Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zakomplikovali bzv.
Ja polagao 2011 i nisu mi upisali A kategoriju kao ni M, to se ranije upisivalo sa polozenom B kategorijom.
Sad recimo ima C1 za vozila ukupne mase do 7,5t, za tu kategoriju mislim da je moglo sa 18god da se polaze a za C nije moglo do 21...
Sad cujem da su spustili i za C na 18 godina jer nema vozaca..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imam jedno pitanje a nisam našao prikladniju temu pa da probam ovde. Naime hteo sam da iznajmim prikolicu onu kako ko zove šleperica ili tako nešto ima čovek tu kod nas u selu od 4m dužine sa tandem osovinama. Ja imam položeno samo B kategoriju pa se mislim imam li ja pravo da vučem takvu prikolicu sa mojim autom? Teret je gabaritan ali po knjizi je izmedju 900 i 1100kg tereta.
Nedavno slusao raspravu sa vlasnikom auto skole u vezi toga , nekima naplatili kazne , ni u BiH vise to ne prelazi , mislim da je neko rekao oko 1000 je kazna ali ne daju dalje da vuces prikolicu i ako platis kaznu :haha:
 
3 sedmice, kratak domet.
Promašena haubica za nekoliko kalibara cevi.. a tehnički izvrsna.
Rusi se izmaknu 3km, i pobiju ih k'o stoku sa svojim 'oruđima' klasične konstrukcije iz vremena staljina..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pevamo zato sto mu dozvolimo da nas zgazi! Ovakvo vredjanje intelegencije po svim sferima u ovoj drzavi nema ni u Tunguziji! Ne zasluzujemo mi apsolutno nista bolje. Takvi smo i tacka!
 
Te price ide ovamo ili onamo je kao da gatas u kavu.....to nitko nezna na svijetu gdje ide. Ono sto mozes donekle zakljucivati je to koliko je kod velikih svjetksih proizvodjaca urodilo tipa rusija brazil amerika i donekle europa.
Situacija je takva da rusija ima gro hrane koju proizvodi naspram prije 5 i 10 godina. Brazil ima rekordne 2 zetve na istoj njivi vec 2 godine zaredom. Amerika je ko fol imala susu pa pred vrsenje ipak 2. Valjdanajveca zetva u povijesti....
A sad citam australija i argentina inaju ok urod sto nije bio uvijek slucaj. E onda jos imas matif kojeg mozes pratiti kao i cbot burzu i kad ae to sve stavi na papir dok ne podbaci negdje ozbiljno u svijetu ovo su prirodne cijene hrane koje ce ocito vaziti po meni bar jos 2 godine. Gdje ce rus amer brazilac nesto zaraditi a europa fino gasiti ratarsku proizvodnju sto se tice malih i sredbjih proizvodjaca.... Doduse i velikih ukoliko nemaju ili ne zele spaljivat vlastiti kapital u nadi da ce docekati bolje sutra koje ko zna dal ce doci poslje ove 2 3 godine.
Jeste li vi dobili sta za ono olujno nevreme od letos?
 
Aflatoksin je meriva stvar u lab bez greske, na trakice sa velikom greskom ali je pokazatelj otprilike. Ne moze neko da proglasi ili ne proglasi toksin.
Cena gde ce ne zna ni Bajden ni Putin ni Xi.
Ponuda je ogromna i cena pada svaki dan.
Kolega iz Tovarnika uvek ima jace cene od nas jer nema granica, spedicija, fito uverenja. Natovaris otpremnica, faktura i gas.

Osnovni problem je kod nas mali stocni fond. Prosto mi kad imamo viskove cena mora biti dzabe jer moramo nekom da prodamo to. A prodajes tako sto si jeftiniji od nekog drugog ponudjaca. Svinje 220-230din, kukuruz 16.5 znaci svinje ubijaju zaradom ko je uspeo istrepeti 30-35din cenu kukuruza i neraspatiti.
Svinje peglaju 3 godine debelog minusa,tako o nekoj zaradi je jos rano pricati. Da je to tako lepo u svinjarstvu ,nebi ljudi I dalje odustajali.
 
Svinje peglaju 3 godine debelog minusa,tako o nekoj zaradi je jos rano pricati. Da je to tako lepo u svinjarstvu ,nebi ljudi I dalje odustajali.
Slazem se, ali minus nije bio veliki koliko je sada zarada.

@caco
Svako merenje na trakice ili laboratoriju aflatoksina kosta 2000-4000din po uzorku. I traje od 10min za brzi test do 3 dana u laboratoriji. To za upiranje spravicom nisam video
 
Kod nas na prijemnom mestu jesenas su radili analize na aflatoksin.Zrno se melje kao kada se radi soja na GMO pa se ubadaju trakice i sto čuda.Nije uopšte bezazleno jer su vraćali kamione nazad.
 
Код нас су у почетку афлатоксин гледали кроз страшну справу. Дрвена кутија са прозорчетом, а унутра залепљен мани детектор. И онда наспу кукуруз мало продрмају кутију упале оно ултра љубичасто светло и као виде афлатоксин.
 
Slazem se, ali minus nije bio veliki koliko je sada zarada.

@caco
Svako merenje na trakice ili laboratoriju aflatoksina kosta 2000-4000din po uzorku. I traje od 10min za brzi test do 3 dana u laboratoriji. To za upiranje spravicom nisam video
Na 220-230 i nema neke zarade...
Ko ima svoju hranu i prasice i nekako...
Ko kupuje sve zarada je subvencija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh