Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Зорге, слажем се. Али треба узети у обзир да ако косово реше по њиховом једном за свагда (наравно немогуће), пуно лакше ће замрзнуте конфликте решити по том рецепту. А проблеми се само нижу као што си написао.
 
Они су га по њиховом решили пре више од деценије, а могу да раде само на томе да се и држава Србија пристане на њихово решење.
 
Тај термин се усталио за Шиптаре на Косову, а Срби са Косова су "Косовци".

Осим ако тог весељака ниси намерно назвао са (IMHO оправданом) жељом да изразиш презир према њему.
Moderan izraz za tvoj komentar je "jbt ko ti drma kavez?"
Tema kosovo je milion puta prežvakana,da je tamo valjalo nebi nikad Srba bilo u Vojvodini!Još od pre Čarnojevica smo neki bili u danasnjoj Vojvodini!
 
Шта се ти правиш блесав? Није тема Косово, већ језик. Не знаш да су Срби са Косова - Косовци, већ их називаш Косоварима? То што их ти називаш Косоварима спада у исту неписменост каква је употреба и значења речи завидан и завидљив - некада је већина људи знала да их правилно употреби, а данас већини то не успева.

"Тема Косова" је мало крупна да можеш да је ставиш у уста и прежвакаваш, па ме мани тих лузерских рационализација да ли је "тамо ваљало" или не.
 
Шта се ти правиш блесав? Није тема Косово, већ језик. Не знаш да су Срби са Косова - Косовци, већ их називаш Косоварима? То што их ти називаш Косоварима спада у исту неписменост каква је употреба и значења речи завидан и завидљив - некада је већина људи знала да их правилно употреби, а данас већини то не успева.

"Тема Косова" је мало крупна да можеш да је ставиш у уста и прежвакаваш, па ме мани тих лузерских рационализација да ли је "тамо ваљало" или не.
Sta da ti kazem,nepismen a nisam ni nacitan 8-)
Tema kosova?Treba da saljem decu tamo u rat?Jedan nas clan je sa ponosom nedavno delio sliku murala iz Sombora "kad se vojska na Kosovo vrati".Naravno da nije poslao svoje sinove u vojsku,svi su jaki samo na internetu.Zli jezici tvrde da ce se ovih dana praviti novi murali na slicnu temu!Ali sad ce da pise "kad se dinar na Kosovo vrati" Pozdrav i odjava od besmislenog rata preko laptopova! :ppozdrav:
 
Sta da ti kazem,nepismen a nisam ni nacitan
Појма то немам Горане, али видим да ове наше сународнике са Косова називаш Косоварима, што они нису, а могуће да и сами то сматрају увредљивим. Има на форуму пар људи оданде и волео бих да чујем како они гледају на то да их неко од сународника назове Косоварима.

Нећеш да "шаљеш децу тамо у рат"? Ако су ти деца толика и таква да их ти негде шаљеш или не шаљеш, онда и треба да буду под твојим надзором.
 
Sta da ti kazem,nepismen a nisam ni nacitan 8-)
Tema kosova?Treba da saljem decu tamo u rat?Jedan nas clan je sa ponosom nedavno delio sliku murala iz Sombora "kad se vojska na Kosovo vrati".Naravno da nije poslao svoje sinove u vojsku,svi su jaki samo na internetu.Zli jezici tvrde da ce se ovih dana praviti novi murali na slicnu temu!Ali sad ce da pise "kad se dinar na Kosovo vrati" Pozdrav i odjava od besmislenog rata preko laptopova! :ppozdrav:
Niko ne treba a niti ce slati decu tamo u rat...ali svakako mislim da nije trebalo nista dirati ono kako je ostalo posle rata sto je bilo u nasim rukama...prćavi je sve nonsalantno dao a za uzvrat nije dobijeno nista....
 
Na Kosovo je stavljena tacka ko video ili ne sa tim je zavrseno jednostavno mi nemamo ni vojne ni politicke a ni ekonomske kapacitete da ga vratimo pa da se i ameri povuku opet nista samo iskoristavanje teme Kosova od strane političara i nekih estradnih umetnika pa i tamo neki siledžija da imaju sta da tetoviraju.
Vojvodinu niko ne spominje a pogle samo u skolama zimski raspust razlicit u odnosu na ostatak Srbije druge stvari da ne spominjem
Mislim da je i ovo oko Litijuma isto odvraćanje patnje zamaglivanje odnosno zaglupljivanje naroda jer da su hteli odavno bi razvalili rudnik ko kinezi bor sto ih ne zaustave ovi zeleni, razvalice i odneti po istocne Srbije.
 
Kosovo nam klizi iz ruku kao čikov još od 45te ,i srBska inteligencija ne radi ništa po tom pitanju ,74te definitivno dobija veća ovlašćenja od matice i srB ska elita tome aplaudira ,99te gubimo rat i tek onda se setimo da ga branimo????
 
Pa slusaj...ako ne mozemo ga sad vojno osvojiti koji je razlog pokloniti im ono sto ne moramo....okupirana teritorija...ne bi bila jedina u svetu
Sto se tice litijuma do nije zajebancija i skretanje paznje sa pljacke drzave to je jedna jako opasna rabota koja ce ugroziti u prvo mah opstanak 100000 ljudi ili kako je rekao predsenik samo 100-110000ljudi
A za uzvrat dobiti vecno jaloviste, zatrovane vode, raseljenje ljudi...za najmanju u svetu rudnu rentu i posao za max 1000ljudi
 
Појма то немам Горане, али видим да ове наше сународнике са Косова називаш Косоварима, што они нису, а могуће да и сами то сматрају увредљивим. Има на форуму пар људи оданде и волео бих да чујем како они гледају на то да их неко од сународника назове Косоварима.

Нећеш да "шаљеш децу тамо у рат"? Ако су ти деца толика и таква да их ти негде шаљеш или не шаљеш, онда и треба да буду под твојим надзором.
Rekoh da izlazim iz teme,ali jbg.Ne,nesaljem decu,nemam sinove ali secam se kad sam ja imao imao 18 godina i u martu 92. bio glup i zaludjen i mislio da treba sa par drugara da odem u dobrovoljce.Sva sreca da nas je moj Stari ulovio sa murijom i sprecio.Kasnije su tu Krajinu jeftino prodali a ja kao usijana klinačka glava verovatno bih tamo negde bio sahranjen!Zbog čega?Zbog dobre šupačke retorike Vojvode i njegov pomocnika predsednika!?Tako i sad ima usijanih glava koje propagiraju vecitu temu Kosova i slave za častni krst Kosova ravnog!Iz sadasnjeg ugla kad gledam na sva ta desavanja,kao osoba koja je sve probala u zivotu tvrdim da svi koji brane Kosovo i kosovare koje su prodali imovinu,lupaju gluposti preko tastature!Kosovo je izgubljeno odavno,a presudna su rudna bogastva koja izvlace mafijasi.Znaci,sve sto si cuo da je neko radio na ovome svetu,sve sam probao osim droge!Pomalo sam i citao i pokusao da se usavrsim,poznajem istoriju,prilike u sadasnjosti i proslosti a radim dosta i sa ljudima pa smatram da mogu realno da sagledam situaciju.
 
Nece ova g od političara da nas puste da zivimo ceo balkan neke tenzije dosta je ratova malo malo neka guzva rasterace svu decu u beli svet ispraznice ceo balkan a na toj mrznji oni svi grade svoju politiku karijeru i bogate se na nasoj grbaci.
 
Na Kosovo je stavljena tacka ko video ili ne sa tim je zavrseno jednostavno mi nemamo ni vojne ni politicke a ni ekonomske kapacitete da ga vratimo pa da se i ameri povuku opet nista samo iskoristavanje teme Kosova od strane političara i nekih estradnih umetnika pa i tamo neki siledžija da imaju sta da tetoviraju.
Vojvodinu niko ne spominje a pogle samo u skolama zimski raspust razlicit u odnosu na ostatak Srbije druge stvari da ne spominjem
Mislim da je i ovo oko Litijuma isto odvraćanje patnje zamaglivanje odnosno zaglupljivanje naroda jer da su hteli odavno bi razvalili rudnik ko kinezi bor sto ih ne zaustave ovi zeleni, razvalice i odneti po istocne Srbije.
Nisam razumeo ovo oko zimskog raspusta ,šta tu nije u redu. Po meni je to veoma pametno urađeno . Poštuju se praznici manjina .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh