Chat 17

Већ је пре пар дана објављено да су Израелци користили податке прикупљене са друштвених мрежа (и наравно Гугла) да маркирају мете (физичка лица не рачунајућеи објекте) у Гази од којих је добар део ликвидиран уз "прихватљиву" колатералну штету од 10 тј. 100 у заисности од ранга мете (у питању је неколико десетина хиљада). То су све подаци које добровољно дајемо да би користили неке апликације па су лако дошли до фотографија, активности, навика, кретања, околине ... Па ви слободно широко користите паметне телефоне а сутра се укључите у "покрет отпора". И Украјинци су у почетним операцијама слали поруке породицама Руса са ратишта а и неке ракете и артиљеријска зрна су стигле на мобилни сигнал.
Мада, ако се сећам, први су Руси послали ракету на мобилни сигнал кад су рокнули Џохара Дудајева (или ме сећање вара).
Nemas blage veze kako mobilna telefonija radi :haha:
Rusi su prvo "zarazili" virusom mobilne telefone ukrainaca , cak i njihovu aplikaciju za navodjenje topnicke vatre , virus salje sifriranu poziciju telefona u kojoj je instaliran , dok to ukri nisu provalili dosta su popusili, a ne kako ti zamisljas da se moze detektovati mobilni , zato i dreka sa kineskim telefonima i odasiljacima na zapadu , gajis ljutu guju u njedrima koja ce te ujesti, mislim to rade i zapadni uredjaji ali kao po onoj rimskoj poslovici ono sto je dopusteno jupiteru nije dopusteno volu 8-)
 
Сећам се и ја дединих прича како је био на принудном раду код Немаца, па опет немам намеру да на основу тога дајем суд о плановима и пракси нацистичке Немачке.

Ал' брате мили, прелистај по Нету нешто у том "Генералплан Ост" и сазнај шта им је био план са нама "унтерменшевима", сети се како су Немци били методични у спровођењу свог "ордунга", па сам тим у виду, сам реши да ли је на месту да излетиш са "боље би нам било под Немцима". Више сам него сигуран да после не би ни помислио нешто такво.
Da nije bilo ishitrenog 27 marta verovatno ne bi ni trebalo da budemo pod Nemcima, verovatno ne bi Nemci morali da nam 91 godine vracaju milo za drago, verovatno ne bi jedva cekali 99 i novo vaspitavanje kao ni danasnje pokretanje pitanja navodnog genocida u Srebrenici. Zakljucak. Pod Nemcima je teska rec i pogresno formulisana. Ja bi rekao... Mozda nam sa Nemcima ne bi bilo lose, ali se pokazuje kao lose biti protiv njih.
 
Па гледајући са историјске тачке гледишта, како би прошли онда са ссср? Опет између чекића и наковња. Они сигурно не би заборавили прихват руске емиграције после октобарске револуције. А и са немцима имали већ један "заједнички" рат 1914-1918. То би сигурно они заборавили и прешли преко тога...
 
ко може да воли да му у кући буде други газда а иначе војводину су немци држали 200 година а србију не целу су владали око 30 година далеко им лепа кућа
 
Цоци, немој да релативизујеш. Поменути "Генералплан Ост" је развијен две године пре 27. марта. Оног момента када би Немачка победила у рату, како су они сами предвидели, почела би реализација тог плана, по коме, подсећам те, ми Словени би били истребљени. Да ли треба да те подсећам на пословичну немачку методичност у свему што раде? Ја немам сумњи да би нас они на исти такав методичан начин истребили.

Написао си нешто што ми боде очи. Кажеш "...вероватно не би Немци морали да нам '91. године враћају мило за драго..." Значи морала је Немачка Хелмута Кола '91., Немачка Герхарда Шредера '99 и Немачка Олафа Шолца сада, да нам врати мило за драго јер смо нацистичкој Немачкој Адолфа Хитлера одбили сарадњу, после чега су они послали своју армију овде да са својим савезницима окупира нашу земљу, какогод се она називала тада?

Чекај бре, јесу ли ови потоњи пост-Хитлеровски Немци раскрстили са Хитлером и нацизмом или МОРАЈУ да нам враћају што смо одбацили сарадњу са немачком нацистичком државом Хитлера?
 
Лепо је рекао Душан Ковачевић да колико су немци нанели зла свету да би требало да им забране да уопште имају ножеве него да једу само виљушкама и кашикама.
Србе су немци сатрли у првом и у другом светском рату а и деведесетих су били на страни зла.

Немци су само извршиоци радова... неко други, лукавији, финансирају.

Требала је наша коњица да сатре једно пар градова када је ушла у аустрију па да запамте сва зла која су нам донели... него то није наш манир. Ми смо часна и поштена и храбра војска...
 
Идеологија није могла нестати када нису ни немци нестати. Него нечег сам се сетио од пре...
 
Sapatnik , evo pivo za tebe

47vyTcj.jpeg
 
Па гледајући са историјске тачке гледишта, како би прошли онда са ссср? Опет између чекића и наковња. Они сигурно не би заборавили прихват руске емиграције после октобарске револуције. А и са немцима имали већ један "заједнички" рат 1914-1918. То би сигурно они заборавили и прешли преко тога...
Što se tiče situacije da su 48-me sovjeti ušli u jugu, prošli bi pet puta gore od poljaka, čehoslovaka ili mađara(pa i moldavaca i rumuna).
Rekao bih da je to jedina svetla tačka titova da se nije priklonio toj struji komunizma.
 
Kinezi su obične pi@cke , ne mogu da oslobode ono jedno ( svoje ) ostrvo
bas me zanima da li znas ko je na tom ostrvu? od koga bi ga oslobadjali?

 
Poslednja izmena:
Legenda kaze da je Pera pre mnogo hiljada godina kada se posvadjao sa svojim bratom Zikom upustio u avanturu . Seo je na svoga konja Sarenca i krenuo put istoka i naselio predele danasnjeg Pekinga . Posto je prilikom prelaska pustinje Takla Makan jako duvao vetar , Pera je jedva drzao oci otvorene i takve su mu i po dolasku ostale . Otuda ti narodi imaju takve oci 😊
 
Poslednja izmena:
Al se nešto Vulin namrcio na Makedonce ? Šta mu ovo treba , oce da nas posvadja sa svim komšijama !
 
Nazad
Vrh