Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zaista nemam nista protiv bilo koje nacionalne manjine u Srbiji ali kao drzava idemo sve dublje u dubiozu kada stanovnici ne zele da pricaju njen jezik.
Deluje mi kao da se stvara drzava u drzavi.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Drzava je prolazna stvar . Kolko ih je bilo i kolko ce ih jos biti. Uglavnom stete covjeku i ometaju ga u zivotu. A sto neko nezna jezik drzave ,nista cudno. Ovde bila Turska jedno vrijeme , pa bili Austrugarska , npr , pa niko nije znao niti pricao ni turski ni svapskomadjarski.
 
u dubiozu kada stanovnici ne zele da pricaju njen jezik. Deluje mi kao da se stvara drzava u drzavi.
Да ли не желе или не знају питање је сад? Па у САД милиони не знају енглески. Мада, ускоро неће бити ни битно обзиром да ћеш у микрофон свог телефона причати на једном језику а из звучника ће се чути изабрани језик. И сад има нешто слично само мора мало да се кликће, нпр.: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nyxcore.chalang&hl=sr&gl=US
 
Momo nije problem drzava, upravu si danas moze jedna da bude sutra druga prekroje se granice.
Ali ako zivim u toj drzavi logicno je da znam taj jezik, ako vec ne zele da znaju srpski i ne postuju Srbiju zasto jednostavno ne dignu sidro pa odu u Madjarsku i onda ce se osecati u potpunosti kao kod kuce, zivece u drzavi ciji jezik prica, za koju se nacionalnost izjasnjava.
Sto se tice toga da je ovde bila Turska jeste, ali je okupirala ove nase drzave takve kakve su i normalno da narod nije hteo da uci njihov jezik jer je to bilo neprijateljska drzava...
Tom logikom i madjari smatraju Srbiju neprijateljskom drzavom, to je neko moje misljenje...

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Momo nije problem drzava, upravu si danas moze jedna da bude sutra druga prekroje se granice.
Ali ako zivim u toj drzavi logicno je da znam taj jezik, ako vec ne zele da znaju srpski i ne postuju Srbiju zasto jednostavno ne dignu sidro pa odu u Madjarsku i onda ce se osecati u potpunosti kao kod kuce, zivece u drzavi ciji jezik prica, za koju se nacionalnost izjasnjava.
Sto se tice toga da je ovde bila Turska jeste, ali je okupirala ove nase drzave takve kakve su i normalno da narod nije hteo da uci njihov jezik jer je to bilo neprijateljska drzava...
Tom logikom i madjari smatraju Srbiju neprijateljskom drzavom, to je neko moje misljenje...

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Ima jedan problem - oni su kod svoje kuće. E sad što ne znaju jezik nije lepo . Bio sam u vojsci sa par Mađara koji nisu znali da beknu srpski.
 
Imamo drugacije razumevanje, da smatraju da su kod kuce u svom domu i svojoj domovini oni bi znali i srpski jezik, ovako to je nepostovanje da tako kazem domacina u cijoj drzavi zivis.
Zasto zive u Srbiji a ne zele da znaju sprski jezik?

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne predlazem nista, ne tice me se licno, ne zivim u takvoj sredini.
Da su mi komsije sigurno da bi mi smetalo takvo ponasanje ali opet ne bih mogao nista da promenim...
Kazem to mi je bio prvi put da sam zaisao dublje u Vojvodinu i negativno sam se iznenadio.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ima u Vojvodini starosedeoca madjara koji su tu pre nego što je pripojena Srbiji. E sad okolnosti su takve da ne znaju državni jezik...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
@Lentic_98 - sada znas u kakvoj zemlji zivis . Nece da pokupe stvari i odu jer su mnogi od njih na svojoj dedovini koja je bila u njohovoj drzavi pre 100 godina . To moras shvatiti . Kada sam se preselio u Vojvodinu isto sam doziveo kao ti . U Kovacicu su Slovaci i istu stvar sam doziveo kao ti . Vremenom se naviknes na to . Realno ne krse ni jedan zakon tako da manjine mogu da rade sta hoce po tom pitanju . Njihova dobra volja . I samo znaj da Vojvodina jeste drzava u drzavi . Pocev od zdravstva ( potreban ti je ceo konzircijum da se ode na lecenje ispod Dunava i Save ) , skolstva . Mislim da postoje i odredjeni porezi koje Vojvodjani odvajaju za pokrajnu . Imamo svoj dan i zastavu ( koju je ova vlast izglasala ) .
 
@Lentic_98 - sada znas u kakvoj zemlji zivis . Nece da pokupe stvari i odu jer su mnogi od njih na svojoj dedovini koja je bila u njohovoj drzavi pre 100 godina . To moras shvatiti . Kada sam se preselio u Vojvodinu isto sam doziveo kao ti . U Kovacicu su Slovaci i istu stvar sam doziveo kao ti . Vremenom se naviknes na to . Realno ne krse ni jedan zakon tako da manjine mogu da rade sta hoce po tom pitanju . Njihova dobra volja . I samo znaj da Vojvodina jeste drzava u drzavi . Pocev od zdravstva ( potreban ti je ceo konzircijum da se ode na lecenje ispod Dunava i Save ) , skolstva . Mislim da postoje i odredjeni porezi koje Vojvodjani odvajaju za pokrajnu . Imamo svoj dan i zastavu ( koju je ova vlast izglasala ) .
Samo nemamo svoj budjelar.
 
nisam radio kao zigolo ali jbg.bio sam u toj tematici
Чек' бре.... стани.... види... Роде, како ТАЧНО да скапирам ово да си "био у тематици"? А конобарисање у локалу одређеног профила тешко да може да се рачуна у "бити у тематици". Бачван, млого си ми сумњив. :ROFLMAO:
 
Koliko vas u mađarskom okruženju zna mađarski?
Garantujem da ni svi štu ulažu papire za njihove subvencije.
Oni koji neznaju Madjarski,na reviziji posle 10 godina su svi ostali bez papira.Ja neznam madjarski i nisam uzeo dokumentaciju ali zena mi je Madjarica pa ona i deca imaju dokumente
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh