Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji je cilj te akcije ?

Ako radiš za nekog većeg ili za nekog neplatišu može ugovor, onako između fizičkih lica, za zeznute sa overom u sudu. Mogu da se daju predračuni, ako se ide preko firme, pa kad uplate da im se isporuči faktura (priznanica). Na predračunu ide kakav je uslov plaćanja, avansno ili do xx dana posle završetka radova. Za zeznute može i da se doda dodatak o zateznoj kamati i koji je sud nadležan u slučaju spora. Znači nikako faktura, dok se ne obavi plaćanje, ako se ide kao firma.

Ali da se o ovome još razmisliti, zavisi koja je svrha celog cimanja sa tim.
 
Pa ima dosta ljudi koji plate posle recimo godinu dana, i jos im onda ne odgovara to sto seckanje naplacujemo 1000dinara po jutru, i onda tu nemam sad platicu ti posle sledeceg kosenja , ili kad prodam zito ili kukuruz. Ne bih nikakvu kamatu onda bih ispadao zelenas ::novac:: nego ovako da se jasno vidi da sam ja njemu to radio tu vrstu usluge. da na tome pise kao sto sam rekao u prethodnom postu naziv firme, moj potpis cenovnik, sa seckom bez secke ,prevoz, cena po hektaru, placanje u lovi ili robi, imao bih mozda neki dogovor sa ovima na silosima gde ti ljudi predaju da im odmah skidaju recimo 300kg/jutru, ili ako late do nove godine samo im vratim tu robu, jeste malo komplikovanije ali znam da imam ili robu ili pare od svakog od koga radim.
 
Razmisljao sam da pocnem da dajem neke "priznanice" za usluzne radove npr. u zetvi pseninice, vrsidbi kukuruza. I da na toj priznanici bude navedeno firma. broj firme ili p.g, datum,potpisi lica koje zeli da mu se radi usluzno vrsidba zita ili neka druga usluga, da bude navedeno kako placa da li je tu robi ili novcem, navedena cena sa seckanjem i bez seckanja, sa prevozom i bez prevoza. Sta vi mislite o tome ? Jel ima neko iskustva sa tim stvarima ?
Nekad je i bila obaveza izdavanja potvrde,na kojoj je upisivana površina,cena radova novčano ili u robi...
 
Pa ima dosta ljudi koji plate posle recimo godinu dana, i jos im onda ne odgovara to sto seckanje naplacujemo 1000dinara po jutru, i onda tu nemam sad platicu ti posle sledeceg kosenja , ili kad prodam zito ili kukuruz. Ne bih nikakvu kamatu onda bih ispadao zelenas ::novac:: nego ovako da se jasno vidi da sam ja njemu to radio tu vrstu usluge. da na tome pise kao sto sam rekao u prethodnom postu naziv firme, moj potpis cenovnik, sa seckom bez secke ,prevoz, cena po hektaru, placanje u lovi ili robi, imao bih mozda neki dogovor sa ovima na silosima gde ti ljudi predaju da im odmah skidaju recimo 300kg/jutru, ili ako late do nove godine samo im vratim tu robu, jeste malo komplikovanije ali znam da imam ili robu ili pare od svakog od koga radim.
Onda uzmes knjigu računa i izdaš redovan račun a radiš samo registrovanima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobro jutro.
Sta mislite, da li ce i danas biti promocija Agrimaxa u onoj cuvenoj poljoprivrednoj emisiji?
Oce sestra da se kladi:haha:
 
Vidi se da jos nema puno posla za ratare.Sav radni svet visi na Poljoinfu vec u 9h ujutro :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh