Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Оваг дечка из Товаришева треба одвести у Америку да се уда за неког геј фармера,испуниле би му се све животне жеље,све около Џон Дир,нема орања и биће задовољен у сваком смислу..Удави више са Американцима,иди кад их волеш толико..
 
Danas sam preorao jednu njivu koja je takodje bila orana na jesen, ali je bila livada, pa na jesen izorano kako se moglo izorati, i danas sam je ponovo izorao sasvim ok se izoralo, e sad sta mi predlazete da li da ostavim tako kako jeste,ili da izdrljam, tanjiram, ili sta drugo. inace ispalo oranj sitno samo tako
 
Бачена уреја на угар јесењи јер се летос није стигло угарити и то руска 250 кг по кј.Опалићу дрљачом 2 пута сутра,семе стиже око 12 марта пионир но1 ,сетвоспремач 2 пута и сејање 20-ог марта ако време дозволи па шта ми бог да,А ви колеге браћо и земљаци молио би савет сугестију и покору јер сам нов у овом послу
 
Ma kakvi rano pravo vreme kao poslednje tri godine :) pa da vidis kako kukuruz menja boje ako proviri. Drugar hajde da si rekao soja repa suncokret, ali kukuruz... prerano je to.
 
Бачена уреја на угар јесењи јер се летос није стигло угарити и то руска 250 кг по кј.Опалићу дрљачом 2 пута сутра,семе стиже око 12 марта пионир но1 ,сетвоспремач 2 пута и сејање 20-ог марта ако време дозволи па шта ми бог да,А ви колеге браћо и земљаци молио би савет сугестију и покору јер сам нов у овом послу

Ako imas para na bacanje i kupovinu semena sej
 
Poslednja izmena od urednika:
Bolje irvasa nego obicnog jelena, da bi bio IN :cao:
Stvarno ti amerikanci nista ne znaju, glup jedan svet. Da im mi pokazemo kako se zatvara brazda kupili bi tehnologiju od nas, a ne oni no-till i ostale gluposti. Barem 3-4 puta godisnje uzorati i 2-3 puta podrljati.
Ispade da je amerika iskljucivo poljoprivredna zemlja.Da im nije da jasu ceo svet nebi se oni najeli od njihove poljoprivrede nego zajasu naftna polja pa bombarduj.Neka uzmu oni nasu mesinsku tehniku pa da vidimo sta ce da urade mislim na nase masine,na njihovu starost.Ipak smo mi snalazljiv narod.Uostalom lako je njima kad vidi koliko leda i snega imaju:haha:
 
Ispade da je amerika iskljucivo poljoprivredna zemlja.Da im nije da jasu ceo svet nebi se oni najeli od njihove poljoprivrede nego zajasu naftna polja pa bombarduj.Neka uzmu oni nasu mesinsku tehniku pa da vidimo sta ce da urade mislim na nase masine,na njihovu starost.Ipak smo mi snalazljiv narod.Uostalom lako je njima kad vidi koliko leda i snega imaju:haha:

Kakve ovo sad ima veze sa zatvaranjem brazde ?
 
Kakve ovo sad ima veze sa zatvaranjem brazde ?

Pa to je istina a ti nama drobis o njima jos sve to dobro solis sarkazmom i ironijom.razmisli malo sta pises ima ovde dosta ljudi sto ih ne voli .
A to sto su napredni to je na ustrb ostatka sveta ,pa kakav je onda to njihov napredak!? Samo oni su napredni a mi ostali smo idioti.!?!A idioti smo
Samo iz tog razloga sto ne ugnjetavamo druge postujemo druge religije,veroispovesti,kulturu obicaje... drugom recju ponasamo se ljudski i civilizovano.
Mislim da treba da razmenjujemo razlicita misljenja o nacinu i postupku obrade tj tema je zatvaranje brazde a poredjenje s njima i njihovim nacinom obrade je prica u prazno,po svakom pitanju.Uzmi samo klimatsku razlicitost,geografski polozaj,oni imaju pojas corn-belt-zitni pojas gde su kukuruz i zitarice na jugu su pamuk duvan i soja, a na krajnjem zapadu su voce i povrce.Kod nas nema tolike klimatske razlicitosti i umereno toplih kisnih klima niti imamo nesto planinskih pojaseva ni ekstremno susnih kao njihova Kalifornijska dolina...
 
Poslednja izmena od urednika:
Ko kaze da ja amerikance i USA volim. Na osnovu cega si ti to zakljuci, a i ostali. Sta ja ima njih da volim ili nevolim. Uopste mi nije jasna poenta rasprave o simpatijama prema nekom narodu, drzavi, a u ovom slucaju USA.
Voleli mi njih ili ih mrzeli moramo priznati da su oni nasli nacin da se izbore sa vetrovima i odnosenjem setvenog, plodnog, sloja zemljista.
Mi kao narod, to jest poljoprivrednici treba da prepisujemo ono sto je najbolje pa makar to bilo i iz Severne Koreje.
Jos je davno nas narod izreko poslovicu (ne zove se dzabe poslovica): Pametan se uci na tudjim greskama, a budala na svojim.

Mi bi najvise razloga imali da mrzimo Nemce i sve sto je njihovo, ali se sve utrkujemo ko ce voziti novijeg Golfa ili Pasata, ili Mecku ::namigivanje::
 
Danas sam preorao jednu njivu koja je takodje bila orana na jesen, ali je bila livada, pa na jesen izorano kako se moglo izorati, i danas sam je ponovo izorao sasvim ok se izoralo, e sad sta mi predlazete da li da ostavim tako kako jeste,ili da izdrljam, tanjiram, ili sta drugo. Inace ispalo oranj sitno samo tako. Ima li neko neki savet za mene ? Da li sam izgubio vlagu, da zatvaram brazdu, ili ne?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh