Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne zanosi se , nije to tolka lova , kad odbiju sve poreze i troškove teško da će ti leći možda 800 000.
 
Radi svakog Velikog petka od kako ja pamtim. Zasto, nisam nikad pitao. Kod nas u selu danas niko ne radi nista, osim stocara koji moraju da namire stoku, sto je apsolutno opravdano.
 
E ako baš danas mora u njivu onda sve u p.m.Kako je tek meni,iz gemišt braka sam i slavim oba uskrsa i božića.Ma ne pada mi na pamet pa nek sve propadne a nisam bog zna kakav vjernik.Gledam da ne griješim i ne bogohulim a to što nisam svake nedelje u crkvi ne smatram grijehom.
 
Ma nema to veze.Ispade da osuđujemo jlude a imali su dobru nameru,nije loše raditi.Možda nisu znali ili su ateisti masa je razloga ali danas nebi trebali osuđivati nikoga ako smo vernici i ako poštujemo današnji praznik.
 
Nekad se potrefi da mora da se radi na praznik, ali Veliki Petak nikad! Nekad odem na njivu i tek kad zavrsim i vratim se kuci skontam da je crveno slovo. Kad je potamljeno ili podebljano slovo onda se radi. Juce sam vezao kupinu a sutra ako bude lepo vreme ide popravka sejalice. Danas odmor i ::suncanje::
 
Veliki petak, Uskrs, Bozic su ipak veliki praznici u celom hriscanskom svetu i tu se vise ne radi o tome da li je neko vernik, ili ne. Tu se radi o opstoj kulturi.
Nedeljom se radi samo onda kad je to neophodno, kad je zetva, setva i neki neodlozni poslovi na polju, ali to je uglavnom par nedelja u godini.
 
Veliki petak, Uskrs, Bozic su ipak veliki praznici u celom hriscanskom svetu i tu se vise ne radi o tome da li je neko vernik, ili ne. Tu se radi o opstoj kulturi.
Nedeljom se radi samo onda kad je to neophodno, kad je zetva, setva i neki neodlozni poslovi na polju, ali to je uglavnom par nedelja u godini.
U pravu si kolega i ja slavim ovaj uskrs ali ni prošle nedelje nisam radio na veliki petak i uskrs zbog poštovanja prema prijateljima i komšijama ,kod mene se uvjek nije radilo ni na katolički uskrs, božić i veliku gospu.svejedno se stigne sve napraviti šta bi da je padala kiša?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh