Chat 17

Ja se trudim da ne radim na praznik. Jedino ako se uđe u berbu, pa baš mora da ne bi prezrelo voće, ili (ako baš mora) prskanje (ako par dana bude loše vreme, pa samo na taj dan nije). Ostalo, rezanje, frezerovanje, tanjiranje, oranje i slično - ne.
 
Kod nas majstori zidali popu bedem na Vidovdan, zanimljivo da mu je dva puta vetar srusio 50 metara bedema, eno stoji ne sklanja ga. Kad mogu postujem praznike i crveno slovo, moram namirivati i na slavu stoka ne zna za praznike,baliro sam na crveno slovo seno se mora sklanjati, nekad i zaboravim koji je dan, u Boga verujem, pravoslavac sam ali postujem i druge vere, ne dokazujem se da sam veliki vernik, ne namecem drugima, radi sta ti je volja samo budi covek.
 
Svaki dan je neki svetac . Ispada da crkva pravi diskriminaciju odredjivajuci ko je veci a govore da smo svi jednaki pred Bogom . Takodje i popovi onda neka ne rade i ne uzimaju pare na crveno slovo . Sustina je da mnogo popova govore da se ne sme ugroziti egzistencija porodice i da se tada sme raditi . Takodje ne podrzavaju one koji se pozivaju na crveno slovo i nerad a to jutro nisu bili na liturgiji .
 
U takvoj situaciji se kaže nek Bog oprosti i posao se uradi.
И обавезно се прекрстиш,бар ја тако. Кад погледам ко све иде у цркву и моли се Богу један дан на црвено слово и није смртни грех наспрам њихових грехова од појединаца. Самном радио лик побожан оно милина ти га гледати, а он што је мога да украде из фирме украо је без имало стида и срама.
 
Obično im kod nas bude prva parohija dok ne ispeku zanat pa ih šalju dalje.Nakon vašeg imali smo takvog mladog, izuzetan čovek, poslat je dalje kada je avanzovao.Trenutno imamo popa koji je u penziji, radi valjda honorarno ili kako već i čekamo novog.U velikom su deficitu i sa te strane, nema ni sveštenstva na izvol'te.
 
Poštujemo velike svetce. Ali kad mora da se radi mora. Kod nas se kaže Bog prašta seljaku. Prekrstim se, kažem Bože pomozi i na njivu...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Obično im kod nas bude prva parohija dok ne ispeku zanat pa ih šalju dalje.Nakon vašeg imali smo takvog mladog, izuzetan čovek, poslat je dalje kada je avanzovao.Trenutno imamo popa koji je u penziji, radi valjda honorarno ili kako već i čekamo novog.U velikom su deficitu i sa te strane, nema ni sveštenstva na izvol'te.
Naš sveštenik je car

Text do kraja, video obavezno odgledati

 
Nazad
Vrh