Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tačno je da mi dajemo glas, zaokružimo nekog na listi. To je površina.
Zdrav razum? Šta je to?
O psihologiji čovjeka su napisane knjige. Nisu svi korisnici tog znanja zainteresovani za liječenje i blagostanje čovjeka. Postoje čitavi timovi , učenih ljudi, za manipulaciju ljudskim umom. U pregovorima, ako se radi o velikoj lovi, u timu obavezno imaju čovjeka koji gotovo ništa ne govori: Samo sluša i ponešto zapiše. To je stručnjak za "čitanje" čovjeka. On odlučuje o strategiji pregovora. Kad da se zakurče a kad da otkurče.
Naš um je podložan raznim manipulacijama. To je u podsvjesnoj razini. Propaganda i reklame ciljaju na reptilni dio mozga i tu puštaju korjen.
Kad imaš podatke, koje je neko vješto ubacio u um, kako god da ih iskombinuješ dobiješ isti približno rezultat.
Čovjek koji je dresiran od malih nogu da nešto voli se identifikuje sa tim. Primjer. Identifikuje se sa nacijom. Dirni mu naciju i on je spreman da ti oko izvadi. Klub, političko uređenje, ekonomski modeli, čitav način života. Nediraj! Promjeniće se ali veoma polako i to samo ako prekine sve veze sa tom identifikacijom.
Naš um je tako temeljno obrađen i svakim danom smo izloženi toj propagandi da je promjena gotovo nemoguća. Kad gledate vijesti za koga "navijate". Nije to zbog razuma već nekog volite a nekog mrzite. U stvari nepoznajete ni jednog. Znate samo ono što su vam rekli. Ipak vi ste ubjeđeni da je ono što su rekli apsolutna istina. Od zdravavorazumskog razmišljanja bi se očekivalo da prizna da nezna. Ko od nas je spreman da to prizna?
Vjerujemo u nešto i tako se ponašamo.
 
Jedan savet. Imamo dve septičke jame. Jedna je sabirna a druga je prelivna. Jame imaju preko 30godina. Znam da je tata pričao dok ih nije praznio nije imao problema. Kako je prvi put ispražnjena, tako je prva jama zacepila i ogromne naslage masnoća, fekalijama itd ima u prvoj. Da li ste radili neki tretman da se to malo razgradi i oživi ta jama. Da napomenem da sam na brdu inu blizini nema bunara.
Najbolje rešenje iskopati drugu jamu.
 
Tačno je da mi dajemo glas, zaokružimo nekog na listi. To je površina.
Zdrav razum? Šta je to?
O psihologiji čovjeka su napisane knjige. Nisu svi korisnici tog znanja zainteresovani za liječenje i blagostanje čovjeka. Postoje čitavi timovi , učenih ljudi, za manipulaciju ljudskim umom. U pregovorima, ako se radi o velikoj lovi, u timu obavezno imaju čovjeka koji gotovo ništa ne govori: Samo sluša i ponešto zapiše. To je stručnjak za "čitanje" čovjeka. On odlučuje o strategiji pregovora. Kad da se zakurče a kad da otkurče.
Naš um je podložan raznim manipulacijama. To je u podsvjesnoj razini. Propaganda i reklame ciljaju na reptilni dio mozga i tu puštaju korjen.
Kad imaš podatke, koje je neko vješto ubacio u um, kako god da ih iskombinuješ dobiješ isti približno rezultat.
Čovjek koji je dresiran od malih nogu da nešto voli se identifikuje sa tim. Primjer. Identifikuje se sa nacijom. Dirni mu naciju i on je spreman da ti oko izvadi. Klub, političko uređenje, ekonomski modeli, čitav način života. Nediraj! Promjeniće se ali veoma polako i to samo ako prekine sve veze sa tom identifikacijom.
Naš um je tako temeljno obrađen i svakim danom smo izloženi toj propagandi da je promjena gotovo nemoguća. Kad gledate vijesti za koga "navijate". Nije to zbog razuma već nekog volite a nekog mrzite. U stvari nepoznajete ni jednog. Znate samo ono što su vam rekli. Ipak vi ste ubjeđeni da je ono što su rekli apsolutna istina. Od zdravavorazumskog razmišljanja bi se očekivalo da prizna da nezna. Ko od nas je spreman da to prizna?
Vjerujemo u nešto i tako se ponašamo.
Ja priznam da sam cesto zbunjen u zadnje vrijeme. Neke stvari u drustvu uzem i sirem se pocinju cudno ponasati i kao da se nesto ubrzava , a neznam sta.
Naravno da neznamo neke stvari ,dok se ne pokazu dokazi. Evo npr sad dilema kada prodavati kukuruz? Ko moze reci da zna sta ce se desiti sa cijenom? Ja znam da neznam. Povezujemo neke cinjenice i donesemo zakljucak . Sad mi izlazi da ce padati , vjerovatno cu prodati. Dali je covjek u pravu ili ne isto se moze znati. Nakon odredjenog vremena samo ce se kazati ,ili jeste ili nije.
 
Jedna pomoc,jel produzavao neko od vas vozacku? Isao sam na euprava da zakazem kad ono nesto stiklirao i pitalo me dal zelim vozacku na kucnu adresu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Пре око 2 недеље. Нисам тражио да ми доставе на кућну адресу. Брзо је урађено; у понедељак сам поднео захтев преко е-управе и дошао е маил да је у процесу и да ће јавити кад да идем по дозволу. Јавили за 3 дана и само отишао до суп-а и узео. Платио сам 1895 дин (нисам сасвим сигуран) кад сам поднео захтев и то он лине. Кад се сетим да сам прошли пут ишао у суп и чекао са још 25 људи једно 4 сата... Ово је одлично.
 
Naknadna pamet često služi samo da se čovjek kaje kako je pogriješio.
Potrebno je malo više tolerancije u tvrdnjama jer ono što znamo možda se pokaže netačno.
Procjeniti čovjeka možeš kad ga gledaš u određenoj situaciji. Sutra , kad se situacija promjeni, možda to više nije isti čovjek.
Procjeniti nekog na osnovu njegove priče?
Neozbiljno.
 
Imam jedno pitanje a nisam našao prikladniju temu pa da probam ovde. Naime hteo sam da iznajmim prikolicu onu kako ko zove šleperica ili tako nešto ima čovek tu kod nas u selu od 4m dužine sa tandem osovinama. Ja imam položeno samo B kategoriju pa se mislim imam li ja pravo da vučem takvu prikolicu sa mojim autom? Teret je gabaritan ali po knjizi je izmedju 900 i 1100kg tereta.
 
Imam jedno pitanje a nisam našao prikladniju temu pa da probam ovde. Naime hteo sam da iznajmim prikolicu onu kako ko zove šleperica ili tako nešto ima čovek tu kod nas u selu od 4m dužine sa tandem osovinama. Ja imam položeno samo B kategoriju pa se mislim imam li ja pravo da vučem takvu prikolicu sa mojim autom? Teret je gabaritan ali po knjizi je izmedju 900 i 1100kg tereta.
Na koliko je prikolica registrovana, to je pitanje? Sa B mozes do 750 kg ukupne tezine. Tako da ako ces legalno, treba ti BE
 
Ne. Treba ti i E kategorija za prikolicu sa tandem osovinama i odgovarajući auto za vuču takvih prikolica, koliko znam.
 
Na AMSS sam pročitao da sa BE kategorijom mogu da vučem prikolicu čija ukupna masa ne prelazi 3500kg, tu se uklapam jedino ovo za tandem što kažeš to ne znam.
 
Ako imas u dozvoli BE, kaci prikolicu slobodno i ne misli.
Ko je polagao ranije za B njemu su u dozvolu upisali i BE kategoriju.
Ko je polagao u poslednjih 12-15god (ne znam tacno) njemu nisu upisivali tu kategoriju, potrebno je polagati posebno za BE ili se dobije uz E kategoriju.
Broj osovina nije bitan, ako imas BE mozes da vozis i sa 3 osovine.
E sad sto neko rece moras imati auto koji ce se po nosivosti uklopiti sa prikolicom, pojstoji na autu negde nalepnica, obicno je na b stubicu kad se otvore vozaceva vrata.
Mada retko koji pandur je dovoljno pismen to da tumaci.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Proveri u dozvoli da li imaš BE kategoriju, mislim da su svi koji su polagali za B kat pre 2013te god (tu je negde bio granični datum) dobili BE kat u dozvoli, svi posle toga imaju samo B... ako imaš BE onda slobodno vozi.
Sto se tice tandem osovine i BE mislim da to nema nikakve veze pošto je za E kat bitna nosivost, ja imam prikolicu do 750kg nosivosti sa tandem osovinama...

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Polagao davne 97-me tako da imam BE u dozvoli. Hvala na odgovoru svima 🍻
 
Mislim da je bitna i sirina vozila . Prikolica nebi trebala biti sira od auta ili moraju biti izvucena gabaritna svjetla i na autu i retrovizori. Tako nesto.
 
Da li neko zna koliki je rok za pravosnažnost rešenja upisa JMBG-a u katastru?
 
Ne. Treba ti i E kategorija za prikolicu sa tandem osovinama i odgovarajući auto za vuču takvih prikolica, koliko znam.
Прва ставка грешиш,друга ставка тачно. Ал углавном сви имају аута или комбије ко год вози тандем, ретко ко кача за поло ил југа. Ал БЕ је обавезан.
 
Aham. Nisam znao da je tako. Imam B,C i E kategoriju pa sam mislio da su mi zbog toga prišili na B-E. Sad mi jasno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh