Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
http://ruskarec.ru/news/2014/03/03/...ivila_sad_za_mesanje_u_unutrasnja__28725.html
Pogledajte sta kaze cuveni americki politicar.
У циљу давања подршке демократији она је помогла организацију обојених револуција у Србији, Украјини, Грузији и Киргистану
Pa zar toliko godina nije pricano da nismo imali strane placenike i domace izdajnike.Izgleda da jednoga dana sve ipak izadje na videlo.
E moja zemljo,zemljo izdajica.
To narod zna dobro ali uvek nasedne na slatkorečivost lezilebovića i osvedočenih lažova .Dok narod ne počne svojom glavom i počne da vrednuje one prave ljudske osobine nema nama napred,
i dalje će obećavati med i mleko, gradove na vodi
i uglavnom sve se svodi
da je narod ovca kome treba
ovan da je vodi.
 
Znam ja odavno da su mnogi znali ali mi dodje kao slag na tortu ta situacija kad neko iz vlasti godinama prica kako nije finansiran spolja da rusi rezim 2000. i sad onaj koji daje pare kaze pa davao sam vam pare ne pravite se ludi.Bas bih voleo da se ukljucim u neku od emisija kojih ima svaki dan u vezi izbora i da pitam nekog nekadasnjeg zutaca sta misli o izjavi ovog politicara!!!
 
Šta ima loše u finansijskoj pomoći demokratskim pokretima u borbi sa totalitarnom vlasti bil koje vrste . Sada naprimer kad bi u SJ Koreji postojala bilo kakva opozicija zar je nebi trebalo pomoći da se izvuku iz mraka i da se skine vlast opasna po region.
 
Neko uvidi propast nekada, a neko nikada! Koga je zapad podrzao tome je kasnije preselo. (mislim na narod)
 
@ Vojkan , Pa očito imam totalno suprotno mišljenje o nekim stvarima od tebe , neznam što te to tolko čudi , kad mene ne čude neki tvoji stavovi?
 
Ako nastavite da se prepirete, tema će biti zaključana.
 
Poslednja izmena:
Neko uvidi propast nekada, a neko nikada! Koga je zapad podrzao tome je kasnije preselo. (mislim na narod)
Janose pogledaj samo primer istocne nemacke i zapadne nemacke, isti narod podeljen od dve sile nakon drugog sv rata.
POsle 30 god, jedni su bili u izolaciji vozili trabante, a drugi vodeca sila evrope.
Vidim da si u drugim temama uzdizao ruse u nebesa i zvao ih braćama.Jedino gde su bogati rusi investirali u Srbiji je da jeftino kupe monopolsku firmu NIS , gde ne mogu da omanu,.Nisam nešto primetio da su drugde došli sa lovom da pomognu građanima ove zemlje da zarade novac, da otvore neku firmu.
Doduše čitao sam da su zajebali one ljude za jabuke, dam im nisu platili. Tj bila reportaža kod Uroša.Verovatno ima drukčijih primera, samo eto, nisam čuo za njih.
I ovde ću ponoviti, i rusi i ameri gledaju svoj interes, nemojte se zanositi da imaju neke emocije ka nama.
Pitaj one jadnike iz srbije što su radili maltene kao robovi u Sočiju , dal je u Rusiji bajno ko što zamišljaš.Ja još nisam čuo da je neko došo iz nemačke, a da su ga zavrnuli za lovu.
 
Pa i Libija je bila suuuuuuuuuuper zemlja dok nisu došli Ameri da " brane " demokratiju tako da ni istok ni zapad ne želi nikome da pomogne već svi gledaju kako da te oglobe a sa sićom ti zamažu oči .Niti će Arapi nama pomoći jer je došlo vreme da se ljudi ophode jedni prema drugima kao i životinje " jači pojede slabijeg " imam utisak da su Srbi ( pod srbi mislim na sve državljane Srbije ) kao mačići koi još nisu progledali ili jesu ali se plaše da otvore oči i uvide realnost.
 
Doduše čitao sam da su zajebali one ljude za jabuke, dam im nisu platili.

Ja još nisam čuo da je neko došo iz nemačke, a da su ga zavrnuli za lovu.

Što se tiče te priče ko je koga zavrnuo ni Srbi nisu sedeli skrštenih ruku

U Rusiju smo izvozili šljive sa kamenjem - izvor blic.rs

Srpsko voćarstvo i povrtarstvo, da je produktivno, komotno bi moglo da živi samo od izvoza u rusku prestonicu. Ali, daleko je izvozna bajka. U odnosu na region, Srbija zaostaje u subvencijama i kreditnom podsticaju razvoja agrara. A izvitopereni trgovački mentalitet uspeo je da u sirove šljive sakriva golo kamenje ne bi li podvalio „braći Rusima“ i ubrao evro više.

Što se tiče onih koji su sa zapada došli kratki za pare, evo primer iz Apatina

Traže zaradu za 14 dana rada u Holandiji - izvor blic.rs

Dok se neko vodi idealima, neko drugi se vodi interesima
 
Ovde mnogi veruju u deda mraza.Cuj .Neko ce uloziti milijarde da skine "totalitarni rezim"a da to nisu iskljucivo njihovi interesi.Pa jos ima zemalja gde vladaju plemenski klanovi i porodice vec 300 god. Ali nemaju nafte , zlata ,gasa, pa niko da se pocese po **greška..u
 
@ Kova Za tvoju informaciju, poznajem par ljudi licno koji su radili u Sociju I svi su naplatili svoj rad. To potpisujem, a na tebi I ostalim je dali hoces da verujes. Sto se tice tih ljudi koji su vraceni, radi se o pojedincima koji su radili bez PAPIRA, I inspekcija ih je pohvatala, jer nisu imali neku registrovanu firmu preko koje su radili, vec su isli preko neke fantomske agencije. Sto se tice kupovine nisa, pa nasi tu dizu akcize, a ne Rusi. Ti Rusi koje ovde mnogi mrze nas nisu bombardovali I ubijali decu, nisu nam slali ''milosrdnog andjela''. Vidim ja koliko nas ovi zapadnjaci ispomagase, pa svaki dan tonemo sve vise I vise. Pored Rusa, srcu su mi prirasli I Kinezi, Japanci. Ne mogu sigurno voleti nemce koji su nas porobljavali vise puta, a to I sada cine mirnim putem. Koga zapad pomaze, tome koza puca.
 
Janose pogledaj samo primer istocne nemacke i zapadne nemacke, isti narod podeljen od dve sile nakon drugog sv rata.
POsle 30 god, jedni su bili u izolaciji vozili trabante, a drugi vodeca sila evrope.
Vidim da si u drugim temama uzdizao ruse u nebesa i zvao ih braćama.Jedino gde su bogati rusi investirali u Srbiji je da jeftino kupe monopolsku firmu NIS , gde ne mogu da omanu,.Nisam nešto primetio da su drugde došli sa lovom da pomognu građanima ove zemlje da zarade novac, da otvore neku firmu.
Doduše čitao sam da su zajebali one ljude za jabuke, dam im nisu platili. Tj bila reportaža kod Uroša.Verovatno ima drukčijih primera, samo eto, nisam čuo za njih.
I ovde ću ponoviti, i rusi i ameri gledaju svoj interes, nemojte se zanositi da imaju neke emocije ka nama.
Pitaj one jadnike iz srbije što su radili maltene kao robovi u Sočiju , dal je u Rusiji bajno ko što zamišljaš.Ja još nisam čuo da je neko došo iz nemačke, a da su ga zavrnuli za lovu.
To sa podelom Nemacke i trabantima je istina.Ipak treba uzeti u obzir da je to period komunizma i hladnog rata,tj trke u naoruzanju,koju su osim DDR a ispastale i sve ostale zemlje varsavskog pakta, na celu sa Rusima koji nisu vozili Mercedes na tudjoj grbaci,vec su takodje ziveli u bedi i siromastvu.Po meni je to glavna razlika izmedju novopecenih sila,sto neki pod izgovorom demokratije stvaraju sebi nove kolonije,samo se drugacije zovu i na njihov racun voze Mercedese.:osmeh:Sto rece kolega pidikanac Libijci su bas lepo ziveli,al imaju naftu,koja treba demokratima.Da dodam i to da je u Rusiji proslo vreme komunizma i da i oni vaze za demokratsku zemlju i ne bih ih poredio sa S Korejom i nekadasnjom Rusijom,tj SSSR om.
 
To da nas nisu bombardovali to je jedna stvar, al naivan je ko misli da je neprijatelj, našeg neprijatelja nama prijatelj. Varate se ako mislite da ruska nova finansijka elita ima neka osećanja prema narodu ovde. Vole oni srbiju , jer su uspeli da kupe NIS jeftino i izvleče 51 posto profita.Kad uzmu pare od nas, oni pravac na zapad pa pokupuje luksuzne jahte iz njihovih brodogradilišta.
A što se tiče, radnika u sočiju kako sam ja čuo radili su oni u sočiju duže vreme bez papira, al kad su počeli da traže pare, neko rešio dam im pošalje inspekciju i uzme pasoše.

Ono što morate da shvatite, da je Rusija ovom aspiracijom ka KRIM-u zabila nož srspkim interesima na kosovu. Opravdanje njihove akcije je da zaštite većinsko rusko stanovništo u toj regiji.
Kad i ako naši odu na neke pregovore sa šiptarima o kosovu, ovi će reći: Pa vidite da su i rusi uzeli teritoriju gde je rusa 90%, po tom principu kosovo je šitarsko , jer ih ima 80-90% dole.

Možda nekom ovaj rat predstavlja neku satisfakciju, kao odraz nemoći zapada u ovoj situaciji koji je očigledan, al treba gledati dalje od toga, zbog gore navedenog mislim da ovo posredno škodi našim interesima.Manite se idolopoklonstva, naivnosti vere u druge. Samarićani su davno izumrli. Uzdajte se use i u svoje kluse i da namestimo ovde zemlju po našoj meri i da se u njoj lepo živi.
 
Ovde je to lepo objasnio :osmeh:
Inace jako dobar drugar mi je radio 3 meseca 80tih godina u Zapadnoj Nemackoj 3 meseca i kad je trebala isplata isti scenario i cak deportacija do granice.:osmeh:Natrcao je na tipa,koji je ispalio celu grupu,tj njih 14.To nema nikakve veze sa Nemcima i Rusima,to su pojedinci,a i u Srbiji ima mnogo onih koji bi majcicu prodali za jahticu.Ta prica ne pije vodu,da su samo Rusi takvi,a apsurdno je ocekivati da bilo ko bude veci Srbin od nas samih.
 
Кова77 друже види овако...-
Оне Србе који су најебали у Сочију су преварили посредници-Срби..
Сво воће које Руси врате смо сами криви јел убацујемо фушерај јер смо стока...
Шиптара тад није било на Косову толико него ни пола,кад је ушла Војска Србије није било ни 20 посто..де мало реалније гледајмо на ствари..:Док су РУси код нас парадајз откупљивали цена је била 10 км 10кг.кад су ови наши почели слати трулеж у камионима они људи лепо врате и неће више..кад цена 1 е 10 кг..и ко је ту луд.
 
Osjetićemo i mi njhovu nesreće ubrzo , kolko je sutra sa cijenama nafte , plina , djubriva , jedino će vjerovatno cijena žitarica otići malo gore , al i to ne odgovara svima.
 
Osjetićemo i mi njhovu nesreće ubrzo , kolko je sutra sa cijenama nafte , plina , djubriva , jedino će vjerovatno cijena žitarica otići malo gore , al i to ne odgovara svima.
To si sigurno u pravu.Isto tako je i cinjenica da je posle zalivskog rata cena nafte ihahaj otisla gore.Jbg bio skup rat,pa treba vratiti ulozeno.:osmeh:Samo se prodavac promenuo.Isto je i sa libijskom naftom.A kad smo kod naftasa,zasto Norvezani nece u EU,a vabe ih,a ekstra zive.Da i njima ne zakuca demokratija.:haha:
 
I tako mi prekraćujemo veče razmatrajući gotovu priču, 15% Ukrajine ide Rusima, ostalo dobija EU. Konstatovali smo večeras i da prevaranti nađu sebi pacijente za obradu.

Kako niko ovde ne postavi neku pravi vest, nego sve prežvakane priče.


::sramota:: Naravno ni ja nemam neku vest podebnu, nego prekraćujem veče ::sramota::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh