Chat 17

Nikome nisam rekao magarac bez razloga pa ni tebi. Nisam tako vaspitan. Ti si rekao da sam ja sizofrenik pa zato. Kako to nepomenu
 
Не, нисам ти рекао да си шизофреник, него сам те питао каква су то "шизофрена цепања", како је то изговорио онај пандур кога глуми Срђан Милетић у "Вратиће се роде", када му је лик кога глуми Љуба Бандовић одговара о "имамо парфеме... немамо парфеме... имамо тетку.... више парфема.... за више тетака" у гепеку аута.

На страну твој критеријум, какав год он био, али ти си за мене неочекивано и жестоко исмејао комшију јер није хтео да ради на неки црквени празник, а сам си се који дан касније декларисао као практикујући верник и то је мени личило на "шизофрена цепања" о којим прича Милетић: "...Овај један у њему говори једно, а овај други, друго. Мислим, коме ја да верујем!?"

 
Нисам ни раније покушавао, а ни сада не бих да покушавам да дајем психолошку дијагнозу или да утврђујем ли она уопште постоји - немам потребно образовање, а ни интересовање за такву струку и још да све то учиним преко неколико форумских постова.

Оно у што могу да будем сигуран је да је утисак који сам стекао, је да си у случају са комшијом, случајно или не, испао малчице лицемеран. Кажем још једном, на страну твој лични критеријум по коме је комшијина верска пракса "но буено", а твоја "буено", али ми је то што си и како ономад писао. баш упало у очи.
 
Uglavnom samo okreces diskusiju , al da prodajes putinova muda pod bubrege to moze , al ako neko kaze kontra , onda udri skreci temu. Sto putin sa svojom ekipom slavi pobjedu sssr na fastima , a sad upravo je on klssicni fasista koji salje unuke tih boraca da ginu i jedni i drugi , to je ok. A ako neko kaze da su se srbi i ukrajinci borili zajedno protiv fasizma , to je za hitnu reakciju.
 
Ako je Uroš Drenovic dobio ulicu Banjaluci mogao bi dobiti ulicu i Marisav Petrović. Radili su isti posao- prvi po Kozari za Ustaše, drugi po Kragujevcu.
Ne znam za tog Marisava ali Drenovića na Manjači Srbi porede sa Bogom......Zahvaljujući njegovom sporazumu sa Ustaškim vlastima na Manjači nije falilo srpsko uvo .Da je aktivno učestvovao u nekim zajedničkim akcijama protiv komunista sa fašistima,to stoji.Takođe,da nije trebao dobiti ulicu u Bl,nije.....upravo iz navedenih razloga aktivne kolaboracije.
 
Ne znam za tog Marisava ali Drenovića na Manjači Srbi porede sa Bogom......Zahvaljujući njegovom sporazumu sa Ustaškim vlastima na Manjači nije falilo srpsko uvo .Da je aktivno učestvovao u nekim zajedničkim akcijama protiv komunista sa fašistima,to stoji.Takođe,da nije trebao dobiti ulicu u Bl,nije.....upravo iz navedenih razloga aktivne kolaboracije.
Marisav se pokazao u Kragujevcu u oktobru 1941.
 
Nisi vjernik al bi da odredjujes dali je zabranjeno raditi ili ne i dali je neko licemjeran ili ne .
Нити сам одређивао, нити одређујем кад ћеш ти или било ко други да радите или не радите и то може се види из дијалога кога смо тада имали, само да се прелиста неколико страна ове теме у назад. Али јесам констатовао да си се понео лицемерно и ти сам си ми оним што си написао дао разлог да то помислим.

Ако успеш да нађеш и покажеш где сам се ја то ставио на место арбитра и некоме одређивао када ће да аргатује, а када да пландује, ја ћу се најискреније извинити и признати своју грешку да сам се непримерено понео према теби, твом комшији или неком трећем.

Ако то не успеш да нађеш да сам то написао, ја ћу својој констатацији да си испао лицемер, додати и да си лажов.

Uglavnom samo okreces diskusiju , al da prodajes putinova muda pod bubrege to moze , al ako neko kaze kontra , onda udri skreci temu. Sto putin sa svojom ekipom slavi pobjedu sssr na fastima , a sad upravo je on klssicni fasista koji salje unuke tih boraca da ginu i jedni i drugi , to je ok. A ako neko kaze da su se srbi i ukrajinci borili zajedno protiv fasizma , to je za hitnu reakciju.
Мораш признати да сам одличан продавац Путинових муда, јер види колико много си их ти пазарио - из уста их не вадиш. Не можеш три-четири поста у овој "слободној теми" на форуму да спојиш, а да га не поменеш.

Што Путин са својом екипом слави победу СССР-а над фашистима? Биће да је тако у могућности.

Нисам нешто чуо твоје жалопојке када су се пре пар пар година дивљачки клали Азери и Јермени у Карабаху - ниси нешто био инспирисан да одређујеш ко је ту "класични фашиста".

Преговараш ми да скрећем тему. Хајде онда да истерамо до крај ову глупост о "Украјинцима ослободиоцима" потеклу из америчке амбасаде, ваљда од претходног амбасадора, Годфрија.

Де реци свима онима које уопште интересује ова наша дискусија, због чега су совјетски (значи тути-фрути микс свих народа СССР-а) војници који су учествовали у ослобађању Србије и Београда од пре пар година напрасно постали украјински, толико да се то посебно наглашава? По ком критеријуму су ти црвеноармејци постали Украјинци? Са ког то документа је скинут печат поверљивости, па због њега треба мењати досадашњу историографију?
 
Само немој да заборавиш на то. Рад сам да чујем од тебе шта "нису само Украјинци, али јесу Украјинци" значи на српском језику.
 
Је ли ти хулиган, што прскаш по башти у шорцу? 'Оћеш да ти се шатирају длаке на ногама? :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh