Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Smatram da mi Lekarsko ne treba...
Odlučih , idem bez Lekarskog, pa ćemo videti...
Hvala svima koji su uzeli učešća u diskusiji na moju dilemu...
Moram u krevet , sutra idem u I smjenu, opet "perpetum mobile" smjene.... 👋
Ostadoh dužan informaciju, a povodom moje dileme o potrebi priloga Lekarskog uverenja pri zameni istekle vozačke dozvole...
NIJE TREBALO !!!
Naime, uplatih u Nedelju naveče 2 takse na objedinjenoj Uplatnici kreiranoj na Sajtu E-Uprave, a preko usluge E-Plati u iznosu od oko 1800 dinara, i u Ponedeljak ujutru pravac Irig...
Potrebni dokumenti: dokaz o uplati (uplatnica) , Lična karta na uvid i stara vozačka na uvid...
Pitanje: Nosim li naoočare ili imam kakvih zdravstvenih problema ?
Moje odrečno : NE !!!
Na licu mesta slikanje, i to je sve...
Kažu, za 10-tak dana će biti gotova...
Datum početka trajanja dozvole će biti datum podnošenja Zahteva...
Dobih "papir" kao dokaz da sam podneo Zahtev za izdavanje Vozačke dozvole...
Htede da zadrži staru dozvolu, što nisam dozvolio i skrenuo joj pažnju da je još uvek validna, jer "ističe" tek 29. Januara...
Napomena: Nije dozvoljena vožnja sa tim "papirom" ako Vam je Vozačka istekla, što je potpuni "nonsens"...
Trebalo bi da taj "papir" menja dozvolu do uručenja nove, ali nije tako...
 
Nije. Najbolji je radnik onaj kome poslodavac sam ponudi povisicu,bonuse i pita ga jel mu nesto treba na poslu ....
Nije da se hvalim, ali sam ja mojim gazdama i više nego zadovoljan...
Ni jednu povišicu nisam tražio, sustigoh mnoge sa platom koji su par godina pre mene došli u Firmu, a evo prošli mesec i bonus sam dobio...
Nisam od Gazde, već od glavnog Šefa, pisalo je u "koverti"...
A davno bih leteo sa posla zbog mog "dugačkog" jezika...
Jer malo, malo, pa sa njim bude kakva rasprava...
Baš me prijatno iznenadio...
Nisam nikada ni smanjenje plate doživeo...
Bilo je pretnji, ali sam rekao da bih baš žarko voleo da znam koliko košta "nečiji" bubreg... :ROFLMAO: :p
10 ili 20 procenata moje plate ? 😃
Znam, znam, nema Zime za mene dokle god rintam ko konj, e kad mi se ruke budu skratile, te ne budem više čio i agilan za posao, moraću i jezik da skratim....:LOL:
Do tada...👋🥳
 
Neznam otkud si to zakljucio.
Pa po tome što direktori u savremenim privatnim firmama imaju vrlo malo ingerencija po pitanju nagrađivanje i vrednovanja radnika.
Nekolicina jakih firmi sa kojima sam u kontaktu menjaju direktore k'o čarape, dok radnike vrlo retko.
Većinu stvari vezanih za kadrovsku politiku, poslovanje, nagrađivanje određuju direktno vlasnici. Direktor je plaćen samo i isključivo da bude odgovorno lice, odnosno da (bar teoretski) svira klavir ukoliko firma bude uhvaćena u nezakonitom poslovanju.
Doduše, dobije on i službeno vozilo, telefon, karticu, ali je pod jakom lupom i vrlo promenljiv..
 
Sve je upravo tako... 😃 🍻
Imamo "direktora" , ali ...
Ovaj što ga zovem Šef i od koga dobih Bonus, je direktno odgovoran Gazdama i ništa bez njih ne uradi, a faktički nikakvu zvaničnu funkciju nema...
Bukvalno je čovek za sve dostupan 24 sata...
On je : dispečer, sekretar, kadrovsko, Šef svih magacina koje imamo i šta sve ne još...
E da , "obrne" i koju turu kamionom kad imamo manjak vozača...:ROFLMAO:
Ne možeš s njim ni čestito da se svađaš, samo mu zvone telefoni....
"E , zvaću te kasnije", mu je omiljena rečenica...😂
 
U svakoj firmi u kojoj direktor ima za cilj da firma napreduje
To je ono čuveno "porodična firma,gde su zaposleni najvrednije što imamo" :ROFLMAO:

Znam dosta tih instant privatnika i to ne vredi ni da se očešeš o njega :D Jedan kuka kako mu vozač krade naftu, a dao mu dnevnicu 55€ :ROFLMAO: Drugi čuvena nema više radnika, a daje minimalac.

A veliki sistemi su tek mašine gde je radnik samo broj tu tek sreće nema, još ako ne pokažeš zube :D
 
Otprilike svi znamo kako funkcionise slobodni kapitalizam . Nadam se da se slazemo da smo bar ovde svi za istinski slobodni , kako ga zovu ,liberalni kapitalizam kao ekonomski sistem ili da tako ostane ako vec jest.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh