pokazivali su modeli i više i manje kiše , i otprilike je bilo to to,negde vise kise, negde manje, zahlađenje itd...
Nisu meteorolozi bogovi pa da ti naliju kišu na njivu kad kod ti to odgovara Robi:bravo:
 
DA je pala kisa kod nas nije,da treba da padne,treba i to daobra,a da imam primedbe na postove kolege @Kimi nemam,covek da moze podelio bi svima kisu kome koliko treba,ali to nije u njegovoj moci,....:ppozdrav:
 
Ali zato mnogo, mnogo manji procenat od foreca.com koja do sada nije mnogo puta promašila od kada je pratim, a to je već 5 godina.
 
Sama reč "prognoza", zapravo kaže sve ...:osmeh:
Sa savremenom opremom, meteorološkim radarima, satelitima itd, vidi se šta se dešava na jednom mestu, u kom obliku i u kojem obimu. Međutim, prognozirati (predvideti) kretanje prema određenom delu zemlje, uvek sa sobom donese i neke promene u smislu količine padavine, područja na kome će tačno biti itd. Zato se ti podatci ažuriraju, ali ih svi ne objavljuju sa tim novim izmenama. Ako komentarišemo opšte javljanje prognoze na medijima bilo koje forme, složićemo se da su oscilacije pa čak i greške zaista velike. Mi ovde imamo sreću da postoji kolega koji se veoma često oglašava, postavlja nove snimke, odgovara na naša neretko i dosadna pitanja, čovek se nesebično trudi da nam pomogne i da nas obavesti, onoliko koliko je meteorologija kao nauka u mogućnosti. Što se tiče "našeg" Kimi-ja, od mene ima veliko poštovanje, potrebno je samo malo tolerancije i razumevanja ...
:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh