Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nece ova g od političara da nas puste da zivimo ceo balkan neke tenzije dosta je ratova malo malo neka guzva rasterace svu decu u beli svet ispraznice ceo balkan a na toj mrznji oni svi grade svoju politiku karijeru i bogate se na nasoj grbaci.
Tu decu neteraju politicari,teraju ih roditelji koji su vecito nezadovoljni,a ceo zivot gledaju americke filmove i misle da je tamo sve kao u bajci.Stvarnost je da ti isti roditelji od detinjstva mastaju o boljem svetu,ali tamo nisu mogli da odu devedesetih pa su tu svoju decu zatrovali sa svojim propalim snovima o bogastvu u Nemackoj ili Americi.Ja moje ucim da je bolje biti prvi u svom selu nego zadnji u gradu! :)
Jbg.sad se stvarno odjavljujem iz ovakve teme i nastavicu kao i obicno,pomalo da budem zabavan i sarkastican kao i do sad kad pisem na forumu! :)

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Pa jedna zemlja ali vise nacija . Jel si ti upoznat da veliki broj ljudi u vojvodini slavi Božić 25 decembra. Drzava to razume i izašla je u susret toj deci ,omogućivši im da baš tad počne zimski raspust. Što je skroz korektno i za pohvalu.
 
Ja sam isao skoro za neka cekalista u blizini Backe Topole, stajao sam u Srbobranu, Gunarosu i Backoj Topoli iskreno vecinu razgovora izmedju ljudi sto sam cuo bilo je na Madjarskom, nisam verovao da je toliko zastupljen jezik dok nisam cuo licno da takoreci svi pricaju na Madjarskom...

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Iskreno imao sam kvar na autu i dok sam cekao da majstor resi setao sam ulicom prosao pored par ljudi svi su mi nesto rekli na Madjarskom ja sam im samo odgovarao sa "Dobar dan" svi su me nekako podrugljivo gledali tako da sam se malo i razocarao..

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
To ni ja ne mogu razumeti .Ajde starija populacija to jos i razumem još ako su sa sela .Ali mladi da ne pričaju jezik države u kojoj žive to nikako ne razumem. Ja sam rumun i moja čerka priča i piše čirilicu bez problema .
Kod mene došao na reklamaciju za traktor čovek koji dve reči ne zna da priča srpski. I to mlad majstor .kolega je znao da priča ali on ništa .Kako ja da mu objasnim problem .Ja mu kažem šta je problem on gleda u mene i ništa.
 
Do sada nisam nikada dublje zailazio u Vojvodinu od Novog Sada i tu pricaju svi srpski.
Kada sam dosao u Srbobran stvarno sam se iznenadio, dosao u Gunaros da preuzmem cekalista, covek sto ih prodaje je pricao odlicno srpski imao je radnika, decko do 25 godina ne zna rec srpskog sve mu je pricao na Madjarskom, i na ostalim mestima gde sam cuo razgovor na srpskom cuje se da tesko pricaju, nije tecno.
Ne znam kako je u ostalim mestima nisam bio ali cisto sumnjam da je bolje.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Iskreno imao sam kvar na autu i dok sam cekao da majstor resi setao sam ulicom prosao pored par ljudi svi su mi nesto rekli na Madjarskom ja sam im samo odgovarao sa "Dobar dan" svi su me nekako podrugljivo gledali tako da sam se malo i razocarao..

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Drugar u Srbobranu ti je 70% Srbsko stanovništvo
 
Znaju srpski ali neće da ga pričaju. Ćale išao da nosi neku robu u neku prodavnicu u selo gde su mahom madjari. On došao ispred prodavnice a ono zaključano. Pored kuća a ispred stoji starija žena. Ćale je pita jel zna gde je gazda radnje. Ona mu priča nešto na madjarskom. Ćale opet proba da je pita ako može nekako da ih pozove. Ona sleže ramenima i opet nešto na madjarskom. Ćale se okreće i odlazi i onako samom sebi naglas kaže "aauu pxčku materinu živiš u Srbiji a ne znaš srpski..." A ona mu kaže "pxčka i tebi materina..." okrete se i ode unutra...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Тај потез од бачке тополе према бечеју и према сенти (троугао) је већински мађарски крај. Има села које је краљ петар населио и она су скоро 100% српска, скоро па свако друго село. Таквав је менталитет, људи се крећу на једном потезу и то је то. Могу слободно написати да живе у свом свету. Иначе веома сиромашан крај поред тога што има веома јаких земљопоседника. Али то је нека друга прича.
 
ljudi svi su mi nesto rekli na Madjarskom ja sam im samo odgovarao sa "Dobar dan" svi su me nekako podrugljivo gledali tako da sam se malo i razocarao..
Кад не знаш енглески. Био сам у Будимпешти 4 дана полуслужбено и морао сам да 3 дана ангажујем преводиоца ал' не директно него преко енглеског (+ нису хтели да примају € а чланица).
Како ли ће се командовати кад крене поново војни рок? Морамо да консултујемо НАТО, како су они то решили?
 
Zaista nemam nista protiv bilo koje nacionalne manjine u Srbiji ali kao drzava idemo sve dublje u dubiozu kada stanovnici ne zele da pricaju njen jezik.
Deluje mi kao da se stvara drzava u drzavi.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
2017 sam kupio tanjiracu u Gunarosu od madjara, stvarno divni ljudi, gazda je pricso srpski solidno ali sinovi lose i meni je to bas bilo cudno jer je logicno da je obrnuto... ali stvarno su se trudili da se ispričamo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh